Nowa żona

Nowa żona to ciekawy thriller psychologiczny.

Historia pisana z perspektywy samotnej matki Georgie, która wyrwała się z toksycznego pełnego przemocy związku. Dzięki zdarzeniu już w przedszkolu syna gdzie Sam zaprzyjaźnił się z Lauren, Georgie zdobyła przyjaźń i pomoc rodziców Lauren.
Sam i Lauren od przedszkola po szkołę ich relacja się rozwijała aż doprowadziła ich przed ołtarz, jednak po trzech miesiącach ślubu Lauren nie żyję. Czy to był wypadek? Czy przejaźń dwóch rodzin które połączyły dzieci przetrwa skoro Lauren nie żyje?

Sue Watson napisała bardzo ciekawy thriler gdzie pozory i tajemnice ścielą gęsto ścieżkę do prawdy co się wydarzyło z Lauren. Georgie zbudowała sobie obrazek doskonałej, szczęśliwej rodziny Lauren, przyjaźń między Georgie a Helen była mocna. Jednak gdy Sam zostaje podejrzany o zabicie żony Georgie aby ratować syna zaczyna dociekać i szukać. Obraz który miała przez tak długi czas przed oczami zaczyna pękać, bo to co jej się wydawało i co zazdrościła rodzicom Lauren to tylko pozorne szczęście.
Wciągnęłam się na całego w pajęczynę tkaną półprawdy i domysłów. Autorka doskonale pokazała naiwność i ufność Georgie. Doskonale też ukazała zmianę priorytetów kiedy chodzi o bezpieczeństwo własnego dziecka wtedy przyjaźń schodzi na drugi plan. Nowa żona to zderzenie się naiwnością z brutalną prawdą, to bańka mydlana która pęka po jednym wydarzeniu, szamotanina emocjonalna Georgie między walką o syna a zachowaniem przyjaciół, jedynych ludzi których miała wokół siebie.

Polecam

Informacje dodatkowe o Nowa żona:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2022-10-26
Tytuł oryginału: The New Wife
Dodał/a opinię:

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna

Zobacz opinie o książce Nowa żona

Kup książkę Nowa żona

Teraz już wiem, że niezależnie od tego, jak blisko z kimś jesteś, każdy ma swoje sekrety, a one zwykle prowadzą do kłamstw.

Piję, bo dzięki temu wszystko jest znośne i chociaż na chwilę mogę zapomnieć o tym miażdżącym rozczarowaniu, jakim jest życie. Gdzie myśleliśmy, że będziemy, a gdzie jesteśmy, nasze oczekiwania się roztrzaskały.

Nasze małe kłamstwa
Sue Watson0
Okładka ksiązki - Nasze małe kłamstwa

Thriller psychologiczny o idealnym życiu. I perfekcyjnych kłamstwach. Jak daleko się posuniesz, by chronić swoje idealne życie? Życie Marianne...

Znam twój sekret
Sue Watson0
Okładka ksiązki - Znam twój sekret

Porywający i wciągający thriller psychologiczny autorki Naszych małych kłamstw. - Nie sądzisz chyba, że Jamie i ja mamy przed sobą tajemnice? Rozmawiamy...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;