O mrówkach i dinozaurach

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2021-07-27
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788381883078
Liczba stron: 240
Tytuł oryginału: Of Ants and Dinosaurs
Dodał/a opinię: aaniaa1912

Ocena: 5.33 (3 głosów)

O książkach Cixin Liu czytałam wiele dobrego. Słyszałam, że są to dobrze napisane książki z gatunku fantastyki naukowej. Mimo że lubię ten gatunek to po żadną nie sięgnęłam. Jednak przyszedł moment, aby to zmienić. Tytuł książki „O mrówkach i dinozaurach” tak mnie rozśmieszył i jednocześnie zaintrygował, że stwierdziłam, iż muszę ją przeczytać. W końcu zabrałam się za książkę Cixin Liu i za historię, która okazała się zaskakująca.

Jak myślę o fantastyce naukowej to do głowy przychodzą mi zazwyczaj jakieś fantastyczne, nierealne rzeczy. W książce „O mrówkach i dinozaurach” bohaterami są właśnie mrówki i dinozaury w czasach przed istnienia ludzi. Historia opisuje relacje jakie wytworzyły się między tymi gatunkami. Przez cały czas czytałam tę książkę z lekkim uśmieszkiem na ustach, bo wydawało mi się, że „hehe, czytam historię o mrówkach i dinozaurach”. Jednak po skończeniu tej dosyć niewielkiej objętościowo książki, przyszło do mnie otrzeźwienie i dotarło przesłanie, jakie autor ukrył w pozoru prymitywnej historii.

Jestem zachwycona najnowszą książką Cixin Liu. Nie spodziewałam się, że książka, którą tak lekko i szybko się czyta może nieść ze sobą coś więcej. Okazała się niezwykłą historią o mrówkach i dinozaurach. Zostałam pozytywnie zaskoczona i jestem ciekawa innych pozycji od tego autora. Nie mam teraz wyboru i muszę je nadrobić.

Tagi:

Zobacz opinie o książce O mrówkach i dinozaurach

Kup książkę O mrówkach i dinozaurach

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Problem trzech ciał
Liu Cixin0
Okładka ksiązki - Problem trzech ciał

Oszałamiający rozmachem chiński bestseller, który stał się wydawniczym fenomenem w USA. NAGRODA HUGO DLA NAJLEPSZEJ POWIEŚCI 2015 R. ,,Imponująca...

The Three-Body Problem
Liu Cixin0
Okładka ksiązki - The Three-Body Problem

With the scope of Dune and the commercial action of Independence Day, Three-Body Problem is the first chance for English-speaking readers to experience...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Reklamy