O włos

Tom 1 cyklu Detektyw Jakub Sobieski

„Nie ma pięknych zbrodni. Są tylko piękne ofiary.”

W Lesie Kabackim zamordowano dwie młode dziewczyny. Odkrycia śledczych sugerują, że ofiar może być więcej. Morderca okrzyknięty Kosiarzem z Kabat sieje postrach wśród pracownic agencji towarzyskich, wśród których upatruje swoje ofiary. Nieformalnie do śledztwa wkracza detektyw Jakub Sobieski, a tropy prowadzą go w przeszłość i do zbrodni, której nigdy nie wyjaśniono.

Muszę przyznać, że od jakiegoś czasu autorka naprawdę coraz milej mnie zaskakuje. Jej ostatnie dwie książki były świetne, chociaż może to jeszcze nie ta sama Bonda, którą znamy z samych początków jej pisarskiej kariery. Niemniej jednak „O włos” bardzo mile zaskakuje i książkę czyta się świetnie. Fabuła wciąga od pierwszych stron, a akcja poprowadzona jest genialnie. mamy tutaj do czynienia ze światem prostytutek i alfonsów co odrazu mi się spodobało. Liczne zwroty akcji i wodzenie za nos czytelnika sprawiają, że lektura staje się naprawdę emocjonująca. Cała historia, która z początku może wydawać się dość łatwa jest tak naprawdę skomplikowana, a jej finał jest dość nieoczywisty. Jak na autorkę przystało nie brakuje tutaj także rozbudowanej warstwy obyczajowej co jednych może drażnić, ale mi było dość obojętne. Całość czytało się super, a to dla mnie najważniejsze.

„O włos” to książka wzbudzająca emocje z genialnie pociągniętą fabuła. Wątków jest wiele i z całą pewnością warto poświęcić im uwagę. Całość została bardzo dobrze dopracowana i z przyjemnością sięgnę po kolejny tom. „O włos” to z całą pewnością jedna z najlepszych książek autorki.

Informacje dodatkowe o O włos:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-03-23
ISBN: 9788328720114
Dodał/a opinię: ktomzynska

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna bóg

Zobacz opinie o książce O włos

Kup książkę O włos

Kiedy duch opuszcza ciało, ono nie od razu staje się zimne i sztywne jak pokrywa lalki. Ten moment trwa bardzo krótko i łatwo go przeoczyć, szczególnie jeśli nie jest się z ofiarą cały czas.

Czasami myślę, że zabijanie to wcale nie potrzeba władzy i kontroli, lecz zwyczajnie tęsknota za śmiercią. Też chciałbym być wolny.

Krew w piach
Katarzyna Bonda0
Okładka ksiązki - Krew w piach

,,Krew w piach" - nowa powieść Katarzyny Bondy, mistrzyni kryminału.  Krew w piach - o czym jest? Krew w piach to powieść oparta na prawdziwej historii...

Nikt nie musi wiedzieć
Katarzyna Bonda0
Okładka ksiązki - Nikt nie musi wiedzieć

Książka, której fani kryminałów Katarzyny Bondy, czekali prawie 10 lat. Oto powraca szalenie popularna seria, której bohaterem jest...