O w這s

Tom 1 cyklu Detektyw Jakub Sobieski
Ocena: 4.8 (15 g這s闚)

Nie ma pi瘯nych zbrodni. S tylko pi瘯ne ofiary.

Nowa seria kryminalna Katarzyny Bondy. W Lesie Kabackim zamordowano dwie m這dziutkie dziewczyny. Policjanci od dawna nie widzieli tak zbezczeszczonych zw這k. Ale to nie koniec makabrycznych odkry, bo w trakcie przeczesywania okolicy 郵edczy trafiaj na co jeszcze: spi皻y zielon wst捫k pukiel blond w這s闚, kt鏎y z ca陰 pewno軼i nie nale瘸 do zamordowanych kobiet. To fetysz, ale i cenny dow鏚. Kosiarz z Kabat sieje postrach zw豉szcza w鈔鏚 pracownic agencji towarzyskich. To w鈔鏚 nich upatruje kolejnych ofiar. 安iat alfons闚 i prostytutek jest zamkni皻y dla policji. Do akcji nieformalnie wkracza detektyw Jakub Sobieski.

Tropy prowadz w przesz這嗆, do niewyja郾ionej zbrodni sprzed lat. Czy pragnienia mordercy zn闚 da造 o sobie zna? Czy m這demu detektywowi uda si wytropi sprawc, zanim 篡cie straci kolejna kobieta? Przekonaj si, czy prawda zawsze musi wyj嗆 na jaw. ,,O w這s" - pierwszy tom serii z detektywem Jakubem Sobieskim.

Informacje dodatkowe o O w這s:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-03-23
Kategoria: Krymina, sensacja, thriller
ISBN: 9788328720114
J瞛yk orygina逝: polski

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna b鏬

wi璚ej

Kup ksi捫k O w這s

Cytaty z ksi捫ki

Kiedy duch opuszcza cia這, ono nie od razu staje si zimne i sztywne jak pokrywa lalki. Ten moment trwa bardzo kr鏒ko i 豉two go przeoczy, szczeg鏊nie je郵i nie jest si z ofiar ca造 czas.

Wi璚ej

Wi璚ej
Wi璚ej cytat闚 z tej ksi捫ki

Zobacz tak瞠

O w這s - opinie o ksi捫ce

Avatar u篡tkownika - annaszymczak
annaszymczak
Przeczytane:2022-08-04, Ocena: 6, Przeczyta豉m,

Kiedy tylko dowiedzia豉m si, 瞠 wychodzi nowy cykl ksi捫ek Katarzyny bondy to wiedzia豉m, 瞠 z pewno軼i nie odpuszcz sobie tej przyjemno軼i przeczytania jej! I cho z pocz徠ku jako powie軼i Pani Katarzyny, po kt鏎e ju si璕a豉m nie za bardzo mi podchodzi造, to powiem szczerze, 瞠 z czasem zacz窸o si to zmienia. Co do tej ksi捫ki mia豉m nie tylko wielkie nadziej, ale te i konkretne oczekiwania. Czy tym razem si nie przejecha豉m na tym?

W Lesie Kabackim zamordowano dwie m這dziutkie dziewczyny. Policjanci od dawna nie widzieli tak zbezczeszczonych zw這k. Podci皻o im gard豉, a po鄉iertnie zadano r闚nie rany szarpane. Jakiego narz璠zia u篡wa morderca? Niestety nie ustalono. Media za to ochrzci造 sprawc „Kosiarzem z Kabat”.
Skorumpowani policjanci, „bran瘸 towarzyska” i pi瘯ne dziewczyny, kt鏎e trudni si luksusowym nierz康em - to g這wni bohaterowie tej ksi捫ki. Nieuchwytny morderca sieje postrach w sto貫cznym p馧鈍iatku. Wiadomo, 瞠 Kosiarz korzysta z us逝g prostytutek i „kataloguje” swoje przysz貫 ofiary. Na miejscach zbrodni zostawia kosmyki ludzkich w這s闚. To fetysz, ale i cenny dow鏚. Policja unika podj璚ia gry z morderc.

Do 郵edztwa zostaje nieformalnie zaanga穎wany Jakub Sobieski, by造 policjant z niechlubn przesz這軼i. Asystuje mu ambitna aspirantka Ada Kowalczyk. Udaje im si przenikn望 do 鈔odowiska agencji po鈔ednicz帷ych w organizowaniu us逝g seksualnych. To, co odkryj, przerazi nawet ich samych.

Powiem Wam, ze interesuj帷a to by豉 powie嗆 i pocz徠ek cyklu. Zapowiada si, 瞠 z ka盥 kolejn ksi捫k b璠zie coraz ciekawiej ( i mam nadziej, 瞠 si nie pomyl!). Tym razem dostajemy co nowego, co co od samego pocz徠ku jest do嗆 konkretnie przedstawione i przemy郵ane. Nie ma tu nadmiaru jaki zb璠nych bohater闚, kt鏎zy tylko by nam mieszali w fabule, co ju jest wielkim plusem. Ilo嗆 stron w powie軼i tak瞠 nie przyt豉cza, ani nie znajdziemy tu zb璠nych opis闚 nic nie wnosz帷ych wi璚 dla mnie jak najbardziej na plus!
Akcja w powie軼i jest do嗆 dynamiczna, szybka. Ci庵le si co dzieje, nie ma momentu nudy czy zastanowienia, ciekawo嗆 co b璠zie dalej ca趾owicie tu zwyci篹a.
Fabu豉 stworzona przez autork jest interesuj帷a, bohaterowie jakich tu mamy to postacie bardzo ciekawe, charakterne ( co sprawia, 瞠 naprawd du穎 豉twiej si nam w to wszystko wci庵n望) oraz do嗆 autentyczne jak na powie嗆 fikcyjn.
Umiejscowienie akcji powie軼i w miejscach, kt鏎e na codzie mo積a samemu odwiedzi sprawia, 瞠 autorka nadaje ca這軼i historii du膨 dawk autentyczno軼i. Wida, 瞠 pisarka do嗆 konkretnie podesz豉 tu do tematu i miejsc i zrobi豉 konkretny research okolicy w kt鏎ej powie嗆 si dzieje.

„Czasami my郵, 瞠 zabijanie to wcale nie potrzeba w豉dzy i kontroli, lecz zwyczajnie t瘰knota za 鄉ierci. Te chcia豚ym by wolny.”

J瞛yk jakim powie嗆 jest napisana jest do嗆 lekki, przyjemny w odbiorze i taki … mo積a by powiedzie naturalny. Nie ma tu jaki wymy郵nych s堯w, tylko taki jakimi sami na codzie si pos逝gujemy. Sprawia to, 瞠 powie嗆 dos這wnie si poch豉nia w jeden ( no, g鏎a dwa) dni i szczerze m闚i帷 - chce si wi璚ej! Jak dla mnie tym razem autorka dobrze wiedzia豉 jak ma czytelnika zainteresowa, co zmieni i konkretnie to wykorzysta豉 - co mnie osobi軼ie si bardzo podoba, bo przyznam szczerze, 瞠 niekt鏎e powie軼i Pani Bondy mi nie przypasowa造 za bardzo.

Podsumowuj帷 :

Powie嗆 „O w這s” Katarzyny Bondy otwiera nowy cykl powie軼i z detektywem Jakubem Sobieskim i jest to powie嗆, kt鏎 z czystym sumieniem mog Wam poleci. Ksi捫k dos這wnie si poch豉nia, a jej fabu豉 jest mocno wci庵aj帷a. Historia, kt鏎 autorka nam tu przedstawia nie tylko budzi groz, ciekawi i wci庵a od pierwszych swoich stron, ale tak瞠 u鈍iadamia nam, 瞠 tak faktycznie w pewnym stopniu jest, 瞠 te p馧鈍iatki istniej… Gor帷o polecam si璕n望 po t pozycj!

Z tw鏎czo軼i Pani Katarzyny Bondy nie mia豉m wcze郾iej okazji si do tej pory zapozna.

Do przeczytania ksi捫ki z Cyklu: Jakub Sobieski (tom 1) pt. ''O w這s'' autorstwa Pani Katarzyny Bondy przekona這 mnie to, 瞠 b璠 mog豉 w ko鎍u zaznajomi si bli瞠j z wyst瘼uj帷ymi g堯wnymi bohaterami, kt鏎ych wykreowa豉, 鈍iat mrocznych tajemnic przesz這軼i i w jaki spos鏏 ona opisuje go z punktu widzenia do鈍iadczonej obserwatorki opisuj帷ej przest瘼czy 鈍iat i zwi您anymi z nimi niebezpiecznymi mordercami.

Przyznam, 瞠 z pocz徠ku, gdy rozpocz窸am, czyta ten krymina to poczu豉m ciary bardzo mocne na sk鏎ze i tak adrenalin, w momencie, kiedy to czyha si na rogu kto, a dana osoba jej nie widzi. Mo積a by by這 w sumie poniek康 okre郵i, 瞠 s to wymys造 naszej chorej wyobra幡i, 瞠 jeste鄉y sami na horyzoncie, a tu jednak pojawia si nieoczekiwany kto...

Ten go嗆 jest ciekawym, tajemniczym ktosiem, kt鏎y nie przybiera w 鈔odkach, aby zniszczy tak wiele 篡 ludzkich, a szczeg鏊nie niewinnych kobiet. Pozostawia po sobie nie豉d, brutalne 郵ady na ich cia豉ch, a w szczeg鏊no軼i ten jeden najistotniejszy ludzkie w這sy.

Katarzyna Bonda musz przyzna, 瞠 ma niezwyk陰 zdolno嗆 do budowania napi璚ia, kt鏎e tworzy, w niekt鏎ych sytuacjach tak mocn niepewno嗆 co si dalej wydarzy potem.

Spotkanie si nieoczekiwanie zawodowe Kuby z Ad uwa瘸m ciekawe zestawienie, a w豉軼iwie okre郵i豉bym to jako doskona貫 po陰czenie dw鏂h nieznanych obcych sobie ludzi i tak bardzo r騜nych od siebie 鈍iat闚 jednego zawodu. On przy niej prezentuje si skromnie, a ona lubi przy nim pokaza klas zawodow i to u niej mnie czasami denerwowa這 oraz odkrywa豉 si zbyt szybko mocny charakter.

Pozostali wyst瘼uj帷y w tym kryminale bohaterowie drugoplanowi lubi toczy ze sob wsp鏊n gr, kochaj swoje przyzwyczajenia z przesz這軼i, przynosi im to g堯wnie naiwn satysfakcj, a szczeg鏊nie czerpanie zysk闚, a niekoniecznie dbaj o los innych os鏏, kt鏎e odczuwaj l瘯 o to, czy prze篡j kolejny dzie i czy wystarczy im si na pokonanie w豉snych s豉bo軼i, aby nie spotka po drodze nieoczekiwanego go軼ia mog帷ego pragnie ich si pozby lub poszuka innych ofiar, bo tak jest mu wygodniej dzia豉 i zosta niezauwa穎nym.

Pomys na napisanie krymina逝 bardzo mi si podoba z tego wzgl璠u, 瞠 Pani Katarzyny Bondy widoczna jest znajomo嗆 psychologii osobowo軼i, a to jest bardzo przydatna umiej皻no嗆 przy tworzeniu g堯wnych postaci, kt鏎e s tajemnicze, ale nie brak im wra磧iwo軼i, poczucia humoru, a z czasem ci皻ej riposty pasuj帷ej do nich wyj徠kowo i trafnie dopasowanej.

Krymina ten nie posiada rozdzia堯w. Za to podzielony zosta na 6 cz窷ci.

Tej ksi捫ki nie czyta si szybko.

Uwa瘸m, 瞠 autorka w Cyklu: Jakub Sobieski (tom 1) pt. ''O w這s'' wywo豉豉 nutk zaciekawienia b康 te mo積a si nieco troszk w niej zagubi, w rozumowaniu tego, gdzie ukry豉 sprytnie tajemniczego morderc, kt鏎y to tworzy klimat prawdziwej grozy i mo積a si go przestraszy, bo nie wiadomo, czy si ujawni swoje oblicze?

Warto przeczyta ten krymina.

Tym razem Katarzyna Bonda zaczyna now seri z detektywem Jakubem Sobieskim. G堯wny bohater by 鈍ietnym policjantem jednak pewne zdarzenia sprawi造, 瞠 na jaki czas musia po瞠gna si z zawodem. 砰cia lekkiego nie ma, mieszka w przyczepie kempingowej i pracuje przy rozwo瞠niu jedzenia i nie tylko.

W Warszawie grasuje morderca, kt鏎y zosta nazwany Kosiarzem z Kabat. Policja nie bardzo wie jak zabra si za t spraw, a mo瞠 zwyczajne nie chce, bo nie ustalono, jakiego narz璠zia u篡wa zbrodniarz, a cia豉 zamordowanych dziewczyn wygl康aj okropnie. Dodatkowo ka盥ej z nich brakuje fragmentu w這s闚, kt鏎e znajdowane s na miejscu zbrodni przewi您ane zielon wst捫eczk.

Jakub nieformalnie zostaje wci庵ni皻y w to 郵edztwo, gdy pewnego dnia odwiedza go aspirantka Ada Kowalczyk, kt鏎a twierdzi, 瞠 to z nim ostatnio by豉 widziana jej przyrodnia siostra.

Czy Sobieski pomo瞠 policjantce w odnalezieniu siostry? Czy siostra aspirantki zosta豉 porwana przez Kosiarza z Kabat? I oczywi軼ie, kto stoi za wszystkimi morderstwami?

Po serii o psychologu 郵edczym Hubercie Meyerze Katarzyny Bondy, bez zastanowienia si si璕n窸am po co nowego. Wcze郾iejsza bardzo mi si podoba豉, wi璚 przeczuwa豉m, 瞠 i ta seria mo瞠 przypa嗆 mi do gustu i si nie zawiod豉m. Cho przyznam, 瞠 troch obawia豉m si, 瞠 b璠zie to obszerna ksi捫ka, bo w豉郾ie wiele takich ma autorka na swoim koncie. Jednak zupe軟ie nie potrzebnie.

Tym razem zag喚biamy si w 鈍iat skorumpowanej policji i prostytutek. Ci篹ko by這 mi si przywi您a do kt鏎egokolwiek bohatera, bo ka盥y z nich mia swoje za uszami. Nie by這 tu takiej postaci, kt鏎a by豉 by w stu procentach pozytywna. Nawet Jakub Sobieski dra積i mnie troch swoj naiwno軼i i 豉twowierno軼i. Mia on dar do pakowania si w niez貫 bagno.

Autorka mia豉 genialny pomys na t ksi捫k, seria przera瘸j帷ych morderstw gdzie ofiarami s pi瘯ne prostytutki. By rozwi您a t spraw, g堯wni bohaterowie musz zag喚bi si w spraw, kt鏎a wydarzy豉 si kilka lat temu.

Przyznam, 瞠 ksi捫k czyta豉m z ogromn przyjemno軼i, z ka盥ym rozdzia貫m by豉m coraz bardziej ciekawa jak to wszystko si dalej potoczy. Moje podejrzenia, co do Kosiarza z Kabat z czasem si potwierdzi造 jednak nie spowodowa這 to tego, 瞠 mia豉m mniejsz frajd z czytania.

Je郵i czytali軼ie poprzedni seri autorki i wam si podoba豉 to koniecznie musicie si璕n望 po t o detektywie Jakubie Sobieskim. A ci, co jeszcze nie znaj tw鏎czo軼i Katarzyny Bondy, a lubi krymina造 to gor帷o zach璚am by przekona si na w豉snej sk鏎ze czy ta nowa seria przypadnie wam do gustu.

Avatar u篡tkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2022-04-17, Ocena: 5, Przeczyta貫m, Mam,

” O w這s“

NIE MA PI艼YCH ZBRODNI.

S TYLKO PI艼NE OFIARY.

Czego jak czego , ale ofiar 鄉iertelnych w tej ksi捫ce nie brakuje. Zaczyna si “subtelnie”od cia dw鏂h si鏀tr odnalezionych w parku. M這de dziewczyny, zw這ki zbeszczeszczone, obok jednej pozostawiono pukiel w這s闚 przewi您any zielon wst捫k, kt鏎y nie nale篡 do 瘸dnej z nich. W takim razie do kogo i co oznacza?

Nowa seria 鈍ietnej autorki krymina堯w - Katarzyny Bondy . Czy Jakub Sobieski b璠zie r闚nie dobry jak znany ju przez liczne grono czytelnik闚, Hubert Meyer ? Z pewno軼i obaj panowie s inteligentni, specyficzni i d捫 do celu swoimi drogami, lecz raczej na tym podobie雟two mi璠zy nimi si ko鎍zy. Kubu by policjantem. By bo obecnie jest kierowc taks闚ki, kt鏎y dorabia dostarczaj帷 narkotyki przyjacielowi, kt鏎ego uwa瘸 , 瞠 doskonale zna… Niestety tylko mu si tak wydaje. Jakie sekrety skrywa Oziu ? Ka盥y jakie ma, a ju z pewno軼i ka盥y z bohater闚 tej historii. Kubu ma te 穎n, tzw Nocn Furi, kt鏎ej niestety nie polubi豉m. Uwa瘸m j osobi軼ie za typ modliszki ale zobaczymy jak w徠ek si rozwinie w kolejnych tomach. Czemu z szanowanego policjanta, Jakub sta si taks闚karzem - dilerem ? Nie tylko ze swojej winy , cho naiwno嗆 odegra豉 tu nie ma陰 rol. Ale to wyja郾i Wam lepiej , zawarto嗆 ksi捫ki.

To pierwszy tom serii z nim w roli g堯wnej jednak oczywi軼ie nie tylko o nim .

Ksi捫ka zaczyna si od prologu, w kt鏎ym autorka pozwala nam nieco pozna psychik mordercy zwanego Kosiarzem z Kabat. 奸edztwo rozpoczyna si w chwili odnalezienia wcze郾iej wspomnianych , cia si鏀tr Sapiega ale tak naprawd zbrodniarz dzia豉 o wiele d逝瞠j.

Kuba od z pozoru , przypadkowej pasa瞠rki - Beaty , dowiaduje si 瞠 ca豉 sprawa jest bardziej skomplikowana ni si wydaje. Dziwnym trafem , nast瘼nego dnia Beata znika. Za pod przyczep, w kt鏎ej mieszka Kuba, pojawia si jej siostra policjantka - Ada. Mimo trudnego pocz徠ku znajomo軼i, w duecie zaczynaj prowadzi dochodzenie, cho tak naprawd, 瘸dne z nich nie ma do tego uprawnie. Co z tego wyniknie ? C騜… Idzie im ca趾iem nie幢e.

W po這wie ksi捫ki poznajemy to窺amo嗆 mordercy. Dowiadujemy si o nim nawet sporo jednak wszelki 郵ad po tym cz這wieku zagin掖 wiele lat wcze郾iej. I mimo, 瞠 gin kolejne kobiety, on sam jest jak duch - nie do namierzenia. Duet samozwa鎍zych detektyw闚, wie,瞠 morderca poluje na siostry i gin kobiety pracuj帷e w presti穎wej agencji towarzyskiej , prowadzonej przez matk zaginionej Beaty . Dlaczego ? Czy skoro zagin窸a Beata , Ada jest w niebezpiecze雟twie ?

Ksi捫ka nie pozwala si nudzi, trzyma w napi璚iu i wielokrotnie zaskakuje. Autorka pokazuje jak bardzo 鈍iat tych z pozoru kryszta這wych str騜闚 prawa , jest powi您any z p馧鈍iatkiem. Nikt nie jest idealny. Wiele w徠k闚, z pozoru nie maj帷ych ze sob nic wsp鏊nego, bardziej pasujacych na scenariusz filmu grozy, okazuje si mie du穎 wsp鏊nego z samym dochodzeniem . 安ietnie dopracowany krymina , w kt鏎ym ka盥y drobiazg, ka盥y szczeg馧 wydaj帷y si nieistotnym, ma jednak znaczenie.

Podoba這 mi si to co otrzyma豉m, cho jak na razie Meyera lubi bardziej. Ale to dopiero pocz徠ek. W tamt seri mia豉m z pocz徠ku problem si wgry潭, trudno mi by這 si przyzwyczai do stylu autorki, a tu ? Ksi捫ka przeczytana w jeden dzie cho do lekkich nie nale篡. Nie jest te odpowiednia dla os鏏 wra磧iwych aleee s康z , 瞠 wielbiciele krymina堯w zdaj sobie spraw z tego, 瞠 w takich ksi捫kach nie brakuje krwi i brutalno軼i. 安ietnie ukazana zawi豉 psychika sprawcy . Ale czy dzia豉 sam ? Jak to 郵edztwo si sko鎍zy這 ? Przekonajcie si sami. Warto ! Ja czekam na wi璚ej, cho za Meyera te sie nie obra輳 je郵i otrzymam kolejny tom.

Serdecznie dzi瘯uj Wydawnictwu Muza za egzemplarz, a Wam 篡cz mi貫j lektury .

Avatar u篡tkownika - ja-carpe_diem
ja-carpe_diem
Przeczytane:2022-04-06, Ocena: 3, Przeczyta豉m,

Mam du篡 k這pot z podsumowaniem tej ksi捫ki. Wszystko jest w niej tak jak powinno. Jasno, obrazowo opisane wydarzenia i bohaterowie, przemy郵ane; skomplikowane 郵edztwo i tajemnice.

Jakub Sobieski daje si lubi, a jednak...mam wra瞠nie, 瞠 za chwil wyskoczy z szafy Hubert Meyer z poprzedniego cyklu; kt鏎ego bardzo lubi豉m.

Pomys造 zosta造 powielone i tylko nazwisko g堯wnej postaci si zmienia.
Tym razem czuj niedosyt czytelniczy.
Nowa seria powinna wprowadza inne rozwi您ania.
Mo瞠 jeszcze autorka nas zaskoczy?

Avatar u篡tkownika - olgamajerska
olgamajerska
Przeczytane:2022-03-31, Ocena: 5, Przeczyta豉m,

,,O ma造 w這s nie wpakowa si w k這poty z powodu dziewczyny, kt鏎ej nawet nie zna."

Pani Bonda krymina貫m ,,O w這s" rozpoczyna now seri z detektywem Jakubem Sobieskim. Otwiera nam w swojej powie軼i drzwi do 鈍iata narkotyk闚, sutener闚, prostytutek, skorumpowanych policjant闚 i powi您a jakie ich 陰cz. Ju w prologu cz瘰tuje nas mocnymi wra瞠niami, kiedy przed oczami pojawia nam si opis morderstwa m這dej dziewczyny, kt鏎 znaleziono w Lesie Kabackim. ,,Kosiarz z Kabat" podcina gard豉 swoim ofiarom i zadaje im rany szarpane, a na miejscu zbrodni zostawia kosmyk w這s闚. Do 郵edztwa anga簑je si nietypowa para - aspirantka Ada, kt鏎a stara si odnale潭 zaginion przyrodni siostr i Jakub Sobieski, by造 policjant z nies豉wn przesz這軼i.

Mam wra瞠nie, 瞠 ten krymina autorka napisa豉 wprost pode mnie. To by豉 smakowita, kryminalna uczta! Od pierwszej strony ta historia wci庵a, zostajemy rzuceni w wir wydarze i zwrot闚 akcji. Fabu豉 toczy si dwutorowo: pani Katarzyna 陰czy spraw niewyja郾ionego zab鎩stwa m這dej dziewczyny z tera幡iejszymi morderstwami m這dych dziewczyn, powi您anych ze 鈍iatem prostytucji.

Autorka snuje swoj opowie嗆 z niezwyk造m dreszczykiem emocji. Dzi瘯i sugestywnej narracji 豉two przenios豉m si w ten mroczny, g瘰ty klimat ksi捫ki. W miar up造wu czytania wskaz闚ki jakie nam podrzuca, 陰cz si w zaskakuj帷 ca這嗆.

Je郵i chodzi o bohater闚 to relacja Ady i Jakuba jak dla mnie by豉 nieco dziwna. Aspirantka nie wzbudzi豉 mojej sympatii. Niby chce ratowa siostr, jednocze郾ie robi to dla awansu, raz m篹czyzn odpycha, raz przyci庵a. Natomiast Jakub to policjant ze 鈍ietnym instynktem i to jego posta jest mi bardziej przychylna. Cho przyznam, 瞠 irytowa造 mnie nieco jego rozterki ma鹵e雟kie i to jaki by naiwny, je郵i chodzi o jego 穎n.

Co na uwag zas逝guje, to warsztat pisarski autorki, kt鏎y niew徠pliwie jest na wysokim poziomie. Pani Bonda 鈍ietnie prowadzi intryg, stopniowo odkrywa karty i myli tropy. ,,O w這s" to powie嗆 dla wszystkich, kt鏎zy szukaj solidnego, trzymajacego w napi璚iu, porz康nie skrojonego krymina逝. Przygotujcie si na spor dawk emocji!

Avatar u篡tkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2022-04-03,

„Nie ma pi瘯nych zbrodni. S tylko pi瘯ne ofiary.”

W Lesie Kabackim zamordowano dwie m這de dziewczyny. Odkrycia 郵edczych sugeruj, 瞠 ofiar mo瞠 by wi璚ej. Morderca okrzykni皻y Kosiarzem z Kabat sieje postrach w鈔鏚 pracownic agencji towarzyskich, w鈔鏚 kt鏎ych upatruje swoje ofiary. Nieformalnie do 郵edztwa wkracza detektyw Jakub Sobieski, a tropy prowadz go w przesz這嗆 i do zbrodni, kt鏎ej nigdy nie wyja郾iono.

Musz przyzna, 瞠 od jakiego czasu autorka naprawd coraz milej mnie zaskakuje. Jej ostatnie dwie ksi捫ki by造 鈍ietne, chocia mo瞠 to jeszcze nie ta sama Bonda, kt鏎 znamy z samych pocz徠k闚 jej pisarskiej kariery. Niemniej jednak „O w這s” bardzo mile zaskakuje i ksi捫k czyta si 鈍ietnie. Fabu豉 wci庵a od pierwszych stron, a akcja poprowadzona jest genialnie. mamy tutaj do czynienia ze 鈍iatem prostytutek i alfons闚 co odrazu mi si spodoba這. Liczne zwroty akcji i wodzenie za nos czytelnika sprawiaj, 瞠 lektura staje si naprawd emocjonuj帷a. Ca豉 historia, kt鏎a z pocz徠ku mo瞠 wydawa si do嗆 豉twa jest tak naprawd skomplikowana, a jej fina jest do嗆 nieoczywisty. Jak na autork przysta這 nie brakuje tutaj tak瞠 rozbudowanej warstwy obyczajowej co jednych mo瞠 dra積i, ale mi by這 do嗆 oboj皻ne. Ca這嗆 czyta這 si super, a to dla mnie najwa積iejsze.

„O w這s” to ksi捫ka wzbudzaj帷a emocje z genialnie poci庵ni皻 fabu豉. W徠k闚 jest wiele i z ca陰 pewno軼i warto po鈍i璚i im uwag. Ca這嗆 zosta豉 bardzo dobrze dopracowana i z przyjemno軼i si璕n po kolejny tom. „O w這s” to z ca陰 pewno軼i jedna z najlepszych ksi捫ek autorki.

Avatar u篡tkownika - kotoksiazka
kotoksiazka
Przeczytane:2022-03-19, Ocena: 5, Przeczyta豉m, Mam,

Znacie tw鏎czo嗆 Pani Katarzyny Bondy? Cho autorka w swoim dorobku ma kilkana軼ie powie軼i, to by這 moje pierwsze spotkanie z jej tw鏎czo軼i 😅. I powiem, 瞠 mam do嗆 mieszane uczuciu.
⬇⬇

Jakub Sobieski po aferze zosta wydalony ze s逝瘺y w policji. Teraz je寮zi na uberze i ledwo wi捫e koniec z ko鎍em. W tym czasie po ulicach stolicy grasuje seryjny morderca, kt鏎y zabija prostytutki. Gdy zagin窸a kolejna kobieta, c鏎ka wysoko postawionego by貫go policjanta, to Kuba widzia j jako ostatni…Adrianna, aspiruj帷a wy瞠j aspirantka pragnie rozwi您a zagadk morderstw i odnale潭 zaginion kobiet, kt鏎a jest jej siostr. Do swojego nieformalnego 郵edztwa zaprasza Jakuba. Jakie tajemnice skrywa 鈍iat prostytutek? Czy odnajd zaginion siostra 篡w czy martw?

O WΜS to mocny krymina z ciekaw fabu陰, rozpoczynaj帷y seri z Jakubem Sobieskim. Autorka zaprasza nas do p馧鈍iatku eksluzywnych prostytutek i skorumpowanych policjant闚. Do 鈍iata gdzie przemoc i narkotyki to chleb powszedni.

Chocia powie嗆 czyta豉m z zainteresowanie, nie wci庵n窸a mnie. Mia豉 swoje wzloty i upadki, typowa fala sinusoida. Raz akcja p璠zi豉 na z豉manie karku, aby po chwili drastycznie zwolni. Mo瞠 taki jest styl autorki? Ci篹ko mi oceni, bo nie mam jeszcze por闚nania. Na pewno si璕n po kolejny tom z Sobieskim, bo jestem ciekawa jak 篡ciow drog obierze.

„W procesie umierania nie ma nic skomplikowanego.
Ani strasznego. Z lud幟i jest podobnie.
Robi tylko wi璚ej ha豉su.”

Fani kryminalnych historii tworzonych przez pani Katarzyn Bond z pewno軼i wyczekiwali jej nowej powie軼i i przyg鏚 ulubionych postaci. W swojej karierze pisarskiej stworzy豉 wiele charakterystycznych postaci, w tym najbardziej popularnego Huberta Meyera i Sasz Za逝sk. Do tej galerii do陰cza kolejny bohater, kt鏎y ma szans tak瞠 skra嗆 serca czytelnik闚 w nowej powie軼i „O w這s” b璠帷ej pocz徠kiem nowej serii z zupe軟ie nowym bohaterem.

Jakub Sobieski nie jest kryszta這w postaci, gdy ci捫 na nim niezbyt chlubne zdarzenia z powodu, kt鏎ych zosta usuni皻y z policji. Nie brakuje mu problem闚, tak瞠 finansowych, nie sta go na mieszkanie, wi璚 mieszka na terenie ogr鏚k闚 dzia趾owych w przyczepie swego te軼ia. W ci庵u dnia pracuje, jako taks闚karz prowadz帷 te przy okazji nieczyste interesy z handlarzami narkotykowymi. Jakby tego by這 ma這, zostaje wci庵ni皻y w 郵edztwo prowadzone przez aspirantk Ad Kowalczyk, kt鏎a nie zdaje sobie sprawy, 瞠 grozi jej niebezpiecze雟two. Od kilku dni bowiem g這郾o zrobi這 si Warszawie o Kasiarzu z Kabat, kt鏎y pozbawi w brutalny spos鏏 篡cia dwie siostry Sapiega, co doprowadza 郵edczych do wniosku, 瞠 morderca poluje na spokrewnione ze sob kobiety. Pewnego dnia niespodziewanie znika siostra Ady, Beata, u kt鏎ej w mieszkaniu wkr鏒ce znaleziona zostaje kolejna ofiara Kosiarza.

Pani Katarzyna Bonda ponownie porwa豉 mnie w wir wydarze i problem闚, z jakimi borykaj si jej bohaterowie. Zaczyna z mocnym akcentem w prologu, zasiewaj帷 niepok鎩 i dreszczyk emocji, nie zwalnia tempa na dalszych stronach, lecz dok豉da coraz wi璚ej szczeg馧闚, fakt闚, postaci, poszlak, zwodz帷 czytelnika a do ko鎍a.

Akcja z pocz徠ku jest stonowana, gdy autorka wprowadza nas w 鈍iat, w jakim funkcjonuje Jakub Sobieski, ale od razu tworzy punkty wyj軼iowe dla dalszych wydarze. Z tego wzgl璠u wa積e jest, by uwa積ie 郵edzi poszczeg鏊ne informacje, gdy ka盥a z nich ma swoje znaczenie dla snucia swoich domys堯w i zbierania 郵ad闚 przest瘼stwa. Wielow徠kowa fabu豉 tworzy zgrabn ca這嗆, w kt鏎ej nie brakuje zaskakuj帷ych zwrot闚 akcji typowych dla kryminalnych w徠k闚, ale te zaznacza si ciekawy motyw obyczajowy w postaci relacji Jakuba z 穎n, kt鏎e s dosy specyficzne, oraz z Ad, kt鏎ej tak瞠 nie brakuje problem闚 w d捫eniu do spe軟ienia swoich ambicji zawodowych. Poszczeg鏊ne wydarzenia prowadzone s z r騜nych punkt闚 widzenia, ale najcz窷ciej towarzyszymy Jakubowi.

„Nic bardziej nie jednoczy ludzi, jak wsp鏊ni wrogowie”

„O w這s” to wci庵aj帷y krymina z wieloma postaciami, powi您aniami, poszlakami, niespodziewanymi sytuacjami, kt鏎y czyta si z r騜nym nat篹eniem emocji podsycanymi dodatkowo wtr帷eniami obserwuj帷ego Ad szale鎍a. Delikatnie tworzy mroczny nastr鎩, ujawniaj帷 to, co psychopata my郵i, planuje i czuje. W ten spos鏏 obserwujemy chory umys i stopniowo poznajemy coraz wi璚ej z jego zwyrodnia貫j osobowo軼i. Autorka na szcz窷cie nie epatuje okrucie雟twem i makabrycznymi opisami zbrodni, ale i tak mo積a odczu czaj帷e si niebezpiecze雟two. Bardzo przejmuj帷ym dla mnie w徠ek zwi您any ze zwierz皻ami, gdy taki element r闚nie pojawia si w tej historii. Ma on swoje znaczenie dla podkre郵enia psychiki i osobowo軼i psychopaty. ale czyta這 mi si to z b鏊em serca.

Autorka pisze z rozmachem, wp造waj帷 na wyobra幡i, tworz帷 w naszych umys豉ch obrazy tego, co dzieje si na kartach powie軼i. Umiej皻nie buduje napi璚ie prowadz帷 fabu喚 dwutorowo. Do obecnych dramatycznych wydarze dorzuca niewyja郾ione morderstwo sprzed 13 lat, kt鏎e jeszcze bardziej tworzy mentalny m皻lik, rzucaj帷 niejako 鈍iat這 na niekt鏎e epizody, ale w efekcie jeszcze bardziej komplikuj帷 spraw.

Wydaje si w pewnym momencie, 瞠 wiemy coraz wi璚ej i z ka盥ym kolejnym rozdzia貫m odkrywamy kolejn kart, kt鏎a powinna nas przybli瘸 do rozwi您ania, ale tak nie jest. Czytaj帷 przygody Kuby Sobieskiego czeka豉m na jaki spektakularny fina i wyja郾ienie zagadki morderstw dziewczyn z p馧鈍iatka. W pewnym sensie otrzyma豉m, to, czego si spodziewa豉m, a fina這we zdarzenia dostarczaj wyja郾ie i wszystko wskakuje na swoje miejsce, daj帷 nadziej na kolejne tomy serii i dalsze losy Jakuba Sobieskiego, kt鏎y do陰cza do nietuzinkowych postaci tworzonych przez Kr鏊ow Krymina堯w

Ksi捫k przeczyta豉m, dzi瘯i wydawnictwu Muza

W Lesie Kabackim zostaj znalezione zw這ki dw鏂h dziewczyn, oraz pukiel w這s闚 przewi您any zielon wst捫k. Mordeca szuka ofiar w agencjach towarzyskich. Nieformalnie w spraw zostaje wci庵ni皻y Jakub Sobierski, gdy znika siostra policjantki Ady Kowalczyk. Polecam.

Avatar u篡tkownika - martynaaa
martynaaa
Przeczytane:2022-04-24, Ocena: 5, Przeczyta豉m, Mam,

Ksi捫ka zaczyna od okrutnej zbrodni, w kt鏎ej 篡cie trac m這de pi瘯ne kobiety. Ich cia豉 s zmasakrowane, w trakcie post瘼owania policja znajduje spi皻y zielon wst捫k kosmyk blond w這s闚. Niestety 瘸dna z ofiar nie mia豉 takiego koloru w這s闚. Zatem rodzi si pytanie czy ofiar b璠zie wi璚ej? Poszukiwany sprawca przez media zosta nazwany Kosiarzem z Kabat.
Wtedy do akcji wkracza by造 policjant Jakub Sobieski wraz z aspirant Ad Kowalczyk pr鏏uj帷 znale潭 sprawc i tworz swoje ma貫 郵edztwo.

Jest to moja pierwsza przygoda z tw鏎czo軼i Bondy, kt鏎 zacz窸am i sko鎍zy豉m. Przyznam si mam jeszcze kilka ksi捫ek, kt鏎e czekaj na rozpocz璚ie przygody - oczywi軼ie te spod pi鏎a dzisiejszej kr鏊owej krymina堯w. Je郵i chodzi o ksi捫k "O w這s" to by豉 to lektura, kt鏎 si 鈍ietnie s逝cha這 jad帷 do pracy, by豉 bardzo wci庵aj帷a, narrator by idealnie dobrany do ksi捫ki, dzi瘯i temu s逝cha這 si z zaciekawieniem. Jad帷 do pracy s逝cha豉m, maj帷 chwil w domu czyta豉m. Tak wygl康a豉 moja przygoda z ksi捫k. P馧 czytana, p馧 s逝chana. Tak, tak powoli przekonuje si do audiobook闚 ?
Fabu豉 wci庵aj帷a, trzyma w napi璚iu. Dla tych, kt鏎zy nie mieli okazji zapozna si z tw鏎czo軼i Katarzyny Bondy jest to dobry start, poniewa jest to nowa seria z detektywem Jakubem Sobieskim i dla czytelnika b璠zie to dobra przygoda.

Avatar u篡tkownika - Ewfor
Ewfor
Przeczytane:2022-04-16, Ocena: 6, Przeczyta豉m, Wyzwanie czytelnicze 2022,

Katarzyna Bonda ma w mojej biblioteczce ,,swoj" p馧k, bo nie ukrywam, 瞠 lubi jej ksi捫ki, chocia nie wszystkie mnie zachwyci造. Jest ona jednak pisark, po kt鏎ej powie軼i si璕am bardzo ch皻nie, a pierwsz jej ksi捫k przeczyta豉m zanim jeszcze ktokolwiek zna jej nazwisko w tak szerokiej skali jak to jest dzisiaj.

Kolejna ods這na Katarzyny Bondy to z pewno軼i lektura bardziej zbli穎na do tych, w kt鏎ych g堯wnym bohaterem jest Hubert Meyer ni do ,,Czterech 篡wio堯w Saszy Za逝skiej", gdzie fabu造 s wielow徠kowe.

My郵 jednak, 瞠 dla mi這郾ik闚 dobrych krymina堯w, nowa seria z detektywem Jakubem Sobieskim to prawdziwa gratka.

Intryga kryminalna skonstruowana zosta豉 tak, 瞠 o nudzie mo積a zapomnie. Sam fakt, 瞠 ja, osoba nie przepadaj帷a za p騧nym udawaniem si spa, czyta豉m ksi捫k do godz. 3 nad ranem, chyba o czym 鈍iadczy.

Jest ostro, krwawo i dynamicznie, a dodatkowo pikanterii dodaje wpleciony w fabu喚 w徠ek p馧鈍iatka, gdzie oczywi軼ie g堯wn rol odgrywaj prostytucja, narkotyki i skorumpowani policjanci dzia豉j帷y na dwa fronty - jako str騜e prawa i czynnie uczestnicz帷y w bran篡 towarzyskiej.

Moim zdaniem autorka bardzo obrazowo opisuje zar闚no ludzi jak i wydarzenia, fabu豉 to do嗆 dobrze przemy郵ane zbrodnie i prowadzone w zwi您ku z nimi 郵edztwo (nieformalne) a do tego do陰czone tajemnice sprzed lat i mocny akcent psychologiczny.

Bohaterowie, tu mam na my郵i nie tylko tych g堯wnych, Jakuba Sobieskiego i wsp馧pracuj帷 z nim Ad Kowalczyk czy by貫go policjanta o ksywce Ozio, ale r闚nie tych drugoplanowych, to postacie do嗆 wyraziste i osobowo軼iowo ciekawe.

Jakub troch przypomina mi Huberta Meyera, ale mo瞠 to tylko takie moje skojarzenia. Mam do嗆 mieszane uczucia odno軼ie Sobieskiego, niby go polubi豉m, ale z drugiej strony jestem na niego z豉 za to, 瞠 b璠帷 po stronie prawa przeszed na t ,,ciemn" stron, gdzie dilerka narkotykami wcale do mnie ni przemawia. Bez wzgl璠u z jakich powod闚 kto zaczyna si ni zajmowa. Do tego prawie szczeniackie zachowanie w stosunku do 穎ny. Ona go zdradza, on z jej powodu ma problemy w pracy, a jednak, kiedy pojawia si w jego pobli簑 on zachowuje si jak suka w rui. Tak si nie robi panie Kubusiu, taki fajny, m康ry facet a wystarczy kawa貫k pon皻nej pupy a z faceta robi si piesek na smyczy.

Wracaj帷 jednak do fabu造, uwa瘸m, 瞠 autorka z ca陰 pewno軼i zabiera czytelnika w do嗆 kontrowersyjny 鈍iat, do kt鏎ego wst瘼 maj nieliczni. Oburza, szokuje, ale robi to na potrzeby fabu造 bardzo realistycznie. Dobrze zosta poprowadzony w徠ek obyczajowo-psychologiczny i ciekawie wpleciony w krymina.

Tej lektury nie da si czyta spokojnie, akcja od pierwszej strony trzyma w napi璚iu, nie ma czasu na nud. Wiele si dzieje i chocia momentami jest do嗆 drastycznie to trudno jest si zdecydowa, 瞠by ksi捫k od這篡.

Jestem pewna, 瞠 mi這郾icy krymina堯w znajd w tej powie軼i wszystko co lubi. Trzymaj帷 w napi璚iu fabu喚, logiczne, do嗆 szczeg馧owo poprowadzone 郵edztwo, ciekawie skonstruowane postacie i nietuzinkowy temat. Czy musze dodawa co jeszcze?

POLECAM t ksi捫k nie tylko czytelnikom krymina堯w, my郵, 瞠 nie zawiedzie ona r闚nie wielu innych.

Z mi陰 ch璚i si璕n窸am po najnowszy krymina Katarzyny Bondy. ,,O w這s" to pierwszy tom serii o detektywie Jakubie Sobieskim. Je瞠li lubicie mocne krymina造 to z czystym sumieniem polecam ten. Znajdziecie tutaj zbrodnie i znakomite 郵edztwa. Nie zabraknie r闚nie zwrot闚 akcji. Zbezczeszczone zw這ki i pukle w這s闚 spi皻e zielonymi wst捫kami to tylko namiastka tego co otrzymacie czytaj帷 ,,O w這s". Czy morderca jest fetyszyst? Kim on jest? Autorka zabiera nas do podziemia. Tutaj rz康zi samo z這. Mroczny i niebezpieczny klimat. Wchodzicie na w豉sne ryzyko.
Poznacie tajemniczego m這dego detektywa Jakuba Sobieskiego. Ciekawa jestem, czy przypadnie wam do gustu. Czy sprawdzi si w swojej roli i odkryje kim jest morderca, zanim kolejna m這da kobieta straci 篡cie?
Powie嗆 Katarzyny Bondy czyta豉m z zapartym tchem. Nie mog豉m doczeka si poznania to窺amo軼i mordercy. Akcja goni akcj. Bardzo dobrze rozrysowane postacie. Wy鄉ienita fabu豉. Ju si nie mog doczeka kolejnej cz窷ci.
Je瞠li cenicie pi鏎o Katarzyny Bondy to koniecznie musicie przeczyta ,,O w這s".
Polecam - @mommy_and_books

,,Nie ma pi瘯nych zbrodni.
S tylko pi瘯ne ofiary. "

Przetykana my郵ami tajemniczego szale鎍a historia zbrodni w Lesie Kabackim ju od pierwszych chwil wci庵a nas w wir wydarze i mocno trzyma w napi璚iu a do samego zako鎍zenia.
Nic tutaj nie jest oczywiste, a autorka z kartki na kartk zabiera nas w coraz g喚bsze bagienko ludzkiej pr騜no軼i i z豉, gdzie najwi瘯szym fetyszem s damskie w這sy.

Dla mnie ,,O w這s" to by rewelacyjny krymina, intryguj帷y, z ciekawymi bohaterami, dlatego jak najbardziej go Wam polecam!

Kto brutalnie zamordowa dwie m這dziutkie dziewczyny, a media szybko da造 mu przydomek ,,Kosiarza z Kabat". Policja wie o nim tylko tyle, 瞠 korzysta z us逝g prostytutek, a na miejscu zbrodni zostawia kosmyki ludzkich w這s闚.
Do 郵edztwa nieformalnie zostaje zaanga穎wany by造 policjant, Jakub Sobierski, a asystuje mu ambitna Ada Kowalczyk.
Wszystkie tropy prowadz t dw鎩k do 鈍iata agencji towarzyskich, a to, co zdo豉j tam odkry przerazi nawet ich samych.

Zapraszam do czytania.

Inne ksi捫ki autora
Nikt nie musi wiedzie
Katarzyna Bonda0
Ok豉dka ksi您ki - Nikt nie musi wiedzie

Ksi捫ka, której fani kryminaów Katarzyny Bondy, czekali prawie 10 lat. Oto powraca szalenie popularna seria, której bohaterem jest...

Kobieta w walizce
Katarzyna Bonda0
Ok豉dka ksi您ki - Kobieta w walizce

Czy szcz徠ki kobiety w walizce to cia這 poszukiwanej od roku Klaudii Janus? Na drodze niedaleko E趾u znaleziono eleganck walizk. W 鈔odku by造 po獞iartowane...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
Spotkamy si we 郾ie