O włos

Tom 1 cyklu Detektyw Jakub Sobieski

Tym razem Katarzyna Bonda zaczyna nową serię z detektywem Jakubem Sobieskim. Główny bohater był świetnym policjantem jednak pewne zdarzenia sprawiły, że na jakiś czas musiał pożegnać się z zawodem. Życia lekkiego nie ma, mieszka w przyczepie kempingowej i pracuje przy rozwożeniu jedzenia i nie tylko.

W Warszawie grasuje morderca, który został nazwany Kosiarzem z Kabat. Policja nie bardzo wie jak zabrać się za tę sprawę, a może zwyczajne nie chce, bo nie ustalono, jakiego narzędzia używał zbrodniarz, a ciała zamordowanych dziewczyn wyglądają okropnie. Dodatkowo każdej z nich brakuje fragmentu włosów, które znajdowane są na miejscu zbrodni przewiązane zieloną wstążeczką.

Jakub nieformalnie zostaje wciągnięty w to śledztwo, gdyż pewnego dnia odwiedza go aspirantka Ada Kowalczyk, która twierdzi, że to z nim ostatnio była widziana jej przyrodnia siostra.

Czy Sobieski pomoże policjantce w odnalezieniu siostry? Czy siostra aspirantki została porwana przez Kosiarza z Kabat? I oczywiście, kto stoi za wszystkimi morderstwami?

Po serii o psychologu śledczym Hubercie Meyerze Katarzyny Bondy, bez zastanowienia się sięgnęłam po coś nowego. Wcześniejsza bardzo mi się podobała, więc przeczuwałam, że i ta seria może przypaść mi do gustu i się nie zawiodłam. Choć przyznam, że trochę obawiałam się, że będzie to obszerna książka, bo właśnie wiele takich ma autorka na swoim koncie. Jednak zupełnie nie potrzebnie.

Tym razem zagłębiamy się w świat skorumpowanej policji i prostytutek. Ciężko było mi się przywiązać do któregokolwiek bohatera, bo każdy z nich miał swoje za uszami. Nie było tu takiej postaci, która była by w stu procentach pozytywna. Nawet Jakub Sobieski drażnił mnie trochę swoją naiwnością i łatwowiernością. Miał on dar do pakowania się w niezłe bagno.

Autorka miała genialny pomysł na tę książkę, seria przerażających morderstw gdzie ofiarami są piękne prostytutki. By rozwiązać tę sprawę, główni bohaterowie muszą zagłębić się w sprawę, która wydarzyła się kilka lat temu.

Przyznam, że książkę czytałam z ogromną przyjemnością, z każdym rozdziałem byłam coraz bardziej ciekawa jak to wszystko się dalej potoczy. Moje podejrzenia, co do Kosiarza z Kabat z czasem się potwierdziły jednak nie spowodowało to tego, że miałam mniejszą frajdę z czytania.

Jeśli czytaliście poprzednią serię autorki i wam się podobała to koniecznie musicie sięgnąć po tę o detektywie Jakubie Sobieskim. A ci, co jeszcze nie znają twórczości Katarzyny Bondy, a lubią kryminały to gorąco zachęcam by przekonać się na własnej skórze czy ta nowa seria przypadnie wam do gustu.

Informacje dodatkowe o O włos:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-03-23
ISBN: 9788328720114
Dodał/a opinię: MrsBookBook

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna bóg

Zobacz opinie o książce O włos

Kup książkę O włos

Kiedy duch opuszcza ciało, ono nie od razu staje się zimne i sztywne jak pokrywa lalki. Ten moment trwa bardzo krótko i łatwo go przeoczyć, szczególnie jeśli nie jest się z ofiarą cały czas.

Czasami myślę, że zabijanie to wcale nie potrzeba władzy i kontroli, lecz zwyczajnie tęsknota za śmiercią. Też chciałbym być wolny.

Zimna sprawa (audiobook CD)
Katarzyna Bonda0
Okładka ksiązki - Zimna sprawa (audiobook CD)

To najdziwniejsze i najbardziej przerażające śledztwo, w jakim Hubert Meyer brał udział W podziemiach zabytkowej willi na poznańskim Sołaczu policja...

Urodzony morderca
Katarzyna Bonda0
Okładka ksiązki - Urodzony morderca

Co sprawiło, że w chorym umyśle zrodził się plan zemsty? Dlaczego znany biznesmen musiał zginąć? Katarzyna Bonda wciąga czytelnika w wyrafinowaną grę...