O włos

Tom 1 cyklu Detektyw Jakub Sobieski

Znacie twórczość Pani Katarzyny Bondy? Choć autorka w swoim dorobku ma kilkanaście powieści, to było moje pierwsze spotkanie z jej twórczością 😅. I powiem, że mam dość mieszane uczuciu.
⬇⬇

Jakub Sobieski po aferze został wydalony ze służby w policji. Teraz jeździ na uberze i ledwo wiąże koniec z końcem. W tym czasie po ulicach stolicy grasuje seryjny morderca, który zabija prostytutki. Gdy zaginęła kolejna kobieta, córka wysoko postawionego byłego policjanta, to Kuba widział ją jako ostatni…Adrianna, aspirująca wyżej aspirantka pragnie rozwiązać zagadkę morderstw i odnaleźć zaginioną kobietę, która jest jej siostrą. Do swojego nieformalnego śledztwa zaprasza Jakuba. Jakie tajemnice skrywa świat prostytutek? Czy odnajdą zaginioną siostra żywą czy martwą?

O WŁOS to mocny kryminał z ciekawą fabułą, rozpoczynający serię z Jakubem Sobieskim. Autorka zaprasza nas do półświatku eksluzywnych prostytutek i skorumpowanych policjantów. Do świata gdzie przemoc i narkotyki to chleb powszedni.

Chociaż powieść czytałam z zainteresowanie, nie wciągnęła mnie. Miała swoje wzloty i upadki, typowa fala sinusoida. Raz akcja pędziła na złamanie karku, aby po chwili drastycznie zwolnić. Może taki jest styl autorki? Ciężko mi ocenić, bo nie mam jeszcze porównania. Na pewno sięgnę po kolejny tom z Sobieskim, bo jestem ciekawa jaką życiową drogę obierze.

Informacje dodatkowe o O włos:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-03-23
ISBN: 9788328720114
Dodał/a opinię: kotoksiazka

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna bóg

Zobacz opinie o książce O włos

Kup książkę O włos

Kiedy duch opuszcza ciało, ono nie od razu staje się zimne i sztywne jak pokrywa lalki. Ten moment trwa bardzo krótko i łatwo go przeoczyć, szczególnie jeśli nie jest się z ofiarą cały czas.

Czasami myślę, że zabijanie to wcale nie potrzeba władzy i kontroli, lecz zwyczajnie tęsknota za śmiercią. Też chciałbym być wolny.

Sprawa Niny Frank (audiobook)
Katarzyna Bonda0
Okładka ksiązki - Sprawa Niny Frank (audiobook)

Pierwsza na polskim rynku powieść kryminalna, której bohaterem jest tzw. profiler, czyli psycholog wykonujący portrety psychologiczne nieznanych sprawców...

Kobieta w walizce
Katarzyna Bonda0
Okładka ksiązki - Kobieta w walizce

Czy szczątki kobiety w walizce to ciało poszukiwanej od roku Klaudii Janus? Na drodze niedaleko Ełku znaleziono elegancką walizkę. W środku były poćwiartowane...