Obietnica gwiezdnego pyłu

Matt i Elle to kochające się małżeństwo. Para bardzo pragnie potomstwa, ale kolejne próby kończą się śmiercią dziecka. Sytuacja nie jest łatwa; Ellie bardzo pragnie potomka, mimo że kolejna ciąża jest dla niej poważnym zagrożeniem. Jednak pewnego dnia dzieje się coś strasznego; Ella spada z drabiny, a w konsekwencji popada w stan śmierci mózgowej. Cała rodzina wie, że kobieta w takiej sytuacji życzyłaby sobie natychmiastowego odpięcia od respiratora, ale gdy okazuje się, że w jej łonie jest dziecko wszystko się komplikuje. Jaką decyzję podejmie Matt? Książka jest absolutnie świetnie napisana. Autorka pięknie wykreowała bohaterów, a szczególnie Matta, który z całych sił walczył. Naprawdę było mi go ogromnie żal, ale przede wszystkim czuć było przez te kartki miłość. Ale taką prawdziwa miłość. Matt na pewno bardzo kochał swoją żonę i chciał dla niej jak najlepiej. Przyznaję, że było to wzruszające i emocjonujące. Ja nie wiem, jak zachowałabym się na jego miejscu. Podziwiałam jego siłę i wytrwałość. To naprawdę piękna historia o dojrzałej miłości, bez zbytniego słodzenia. Czytanie tej książki nie jest łatwe, ponieważ dostarcza ogromnej ilości emocji, ale przede wszystkim zmusza człowieka do zastanowienia się. Podejmowane są tutaj tematy eutanazji i aborcji, więc trzeba się przygotować na to, iż jest to bardzo poważna lektura, na czytanie której trzeba się przygotować. Tak naprawdę nie chcę tu dużo pisać i mówić, jak ja bym postąpiła, bo to nie o to chodzi. Myślę, że każdy powinien sobie to przemyśleć we własnej głowie, bo jestem zdania, że nie można udzielić w takich przypadkach jednoznacznych odpowiedzi. Skończyłam czytanie i w głowie pozostało mnóstwo pytań, na które nie potrafię sobie odpowiedzieć. Piękna książka. Genialna. Niesamowita. Jedna z tych, które na długo zostaną zapamiętane. Warto przeczytać, naprawdę. Ja czekam na kolejne książki tej autorki. kingaczyta.blogspot.com

Informacje dodatkowe o Obietnica gwiezdnego pyłu:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2013-11-06
Dodał/a opinię: agnik66

Zobacz opinie o książce Obietnica gwiezdnego pyłu

Kup książkę Obietnica gwiezdnego pyłu