Obsesja i inne formy miłości

,,Obsesja i inne formy miłości" to epicka, choć tak naprawdę poetycka, absolutnie wyjątkowa opowieść o tęsknocie i stracie, miłości małżeńskiej i niespełnieniu, które czuje kochanka - ta druga, która nigdy nie będzie dla niego pierwszą.

Ana - główna bohaterka przeżywa nową miłość, choć bardzo szybko zmuszona jest też stawić czoła śmierci ukochanego. Connor, pewnego dnia ginie w wypadku pozostawiając ją w rozpaczy, której nie może wyrazić. Ana ma bowiem swoją rodzinę, męża i dzieci - tak samo jak jej ukochany.

Ta wyjątkowo napisana powieść Sary Crossan ujęła mnie szczerością z jaką Ana opisuje swoje emocje i uczucia. Książkę czyta się jednym tchem i choć często miałam odruch, że chciałam wstrząsnąć tą niewdzięczną za to co ma kobietą to z drugiej strony byłam w stanie ją zrouzmieć.

Bo czyż nie jest tak, że każdemu z nas zdarza się zabłądzić? Szukać szczęścia tam, gdzie nie ma szans na jego odnalezienie i koneic końców wpaść z tego powodu w obsesję? No ok... może nie każdemu, ale na pewno nietrudno znaleźć w życiu podobne historie.

Dla mnie oprócz literackiej, była to uczta poetycka, którą chętnie niebawem skosztuję ponownie, bo za każdym razem odnajduję między wierszami nowe znaczenia i przesłanie. Z pewnością warto przekonać się, co też czuje Ana.

Informacje dodatkowe o Obsesja i inne formy miłości:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2022-03-23
Dodał/a opinię: mucka

Tagi: obyczajowe

Zobacz opinie o książce Obsesja i inne formy miłości

Kup książkę Obsesja i inne formy miłości

Toffi
Sarah Crossan0
Okładka ksiązki - Toffi

Poruszająca i pełna czułości wierszowana opowieść o nastoletniej uciekinierce, osamotnieniu i narodzinach zaskakującej przyjaźni. Nowa książka autorki...

Kończy się czas
Sarah Crossan0
Okładka ksiązki - Kończy się czas

Siedemnastoletni Joe nie widział swojego brata od dziesięciu lat. Ed jest w więzieniu w Teksasie. Został skazany na śmierć. A teraz wyznaczono datę egzekucji...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;