Obsesje

Tom 1 cyklu Andrea Cherry

Ciężko opisać słowami to co dzieje się w mojej głowie po przeczytaniu tej książki. Nie jednego odstraszyła by jej grubość, jednak przepiękna okładka i intrygująca treść rekompensuje wszystko. W brew pozorom powieść czyta się w ekspresowym tempie, nie przynudza, słownictwo jest proste i zrozumiałe. Akcja jest dosyć wartka, wątki mega ciekawe i ciągle coś się dzieje.
Mogłoby się wydawać, że przedstawiona przez autorkę historia jest bajkowa, taka jakich jest już wiele. To jednak pozory. Angela napisała pasjonującą, przepełnioną obsesyjnymi lękami, emocjami i bólem książkę, która powaliła mnie na kolana. Bohaterka po ciężkich przejściach, powoli dochodzi do normalności, ale odgradza się od ludzi grubym pancerzem ochronnym nie do przebicia. Jest oschła, oziębła i nie wierzy, że spotka ją jeszcze coś dobrego. Dusi w sobie emocje, marzenia i pragnienia, chociaż jej dusza krzyczy zupełnie coś innego.
Andrea to samotna matka, która uwielbia swoją córeczkę Lily. Mieszka razem ze swoją mamą i przyjaciółką Liv. Kobiety żyją skromnie i marzą o niedrogim miejscu, gdzie mogłyby miło spędzić urlop. Niespodziewanie Cherry wygrywa tygodniowy pobyt dla czterech osób w luksusowym hotelu. Cała czwórka pakuje swoje walizki i jedzie na wypoczynek marzeń.
Od razu zaznaczam, że dalej nie jest tak słodko i cukierkowo. Może miejsce, gdzie trafiają panie jest jak z bajki i książę się znajdzie. Jednak dalej jest wprawdzie romans ale kumulują się problemy, niedomówienia, intrygi i zagadki. Całość tworzy tajemniczą, pasjonującą aurę, która trzyma czytelnika w niepewności, napięciu a dzięki zakończeniu, przeżywamy szok.
Jestem pełna podziwu dla Santini, gdyż pisząc przez 3 lata tę powieść, stworzyła wręcz arcydzieło, które będę wychwalać i polecać. Czuję lekki niedosyt, gdyż bardzo chciałabym rozgryźć niektóre niedomówienia i poznać dalsze losy bohaterów. Mam nadzieję, że autorka szybko napisze kontynuację i zaspokoi moją ciekawość. Polecam Wam całym sercem „Obsesje”, naprawdę warto spędzić miło czas przy tej lekturze.

Informacje dodatkowe o Obsesje:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2021-05-06
Dodał/a opinię: Izabela Hebda

Zobacz opinie o książce Obsesje

Kup książkę Obsesje

Pocieczenie niczym nie różni się od kłamstwa: w obu przypadkach szukasz kawałka prawdy, która da ci byle jąką nadzieję.

Kłamstwo jest jak karta kredytowa, cieszysz się teraz, a płacisz później.

Odwet
Angela Santini0
Okładka ksiązki - Odwet

Finałowa część trylogii, w której może wydarzyć się wszystko. Po odkryciu prawdy Andrea Cherry musi stawić czoła miłości. Czy silne uczucie, które połączyło...

Troy
Angela Santini0
Okładka ksiązki - Troy

Czy miłość wystarczy, żeby wygrać tę bitwę? Wyczekiwany drugi tom ,,Szmuglerów". Marina Moore staje przed najtrudniejszym wyzwaniem. Czy poradzi sobie...