Obsesje

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2021-05-06
Kategoria: Romans

ON nie wierzy w przypadki.

ONA nie wierzy w miłość.

Jednak los nie pyta ich o zdanie.

Do czego zdolny jest człowiek, gdy w grę wchodzą najgłębiej skrywane obsesje?

Debiut, jakiego nie było od lat! Na tę historię czekały kobiety!

Pełna namiętności i obsesji powieść, pokazująca, że są książki, których nie sposób zapomnieć.

Andrea Cherry pracuje w sklepie ze starociami; ma wspaniałą mamę, przyjaciółkę i cudowną córeczkę zakochaną w śwince Peppie. Jej życie jest zwyczajne, do czasu kiedy wygrywa tydzień wakacji w luksusowym hotelu i poznaje Nicholasa Blake'a - nieziemsko przystojnego, samotnego dżentelmena, który zawsze dostaje to, czego chce.

Oboje wpadają w swoje sidła, a ta z pozoru idealna i urocza dziewczyna zamienia jego życie w splot przypadkowych wydarzeń o nieprzewidzianych konsekwencjach.

Ale problem w tym, że Nicholas Blake nie wierzy w przypadki, a Andrea Cherry w prawdziwą miłość.

Czy są w życiu tajemnice, które mogą zmienić wszystko? I dokąd zaprowadzą najgłębiej skrywane obsesje?

Angela Santini - młoda polska autorka, od ponad ośmiu lat mieszkająca w Londynie. Na swoim koncie ma zero wydanych książek, bo od trzech lat walczy o napisy końcowe swojej debiutanckiej powieści "Obsesje". Wręcz dostała od tego obsesji. Zapewnia, że w życiu nic jej tak nie wyszło jak trójka jej wiecznie głodnych dzieci, które w przeciwieństwie do niej doskonale wiedzą, czego chcą. No dobrze, ona też wie, czego chce, tylko z tą różnicą, że jej dzieci to dostają, a ona nie. Zapewnia, że i tak jest szczęśliwą matką, żoną i niczyją kochanką. Poza tym jest całkiem zwyczajna... Uwielbia oglądać filmy o seryjnych mordercach, ale nie lubi o nich czytać. Nie lubi oglądać romansów, ale przeczytała ich w zeszłym roku dokładnie 37. Kiedy się śmieje - płacze, kiedy płacze - śmieje się. I twierdzi, że totalnie nie ma poczucia humoru.

Kup książkę Obsesje

Opinie o książce - Obsesje

Avatar użytkownika - annakubera
annakubera
Przeczytane:2021-05-11, Ocena: 4, Przeczytałam,

Andrea Cherry  to samotna matka wychowująca swoją czteroletnią córeczkę z pomocą mamy i najbliższej przyjaciółki. Pracuje w sklepie ze starociami, które od czasu do czasu odnawia, aby podnieść ich wartość. Kiedy rozpoczyna urlop nieoczekiwanie dowiaduje się, że wygrała wraz z najbliższymi urlop w luksusowym hotelu. Mimo wielu obaw decyduje się na pobyt w nim. Tam poznaje przystojnego właściciela Nicholasa Blake’a, który od pierwszej chwili próbuje zdobyć jej sympatię. Jednak nieśmiałej i nieufnej Andrei niełatwo jest zaufać jakiemukolwiek mężczyźnie. Z pomocą jednak przychodzi jej jak zawsze ukochana mama i cudowna przyjaciółka. Czy Nikowi wystarczy cierpliwości i zdobędzie serce tej pięknej kobiety, czy też może zostanie odesłany z kwitkiem a Andrea wróci do swojego zwyczajnego życia?

Historia jakich wiele. Bogaty mężczyzna zakochuje się w kobiecie, która nie pasuje do niego ze względu na swój status materialny. Jednak on nie odpuszcza, bo stała się ona jego obsesją i robi wszystko, aby jednak zechciała chociaż spróbować stworzyć z nim związek. I niby wszystko w porządku, bo przecież takie wątki można bardzo dobrze zbudować, ale w tym wypadku jednak zdecydowanie czegoś mi zabrakło.

Mimo, że pozycja mnie zaciekawiła, to spodziewałam się zupełnie czegoś innego. Nie odnalazłam tu takiej akcji, jaką sobie wyobraziłam. Bardzo długie opisy, które według mnie były zbędne doprowadzały mnie do tego, że pod koniec książki miałam ochotę je zwyczajnie omijać i skupiać się na dialogach, ale jednak doczytałam do samego końca.

Nie mogę powiedzieć, że była to pozycja zła i że nie warto jej czytać, ale ja przy niej się męczyłam. Od początku strasznie irytowała mnie główna bohaterka i jej niezdecydowanie, by później nagle zmienić się nie do poznania i akceptować wszystko na przełomie zaledwie kilku tygodni. Jeśli chodzi o samą fabułę to była bardzo rozciągnięta i miałam wrażenie, że wielokrotnie czytam o tych samych sytuacjach, ale opisanych tylko w delikatnie inny sposób.

Zdecydowanie zabrakło mi emocji. Nie wczułam się w żadnego z bohaterów. Najlepiej zbudowaną w moim odczuciu postacią była Lily, której wypowiedzi absolutnie chwytały mnie za serce.

Rozczarowało mnie również zakończenie, którego tak naprawdę nie było. Nic się nie wyjaśniło, nic nie zrozumiałam, miałam wrażenie, że autorka końcówkę przedobrzyła i zamotała.

Być może po prostu sięgnęłam po „Obsesję” w niesprzyjającym czasie i innym razem spodobałaby mi się bardziej. Ale na tę chwilę po prostu męczyłam się ją czytając. Jestem ciekawa rozwinięcia całej historii w kolejnej części także zapewne jeszcze sięgnę po pozycje autorki, ale na dzień dzisiejszy bez większego zachwytu.

Avatar użytkownika - klaudiahanczuk
klaudiahanczuk
Przeczytane:2021-05-06, Ocena: 2, Przeczytałem,

Andrea wraz z matką i przyjaciółką wychowuje swoją 5-letnią córeczkę. Ledwo wiąże koniec z końcem, zaczyna przytłaczać ją codzienne życie i obowiązki. Pewnego dnia los się do niej uśmiecha i wygrywa tygodniowy pobyt w luksusowym hotelu wraz z rodziną. Tam poznaje przystojnego i bogatego właściciela hotelu Nicka, który robi na niej ogromne wrażenie, ale jeszcze większe na Nicku robi Andrea, wręcz jest nią zauroczony. Czy zbliżą się do siebie i Nick przekona do siebie Andreę, że nie ma złych zamiarów wobec niej? Czy ta historia zakończy się happy endem?
💎
Nie wiem, od czego tu zacząć, bo tyle chcę napisać i wylać swoje żale, że aż trudno mi zebrać myśli. To zacznijmy od początku, a otóż książka miała być takim hitem wydawniczym, debiutem jakiego nie było od lat. Faktycznie, takiej książki to jeszcze nie czytałam, oczekiwałam po niej wielkich fajerwerków, historii której po przeczytaniu nie zapomnę, a tu jeden wielki niewypał. Hitem okazała się tylko okładka, jest piękna i tylko za nią daję 🌟, bo za nic innego nie jestem w stanie dać większej oceny. Naprawdę starałam się znaleźć jakieś plusy, ale nic z tego, więcej jednak tych minusów przeważyło nad ocenie.
💎
Nie mam w zwyczaju odkładać książek, nawet jak mi się nie podobają, czytam do końca, a ta miała prawie 600 stron, więc podwójnie z nią się męczyłam, bo nie wystarczy że objętościowo jest spora, to wybaczcie ale mi się nie podobała😞
💎
Cała fabuła książki jest na zasadzie bajki o Kopciuszku, ale co tu się nie dzieje, dramat za dramatem, afera ciągnie aferę. Przekoloryzowana jest strasznie. Autorka chciała tu chyba umieścić wszystko, co jej tylko do głowy przyszło. A tak na poważnie, to dobrą telenowele można by nakręcić na podstawie tej powieści. A sceny seksu z czasem zaczęły mnie drażnić i przestałam je w końcu czytać.
💎
Skupie się na bohaterach, bo to oni tu odgrywają główne role i między innymi to przez nich miałam ochotę rzucić tę książkę w kąt. Nick to przystojny milioner, do tego strasznie zazdrosny i zaborczy, ciągle musiał mieć pełną kontrole nad Andrea, jego postać przypominała mi trochę Greya. No i wisienka na torcie Andrea, którą miałam ochotę tak potrząsnąć w najgorszym wypadku zdzielić po głowie. Co za kobieta rozchwiana emocjonalnie, zachowywała się gorzej niż nastolatka. Mieszka w domu z córką, matką i przyjaciółką, istny babiniec, wszędzie je ze sobą zabierała. Tym samym jej przyszły mąż musi liczyć się z tym, że bierze rodzinkę w pakiecie.
Taka kochająca matka, ale ciągle tylko córkę podrzucała matce, aby móc spędzić czas z ukochanym, na palcach można policzyć, ile razy opiekowała się córką. Irytujące było jej zachowanie jako nieprzystępnej dziewicy, która za wszelką cenę nie chciała dopuścić do siebie Nicka, a z drugiej strony mocno go pragnęła. Sama ich relacja była niezdrowa i wręcz toksyczna, bo jednego dnia jedli sobie z dzióbków, a drugiego obwiniali się o brak zaufania i nieszczerość w związku, tym samym powodując kłótnie.
Polecam, aby każdy ją przeczytał i sam wyrobił sobie zdanie na jej temat, akurat mi się nie spodobała, ale komuś innemu może być genialna.
Za egzemplarz książki dziękuję @proszynski_wydawnictwo ❤

Avatar użytkownika - Zuzanna_1983
Zuzanna_1983
Przeczytane:2021-05-13, Ocena: 6, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - Natalia-Lubska
Natalia-Lubska
Przeczytane:2021-05-10, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Historia prowadzona jest przez cały czas do jednego celu, pomimo wielu wątków co na pewno było nie lada wyzwaniem. Ale oprócz samej bardzo ciekawej fabuły, której absolutnie nie powinno się zdradzać z uwagi na wielki sekret Andrei ?, to chciałabym napisać coś, co mnie urzekło najbardziej. Styl pisania. Czy to prawdziwa POLKA? Nie uwierzę dopóki nie zobaczę aktu urodzenia. Dlaczego? A No dlatego, że pani Santini ma ogromną wiedzę, w ogóle nie przypominającą debiutanta, czy naszych rodzimych autorów - bez obrazy. Być może dzięki temu, że mieszka od prawie dekady w Londynie i przesiaknela tamtejszym życiem, czyli nie tysiąc lat wstecz jak nasza Polska. Poruszane jest tyle wartościowych tematów, że aż sama nie mogłam uwierzyć że czytam romans. Nie płacze kiedy czytam książki czy oglądam filmy, już tak mam, ale przy tej historii było mi cholernie smutno przez polowe czasu, bo przez druga polowe wyłam ze śmiechu. Polecam dla tych którzy szukają w książce czegoś więcej niż buty, ubrania i przekleństwa.

Obsesje jak na debiut bardzo udana książka.

"Kłamstwo jest jak karta kredytowa, cieszysz się teraz, a płacisz później."

Andrea mieszka wraz z mamą, swoją pięcioletnią córką, oraz przyjaciółką w biednej dzielnicy. Wygrywa tydzień w luksusowym hotelu, tam też poznaje Nicholasa osobę pewno siebie, zdecydowaną i bogatą. Co z takiej znajomości może wyniknąć dla samotnej matki? I czy Andrea osoba, która nie ufa facetom, odsłoni swoją prawdziwą twarz?

Książka ma w sobie ciekawą historię, dwa różne światy i dwa różne punkty widzenia. Nicholas osoba bogata, która ma wszystko co tylko zapragnie. Andrea osoba niepewna, licząc każdy grosz, analizująca każdy gest jak i słowo.
Ciekawy kontrast, jak i bardzo dobre postacie.

Tą książkę nie można zaszufladkować, bo wg mnie łączy kilka gatunków, jest powieść jest romans coś z Greya też się znajdzie ale też jest trochę thrillera w pogoni za prawdą.

Obsesje to też duża dawka poczucia humoru. Rasowe teksty, które rozbawią, ale też rozluźnią atmosferę w książce.

Debiut uważam za udany i z chęcią przeczytam kolejną książkę Pani Santini.

Avatar użytkownika - Mieszanka_uczuc
Mieszanka_uczuc
Przeczytane:2021-05-07, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Bardzo dobrze napisana powieść. Pani która od dnia premiery autorki wszędzie wciska jej negatyw - do tego tak beznadziejnie ustosunkowany - chyba nie może patrzeć na sukces jaki ta książka zaczyna odnosić.

Nie jest to typowy romans. Historia jakiej nikt jeszcze nie napisał, ale nie będę zdradzać. Bohaterowie są fantastyczni, a główna bohaterka jest jaka jest z wiadomych względów o czym jest w książce. Wystarczy ją przeczytać. Uwielbiam styl pisania autorki, lekkie pióro, duży zasób słów, humor! Czytając miałam wszystkie emocje, więc bardzo dziękuję za tę podróż. Mocny debiut.

Istnieją trzy prawdy, wiadomo. Prawda, nieprawda i gówno prawda. Od nas zależy, którą uznamy za aktualną.

Kłamstwo jest jak karta kredytowa, cieszysz się teraz, a płacisz później.

Więcej cytatów z tej książki