Ocalało tylko serce

Tom 2 cyklu Jedyne takie miejsce

"Ocalało tylko serce" Klaudii Bianek to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, niemniej jednak zdecydowanie udane i z pewnością nie ostatnie.
Klara to młoda, ambitna, a przede wszystkim wrażliwa dziewczyna. Poznajemy ją w momencie jej życia, gdy nie zobowiązująco spotyka się z Kamilem, który jest zadłużony w dziewczynie. Niestety ona nie odwzajemnia jego uczuć. Na obiedzie u rodziców poznaje tajemniczego i pozornie gburowatego Aleksandra, który wzbudzaj jej zainteresowanie. Tajemniczość zawsze wzbudza zainteresowanie, dlatego w ogóle nie dziwi mnie, że Klarę zaintrygował Aleksander.
Aleksander to mężczyzna, który wiele wycierpiał i stracił swe nadzieje w dniu, gdy uratował życie Patryka z pożaru. Mężczyzna załamuje się, co jest zrozumiałe, szczególnie gdy poznajemy jego przeszłość i dowiadujemy się, że jego wielka miłość, a zarazem żona, Sandra zostawiła go w dniu, gdy wynudził się ze śpiączki. Ślubowali miłość, wierność i że nie opuszczą się aż do śmierci. Natomiast Sandra odeszła w pierwszym trudnym momencie, co jest dla mnie kompletnie niezrozumiale. Ja kochając kogoś nigdy nie zostawiła bym go w takiej sytuacji, dokładnie wtedy, gdy on najbardziej jej potrzebował.
Uważam, że Aleksander za bardzo zamknął się na miłość do Sandry, w którą ślepo wierzył. Dla mnie ta miłość była jednostronna, bo inaczej kobieta nigdy nie zostawiła by tak swego ukochanego, gdy on najbardziej jej potrzebuje.
Uczucie, które zaczęło rodzić się między Aleksandrem i Klarą było zdecydowanie inne i prawdziwe.
Jak dla mnie jest to piękna historia, która opowiada o trudach życia, z którymi niejednokrotnie przychodzi nam się zmierzyć. Opowiada o zranieniu, krzywdzie, niesprawiedliwości życia, ale także o jego prawdzie. Pokazuje kiedy tak naprawdę poznajemy ludzi, którzy wiele dla nas później znaczą i na, których zawsze możemy liczyć. Rodzące się uczucie, które zastępuje pierwszą wielką miłość. Niełatwe decyzje i sympatyczni bohaterowie, których nie sposób nie polubić. To wszystko znajdziemy na stronach tej pięknej powieści. Polecam, szczególnie dla miłośników romantycznych historii.
Książkę odebrałam za punkty w portalu Czytam Pierwszy.

Informacje dodatkowe o Ocalało tylko serce:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2020-03-25
Kategoria: Dla młodzieży
Tytuł oryginału: Ocalało tylko serce
Dodał/a opinię: Małgorzata Styczeń

Zobacz opinie o książce Ocalało tylko serce

Kup książkę Ocalało tylko serce

Nie ma większej miłości
Klaudia Bianek0
Okładka ksiązki - Nie ma większej miłości

Poznaj Zośkę, która nie ma w życiu łatwo, ale nie zamierza się poddać. Zośka właśnie dowiedziała się, że zaszła w ciążę i jest z tego powodu szczęśliwa...

Zostaliśmy na lodzie
Klaudia Bianek0
Okładka ksiązki - Zostaliśmy na lodzie

Czy z dala od domu, wśród obcych ludzi, można poczuć prawdziwą magię Świąt? Zuzanna jest odnoszącą sukcesy łyżwiarką figurową. Na kilka dni przed Świętami...