Od nowa

Za możliwość zapoznania się z treścią książki dziękuję PORADNI K.

Poznajcie Grace. Piękna, ambitna terapeutka, która na kanwie sesji z pacjentami wydaje książkę pod tytułem „Nie chciałaś wiedzieć”. Ma to być poradnik jak uchronić się od błędu pierwszego zauroczenia, na co zwracać uwagę, jakie sygnały ostrzegawcze może wysyłać nasz mózg w stosunku do osoby, którą chwilowo jesteśmy oczarowani i chcielibyśmy więcej niż zwykłej znajomości. Grace jest szczęśliwą matką syna uczęszczającego do prywatnej szkoły i żoną wziętego chirurga, onkologa dziecięcego. Życie jak w bajce, prawie idylla. I nagle …..

Trach! Grom z jasnego nieba! Grad problemów spada na kobietę a los złowieszczo zachichotał. Okazało się, że żyła złudzeniami, które pękały jak bańki mydlane.

Życie Grace zaczyna się dzielić na przed kłamstwem i po. Wszystko runęło jak domek z kart. Dotychczasowe życie było jak iluzja wytworzona przez magika, w tym wypadku jej męża. Przerażona kobieta odkryła, że nie dość, że nie znała jednak mężczyzny, którego poślubiła i tyle lat spędziła z nim pod jednym dachem, to jeszcze zdołał odciągnąć ją od rodziny i przyjaciół. Została sama. Czy mimo bólu, silnego uczucia porażki, zawiedzionego zaufania i wielkiego rozgoryczenia Grace będzie chciała dowiedzieć się, kim tak naprawdę był jej mąż? W jakiej grze brała udział przez 18 lat małżeństwa, które uważała za nad wyraz udane? I o ironio losu, terapeutka od rozwiązywania problemów w małżeństwach sama stała się kobietą, która nie miała o mężczyźnie swojego życia zielonego pojęcia. Grace marzy tylko o tym by móc zapomnieć i odbić się od dna. Musi się postarać przede wszystkim dla syna. Czy jej się to uda? Czy ktoś poda jej pomocną dłoń? Czy będzie miała odwagę zacząć Od Nowa?

Uwielbiam thrillery psychologiczne. Rozbudowane wątki społeczno – obyczajowe, wyraziście wykreowane postacie, wciągająca i tajemnicza, niepokojąca atmosfera. Odór śmierci i tragedia głównych bohaterów. Wszystko to znalazłam na stronach historii stworzonej przez Jean Hanff Korelitz. Zostałam ze skutkiem natychmiastowym wciągnięta w życie Grace, bo stało to się już od pierwszego zdania. Często mnie irytowała i zastanawiałam się jak można być takim samolubnym zapatrzonym w siebie człowiekiem. Czasem autorce nie udawało się utrzymać emocji i napięcia. Czasem za bardzo zaczęła rozpisywać szczegóły np. wyglądu pomieszczeń, co mnie momentami nużyło i przypominało rozpisanie planu do scenariusza filmowego. Jednak historia napisana jest tak przyjemnym językiem, że czytało się dobrze. Mimo kilku drobnych „ale” mogę ją polecić. Tym bardziej, że ciekawie poprowadzona narracja pokazuje krok po kroku rozpad życia i rozpoczęcie mentalnej podróży by zacząć wszystko Od Nowa.

Informacje dodatkowe o Od nowa:

Wydawnictwo: Poradnia K
Data wydania: 2020-10-28
ISBN: 978-83-66005-90-7
Tytuł oryginału: You Should Have Known
Tłumaczenie: Piotr Kaliński
Dodał/a opinię: Anna Szulist

Zobacz opinie o książce Od nowa

Kup książkę Od nowa