Oddaj to morzu

Wydawnictwo: Prozami
Data wydania: 2020-06-09
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788366473133
Liczba stron: 240
Dodał/a opinię: KuLtUrAlNiEbp

Ocena: 5 (2 głosów)

Dzisiejsza propozycja to przede wszystkim szerokie spektrum rozmaitych emocji. Emocji, które dotyczą relacji rodzinnych. Oto bowiem mamy dwie siostry Annę lat czterdzieści i młodszą od niej Ewę.
Już od lat młodzieńczych siostry nie miały "po drodze". Anna była tą - przynajmniej w oczach Ewy - zawsze faworyzowaną przez otoczenie, zawsze nienagannie wyglądającą i stawianą za wzór. Ewa czuła się wobec tego jak tzw. "czarna owca".
Trudne relacje między siostrami wezbrały na sile w momencie, kiedy Anna odbiła chłopaka Ewie i tym samym zniszczyła jej, i tak wątłe, poczucie wartości.
Odtąd siostry unikały się, unikały kontaktów ze sobą. Aż do momentu, kiedy to Anna oznajmiła, że chce zorganizować spotkanie rodzinne nad morzem w celu przedstawienia swego męża.
       Miejscem spotkania była mała nadmorska miejscowość - Kuźnica - rodzinny dom bohaterek. Niechętna na przyjazd Ewa, wreszcie uległa. W jej głowie zrodził się niecny plan  zemsty na siostrze. Pragnęła, aby Anna poczuła to, czego doświadczyła Ewa, kiedy to jej chłopak odszedł do siostry.
Postanowiła zainteresować się Andrzejem - mężem Anny. 
Nie chcę więcej zdradzać treści, bo nie byłoby frajdy z czytania. Jednakże jeżeli chcecie dowiedzieć się czy plan Ewy powiódł się,jakich "sztuczek" użyła,  czy Andrzej okazał się być "w porządku" wobec żony, czy siostrom udało się porozumieć - zachęcam do czytania. 
       "Oddaj to morzu" - dlaczego taki tytuł? Morze tutaj to taki swoisty kompan rozmów, myśli, gestów. To cichy powiernik, który wysłucha i ukoi swych szumem. 
Powieść czyta się bardzo szybko - treść jest przekazana w sposób nieskomplikowany i zrozumiały - mimo tak skomplikowanych relacji międzyludzkich, jakie opisała autorka.

Tagi: obyczajowe

POLECANA RECENZJA

Zobacz opinie o książce Oddaj to morzu

Kup książkę Oddaj to morzu

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Na ścieżkach złudzeń
Joanna Sykat0
Okładka ksiązki - Na ścieżkach złudzeń

Prawdziwe życie często skrywa się za fasadami pozorów. Trawa po drugiej stronie płotu zawsze wydaje się bardziej zielona. W życiu karmimy się złudzeniami...

Jesteś tylko mój
Joanna Sykat0
Okładka ksiązki - Jesteś tylko mój

Natasza poznała Krzysztofa na kursie rumby. Początkowo mężczyzna jest dla niej tylko partnerem do tańca i przyjacielem. Kiedy wreszcie kobieta zdaje sobie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Informacja zwrotna
Jakub Żulczyk
Informacja zwrotna
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Szpetnicy
Maciej Kapuściński
Szpetnicy
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch
Dopaść Leona Waganta
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Na zawsze w lodzie
Owen Beattie; John Geiger
Na zawsze w lodzie
Cień Debory
Magdalena Mosiężna
Cień Debory
Każde twoje słowo
Marta Reich
Każde twoje słowo
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy