Odejdziesz ze mną?

Kilka miesięcy temu miałam przyjemność poznać twórczość Diany Brzezińskiej. Od samego początku jestem zauroczona jej książkami. Już od pierwszych stron polubiłam głównych bohaterów, Adę, Basię i braci Wilków. Ada przeżyła ciężkie chwile, ale Krystian nie mniej. Dopiero w trzecim tomie autorka w końcu ich połączyła. To co przygotowała dla nich Brzezińska w ostatnim tomie też nie jest takie kolorowe. Krystian walczy o szacunek u swoich kolegów w pracy. A Ada została wyrzucona z pracy, ale to twarda sztuka, nie da się tak po prostu unicestwić. Ale zacznijmy od początku...

Krystian dostaje pilne wezwanie na miejsce znalezienia zwłok. Młody mężczyzna wisiał na drzewie, a na jego piersi wycięty był symbol. Kiedy komisarz Wilk spojrzał na ciało nie mógł uwierzyć swoim oczom. A wiecie dlaczego? Ponieważ kilka lat wcześniej złapał tego mordercę, a jego brat skazał go na dożywocie. Odsiaduje swój wyrok. Kto w takim razie dokonał mordu? Naśladowca? W więzieniu siedzi niewinny człowiek?

Te wszystkie pytania zaczęły krążyć po głowach braci Wilków, którzy czuli ciężar błędu jakiego dopuścili się przed laty. Obaj postanowili naprawić to co schrzalili i schwytać człowieka, który zagraża mieszkańcom Szczecina. W śledztwie pomaga braciom niezastąpiona psycholog Ada, która jak zwykle skieruje śledztwo w dobrą stronę. Nasi bohaterowie rozpoczynają walkę z czasem, bo morderca atakuje co 14 dni.

Czy uda się pochwycić niebezpiecznego człowieka? Czy mężczyzna odsiadujący wyrok jest niewinny? Czy braciom uda się naprawić błędy przeszłości?

Finałowy tom przygód pary Ady i Krystiana okazał się równie dobry jak poprzednie. Czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Akcja rozpoczyna się na samym początku, potem tylko przyspiesza, by zakończyć tą historię tak, że prawie wszystkie wątki są zakończone. Postać mordercy jest ujawniona dość wcześnie, potem autorka przedstawia polowanie na niego. To też było ciekawe.
Wszystko się wyjaśniło, Ada i Krystian mają swoje plany na przyszłość, prokurator Wilk nie wie do końca co dalej zrobić ze swoim życiem. Jedynie wątek Lisa (Ci którzy czytali wiedzą o kogo chodzi) jest nie wyjaśniony. I tu mam pewne podejrzenia co do najnowszej serii Diany Brzezińskiej. Czyżby do kolejnej serii przenosiła Lisa? Myślę, że wkrótce się tego dowiemy.

Podsumowując uważam, że cała seria zasługuje na uwagę, bo to naprawdę dobrze napisane kryminały. Dla mnie bomba, mam nadzieję, że dla Was też. Teraz czekam na kolejną serię Brzezińskiej, bo jestem pewna, że też będzie świetna.

Polecam

Informacje dodatkowe o Odejdziesz ze mną?:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2021-11-10
Dodał/a opinię: Magdalena Górska

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna bóg

Zobacz opinie o książce Odejdziesz ze mną?

Kup książkę Odejdziesz ze mną?

– Każda rodzina jest popieprzona, jeśli jakaś jest normalna, to jedynie fasada i ma trupa w szafie – stwierdziła Ada.

Wiem tyle, że wszyscy psychopaci są tak samo popieprzeni.

Będziesz moja
Diana Brzezińska0
Okładka ksiązki - Będziesz moja

Ada Czarnecka: rudowłosa profilerka z ciętym językiem, powszechnie znana jako leń o wyjątkowo niskiej empatii, notoryczna spóźnialska i miłośniczka...

Nie oszukasz mnie
Diana Brzezińska0
Okładka ksiązki - Nie oszukasz mnie

Michalski zostaje oskarżony o zabójstwo... Gabrieli Sawickiej. Prokurator zniknęła z jego domu, a na miejscu znaleziono ślady jej krwi. To zatrzymanie...