Odległe echo

𝕆𝕕𝕝𝕖𝕘ł𝕖 𝕖𝕔𝕙𝕠

Witajcie w niedzielę.

Dzisiaj deszczowo więc przychodzę z recenzją książki o cięższej tematyce.

Grupa studentów wraca z suto zakrapianej imprezy i przypadkiem natyka się na umierającą znajomą.

Dziewczyna kona w ich rękach nim zdążą wezwać pomoc.

Chłopcy stają się głównymi podjerzanymi a mała społeczność ich miasteczka stawia na nich krzyżyk.

Czy naprawdę to oni są winni tej zbrodni?

Czy byliby w stanie wykorzystać i zamordować dziewczynę?

Dwadzieścia pięć lat po tych wydarzeniach policja wznawia śledztwo w sprawie śmierci Rosemary Duff, bo teraz dysponują lepszą technologią i mają możliwość zbadania dna.

Czy prawdziwy sprawca się odnajdzie?

Kto likwiduje świadków?

Mamy tu dwie osie czasowe, jedna z czasów studenckich bohaterów, kiedy dochodzi do tego przerażającego zdarzenia a druga 25 lat później.

Zdumiewające, jak ludzie potrafią bezpodstawnie kogoś oskarżyć oraz szykanować a nawet dać się ponieść rękoczynom.

Tamta noc na zawsze naznaczyła czterech studentów i prześladowała ich całe życie.

Ciekawy był wątek psychologiczny, ukazane traumy bohaterów i ich życie po tej tragedii.

Śledztwo w zasadzie posuwało się bardzo wolno i w sposób zagmatwany, jednak co do prawdziwego sprawcy było to do przewidzenia.

Nie mniej jednak książka była dosyć ciekawa, skupiająca się na uczuciach i emocjach ale uważam, że mogłaby być krótsza.

Uwielbiam książki na tyle stron ale w tym wypadku, moim zdaniem, niepotrzebnie jest ich aż tyle i niepotrzebne było kilka powtórzeń lub zbędnych opisów.

Jednak zaliczam książkę to tych, które w gruncie rzeczy mi się podobały lecz bez efektu wow.

Informacje dodatkowe o Odległe echo:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-05-31
Tłumaczenie: Justyna Szcześniak
Dodał/a opinię: Bookszonki

Zobacz opinie o książce Odległe echo

Kup książkę Odległe echo

Odpłata
Val McDermid0
Okładka ksiązki - Odpłata

Siódma część cyklu z Tonym Hillem i Carol Jordan. Tony Hill miał dobrą passę. Razem z detektyw Carol Jordan doprowadził do ujęcia mnóstwa groźnych przestępców...

Krwawa blizna
Val McDermid0
Okładka ksiązki - Krwawa blizna

W Szkocji zaczęły bez śladu znikać młode dziewczęta. Wszyscy uważają, że to nastoletnie uciekinierki, które ciągnie do wielkich miast i neonów… Wyjaśnieniem...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;