Odwrócone

Delphernia całe swoje dwunastoletnie życie spędziła w klasztorze, którego kamienna kopuła odgradza odwrócone dziewczęta od morza, nieba i świata. Poza murami Mistrzowie- i wyłącznie chłopcy i mężczyźni- grają muzykę. Odwrócone w milczeniu, przemieniają tę muzykę w złoto. Nazywa się to wytwarzaniem migotu. Delphernia jednak tego nie potrafi. Woli śpiewać, zamiast milczeć.

Pewnego dnia, gdy do klasztoru przybywają Mistrzowie Delphernia ma wreszcie szansę wyrwać się ze swojego więzienia.

Delpheria poznaje księcia mówiącego cytatami z poezji oraz dziewczynę zdumiewająco silną i odważną oraz niezależną.

Kim jest tajemniczy książę? Czg Delpheria wyrwie się ze swojego więzienia? Czemu Matka Dziewięć tak okrutnie traktuje bohaterkę powieści? Kim jest Delpheria?

Powieść rodzi mnóstwo pytań, które stopniowo się wyjaśniają łącznie z toczeniem się akcji powieści.

Książka w żadnym stopniu nie jesy nudna. Mogę opisać ją jako magiczną i wartą przeczytania.

Zachwyciła mnie nie tylko przecudowna okładka, ale również cała treść. Nie ulega wątpliwości, że okładka przyciąga uwagę.

Książkę Hayley Chewins przyjemnie się czyta. I ostatecznie żałuje się, że to już koniec.

Długo zabierałam się za przeczytanie tej książki, jednak nie żałuję, że ją przeczytałam. Jestem oczarowana.

Także polecam ją każdemu miłośnikowi literatury młodzieżowej, do której się zalicza.

Książka nie jest gruba. Zawiera niecałe dwieście siedemdziesiąt stron. Czyta się ją dosyć szybko. A rozdziały są pięknie oznaczne.

Informacje dodatkowe o Odwrócone:

Dodał/a opinię: Roksana

Tagi: dla młodzieży

Zobacz opinie o książce Odwrócone

Kup książkę Odwrócone

Ludzie wykorzystują każde możliwe słowo, żeby przekonać samych siebie o zasadności swego okrucieństwa.

Forget Me Not
Julie Soto