Odzyskanie

Wydawnictwo: Lucky
Data wydania: 2018-01-18
ISBN: 978-83-65351-70-8
Dodał/a opinię: Monika Kruszyńska

Czytajcie koniecznie  „Odzyskanie”, jeśli lubicie dobre obyczajowe powieści z historią w tle, jeśli chcecie spojrzeć na historię Polski od końca II wojny światowej po prawie współczesne czasy oczami kobiet. Dajcie się porwać tej niezwykle wciągającej historii, której początkiem jest koniec wojny, organizowanie nowego życia w nowym miejscu, z nowymi sąsiadami, którzy dotąd byli wrogami. Czytajcie, by przekonać się, że wojna nie było końcem złego, trzeba było radzić sobie z traumami poobozowymi, powojennymi, popowstaniowymi, z utratą bliskich. Trzeba było zaczynać wszystko od początku, w cudzym domu, nierzadko w cudzym ubraniu, wśród obcych i często wrogo nastawionych ludzi.

Autorka oczami kilku kobiet pokazuje przemiany, jakie od czasów powojennych zaszły w naszym kraju. Radość z końca wojny skończyła się dość szybko, gdy okazało się, że rządzić będą komuniści… To wzruszająca, niebanalna opowieść przede wszystkim o rodzinie, o sile miłości, o kobietach, o szukaniu swojego miejsca na ziemi, o trudnych wyborach. Trochę patetycznie dodam, że wg mnie historia naszego kraju jest jedną z głównych bohaterek „Odzyskania”.

Jestem zdumiona, że ta powieść nie jest szeroko reklamowana, że się o niej nie mówi, nie pisze, nie czyta się jej! Bardzo serdecznie polecam!

Kup książkę Odzyskanie

Zobacz opinie o książce Odzyskanie