Odzyskanie

Wydawnictwo: Lucky
Data wydania: 2018-01-18
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-65351-70-8
Liczba stron: 448
Dodał/a opinię: Monika Kruszyńska

Ocena: 5.6 (5 głosów)

Czytajcie koniecznie  „Odzyskanie”, jeśli lubicie dobre obyczajowe powieści z historią w tle, jeśli chcecie spojrzeć na historię Polski od końca II wojny światowej po prawie współczesne czasy oczami kobiet. Dajcie się porwać tej niezwykle wciągającej historii, której początkiem jest koniec wojny, organizowanie nowego życia w nowym miejscu, z nowymi sąsiadami, którzy dotąd byli wrogami. Czytajcie, by przekonać się, że wojna nie było końcem złego, trzeba było radzić sobie z traumami poobozowymi, powojennymi, popowstaniowymi, z utratą bliskich. Trzeba było zaczynać wszystko od początku, w cudzym domu, nierzadko w cudzym ubraniu, wśród obcych i często wrogo nastawionych ludzi.

Autorka oczami kilku kobiet pokazuje przemiany, jakie od czasów powojennych zaszły w naszym kraju. Radość z końca wojny skończyła się dość szybko, gdy okazało się, że rządzić będą komuniści… To wzruszająca, niebanalna opowieść przede wszystkim o rodzinie, o sile miłości, o kobietach, o szukaniu swojego miejsca na ziemi, o trudnych wyborach. Trochę patetycznie dodam, że wg mnie historia naszego kraju jest jedną z głównych bohaterek „Odzyskania”.

Jestem zdumiona, że ta powieść nie jest szeroko reklamowana, że się o niej nie mówi, nie pisze, nie czyta się jej! Bardzo serdecznie polecam!

Tagi:

Kup książkę Odzyskanie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Odzyskanie
Recenzje miesiąca
Tylko dla dorosłych
Nina Majewska-Brown
Tylko dla dorosłych
Pod naszym niebem
Sylwia Kubik
Pod naszym niebem
Ta, która musi umrzeć
David Lagercrantz
Ta, która musi umrzeć
Marzycielka
Katarzyna Michalak
Marzycielka
Ojciec, czyli o Pieronku
Szymon Wróbel
Ojciec, czyli o Pieronku
Kolory pawich piór
Jojo Moyes;
Kolory pawich piór
Coco i jej mała czarna sukienka
Annemarie Van Haeringen
Coco i jej mała czarna sukienka
Wariat na wolności. Autobiografia
Wojciech Eichelberger;
Wariat na wolności. Autobiografia
Pokaż wszystkie recenzje