Gra Luizy

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2021-09-15

Trzymająca w napięciu historia psychopatki Luizy, która po śmierci matki wraca do Polski, by odnowić relacje ze swoim ojcem. Luiza jest bezkompromisowa, bezpośrednia i często bezczelna, co nie przysparza jej przyjaciół. Jednocześnie fascynuje mężczyzn i kobiety, z czego korzysta, by owijać innych wokół palca. Postanawia przejąć prężnie działającą firmę ojca i zaczyna w tym celu rozgrywać jego otoczenie. Jednak szybko okaże się, że będzie potrzebować pomocy - wracają demony z jej poprzedniego życia.

Kup książkę Gra Luizy

Opinie o książce - Gra Luizy

Avatar użytkownika - Esclavo
Esclavo
Przeczytane:2021-09-06, Ocena: 5, Przeczytałam,

Dziwna. Niepokojąca. Psychopatyczna. Taka jest Luiza. Dziewczyna przyciąga kłopoty jak magnes, a równocześnie prowadzi niebezpieczną grę, która nie skończy się dobrze. Ja dałam się wciągnąć od pierwszej aż do ostatniej strony!

Te słowa możecie przeczytać w środku tej powieści. I tak na szybko można streścić fabułę. To powieść o trochę toksycznym uczuciu, trudnej relacji córki z ojcem, walką o siebie samą, a wszystko to zostało podszyte taką niepewnością i niewiarą w decyzje bohaterki. Luizę można polubić, jednak jej impulsywność, szaleństwo i brak zahamowań nie będzie tego ułatwiał. Co prawda nie obędzie się bez mankamentów, bo zaintrygowana wątkiem "technologicznym" liczyłam na rozwinięcie. A tu totalnie tego brakło.
Może momentami niezrozumiała, czasem pełna takiego chaosu, jednak oryginalana i nieschematyczna.

Avatar użytkownika - Zaczytana1001_
Zaczytana1001_
Przeczytane:2021-08-30, Ocena: 4, Przeczytałam,

Gra Luizy kupiła mnie opisem. Okładka całkiem do mnie nie przemawia.

Poznajemy Luizę która ma problemy psychiczne. Lubi mieć kontrolę i manipulować ludźmi. Po śmierci matki wraca do Polski do ojca. Który zarządza firmą a córką nigdy się nie interesowal wszystko załatwiał pieniędzmi. Teraz mają zamieszkać razem a Luiza chce dołączyć do firmy i żyć na wysokim poziomie.

Książka to ponoć obyczajówka połączona z elementami thrillera. Którego tutaj nie znalazłam. Ani przez moment nie czułam napięcia. Tym bardziej liczyłam na emocje bo bohaterka psychiczna na pewno będzie mocne ale tak nie było. Jedynie co był moment jej agresji i tyle. Przez całą książkę szukałam tej gry... I jedynie czego się doszukałam że dziewczyna umie kłamać i wszystko obrócić na swoją kartę.
Plusem książki to jest ze szybko się ją czyta i szukając tych mocnych wrażen się nie nudziłam. Ale oprócz przyjemnej lektory nie dostałam nic. Zdecydowanie świat Luizy nie jest dla mnie. I całe szczęście mamy dużo dialogów bo na samych opisach na pewno książkę bym szybko nie skończyła.

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2021-08-28, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2021,

,,Gra Luizy" to historia, którą możecie czytać, ale również słuchać w formie serialu audio z obsadą córki i ojca - Aleksandry i Bogusława Lindy. Anna Robak-Reczek wygrała konkurs Empik Go STORY na najlepszy scenariusz słuchowiska. Jest to pierwsza taka historia na rynku wydawniczym.

Książka zaintrygowała mnie nie tylko pomysłem na jej wykonanie, ale przede wszystkim byłam bardzo ciekawa jak autorka poradzi sobie z kreacją bohaterki z licznymi dysfunkcjami. Muszę przyznać, iż wyszło jej to znakomicie. Postać Luizy stale mnie czymś zaskakiwała. Dziewczyna łamie wszelkie normy społeczne. Jej bezkompromisowość, bezpośredniość, bezczelność, manipulanctwo, nieliczenie się z uczuciami innych, brak empatii sprawia, że czujemy do niej niechęć, z drugiej strony w jakiś sposób ją podziwiamy. Czytając jej perypetie miałam nieodparte wrażenie, że nie tylko z innymi bohaterami podjęła grę, ale również i ze mną. W trakcie lektury pojawia się wiele pytań, a odpowiedzi niekoniecznie nadchodzą.

"To jest trudne. Nad nami nikt się nie lituje. Depresja - proszę bardzo, pochylamy się z troską. Schizofrenia, a nie przepraszam, choroba afektywna dwubiegunowa - jesteśmy z wami, trzymajcie się. Autystycy też mają całkiem dobry PR - geniusze i Dustin Hoffman w "Rain Manie", słodki jak mops. Ale nie psychopaci. Nam opinię robi Hannibal Lecter."

Relacja ojca i córki jest złożona i toksyczna. Przenika się tu miłość i nienawiść. Moim zdaniem obojgu należałaby się terapia. I jedno i drugie kieruje się motywami, które niekiedy naprawdę trudno zrozumieć. Każde ma swoje słabości i tajemnice, które próbuje przed sobą ukryć.

"Wysoki, prosty, taki pewny siebie. Silny facet. A całe życie w ukryciu, całe życie w stresie i strachu, pomyślała. Może dlatego nie starczało mu już miejsca na nic innego? Poczuła się mocniejsza od niego.
- Tato, pamiętasz jak mnie tuliłeś? - spytała spokojnie.
- Kiedy?
- No właśnie, powiedziała. Ja też nie pamiętam."

Fabuła obfituje w dużą ilość wulgaryzmów, jednakże uważam, że były potrzebne, co uwiarygodniło postać Luizy.

"Gra Luizy" to intrygująca i emocjonująca historia młodej kobiety ze stwierdzoną psychopatią. To obraz damsko-męskiej walki o miłość i władzę. To trzymający w napięciu thriller z ciekawie poprowadzoną intrygą. Do czego będzie w stanie się posunąć Luiza, by osiągnąć swoje cele? Zachecam Was do przeczytania lub do wysłuchania sześcioodcinkowego serialu audio.

Apokalipsy według Joanny
Anna Robak-Reczek0
Okładka ksiązki - Apokalipsy według Joanny

Co robić, gdy lęk jest coraz większy i nie daje się opanować? Gdy cały świat daje znaki, że zbliża się jego koniec? Gdy brak jasności, rzeczywistość staje...

Zniknięty
Anna Robak-Reczek0
Okładka ksiązki - Zniknięty

Widok nieznajomej, kpiąco uśmiechniętej kobiety na rodzinnym filmie prowokuje do wznowienia poszukiwań zaginionego przed laty ojca rodziny. Żona zaginionego...

Oszukany czas
Kinga Tatkowska