Ofiara

Tak bardzo się cieszyłam, że w końcu rozpocznę przygodę z twórczością autorki, o której słyszałam już wiele dobrego. Naprawdę bardzo! Kiedy tylko przyszła książka od razu zabrałam się za lekturę i czytało się zacnie, o czym za chwilę. Dopiero, kiedy zaczęłam zabierać się za recenzję dostrzegłam, że jest to część cyklu! Znowu! I to tom ósmy... Ale wiecie co? Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Po raz kolejny miałam dużo szczęścia.
     Wystarczyło kilka minut na miejscu zbrodni, by agent Will Trent zrozumiał, że poprowadzi jedną z najtrudniejszych spraw w swojej karierze. Nie będzie łatwo ustalić, kto zabił Dale'a Hardinga, były policjant, hazardzista i agresywny pijak, miał tylu wrogów, że lista podejrzanych jest wyjątkowo długa. Ciało Hardinga  znaleziono w pustym budynku należącym do Marcusa Rippy'ego. Ten bogaty i popularny koszykarz został niedawno oskarżony o brutalny gwałt.  Jednak prowadzone przez Willa  śledztwo zakończyło się fiaskiem. Kilka łapówek wystarczyło, by Marcusa oczyszczono z zarzutów, a Will zyskał wpływowego wroga. [opis wydawcy]
     Wiele słyszałam o Karin Slaughter, jednak do tej pory nie miałam okazji poznać jej dzieł. W końcu mi się udało i jestem z tego powodu bardzo zadowolona. Zaczęło się od razu mocno! Już na pierwszych stronach autorka wrzuca nas na miejsce zbrodni. Will Trent ma spore doświadczenie w tego typu sprawach, jednak ta jest inna. Jedyny trop jaki posiada, który mógłby go do czegoś doprowadzić, urywa się nagle. Pozostałe tropy giną w sieci powiązań elit i przestępców.  Niektóre z nich wkraczają w przeszłość Willa, o której ten, za wszelką cenę próbuje zapomnieć... Autorka sprawnie podrzuca kolejne wątki, ślady, pomysły. Sprawia, że czytelnik stara się na własną rękę prowadzić śledztwo, łapać coraz to nowsze ślady, by schwytać przestępcę.
     Powieść Karin Slaughter to zdecydowanie udany thriller, który trzyma w napięciu, do ostatniej kartki. Fabuła nie ma może w sobie nic odkrywczego. Nie do końca też wychyla się poza schematy. Ma w sobie jednak coś, co nie pozwala się od niej oderwać. Z każdym kolejnym zdaniem czytelnik ma ochotę na więcej i więcej. Intryga, tajemnica, idealnie prowadzone tempo akcji - te elementy są szalenie dobre! Bohaterowie z krwi i kości, którym mocno kibicujemy lub też odważnie wskazujemy na nich palcem, mówiąc "to on". Jednak, czy na pewno słusznie? Widać, że autorka ma wypracowany styl, który jest lekki i przyjemny w odbiorze. Autorka serwuje nam również idealnie wyważone opisy, dzięki którym każdy bez problemu wczuje się w daną sytuację. Poczuje na własnej skórze emocje, które towarzyszą bohaterom.
     Ofiara to bardzo dobry, wciągający thriller, który spodoba się zarówno fanom gatunku, jak i początkującym znawcom. Trzyma w napięciu, skrywa tajemnice i przenosi do świata przestępy. Choć to ósmy tom serii, nic nie stoi na przeszkodzie, by zaczytać się w wyrwanej ze środka części. Z wielką przyjemnością sięgnę po kolejne książki autorki. Polecam!

Informacje dodatkowe o Ofiara:

Kup książkę Ofiara

Układanka
Karin Slaughter0
Okładka ksiązki - Układanka

Andrea jest przekonana, że wie wszystko o swojej matce. Jakie tajemnice może skrywać Laura, elegancka i poukładana terapeutka mowy, filar lokalnej społeczności...

Niewidzialny
Karin Slaughter0
Okładka ksiązki - Niewidzialny

Karin Slaughter, znana autorka doskonałych thrillerów i powieści kryminalnych, po raz kolejny dostarcza swoim czytelnikom solidnej porcji emocji...