On ma władzę. Mystic#2

Książka to drugi tom serii Mystik. Pierwszy przypadł mi do gustu dlatego chętnie sięgnęłam po następny. Byłam bardzo ciekawa jak potoczą się losy Emily i Zacka, bo to oni mieli być głównymi bohaterami. Poznaliśmy ich w pierwszym tomie i muszę przyznać, że intrygowali mnie. Jak była ich historia? W jakim kierunku poszła autorka?

Emily to młoda kobieta, która nie miała lekko. Wychowana w bogatej rodzinie musi zmierzyć się z nową rzeczywistością po odejściu ojca. Zostały z matką bez pieniędzy ale Emilly ma oparcie w Raven, swojej najlepszej przyjaciółce. Niestety matka przeszła złamanie, a potem związała się z facetem, który budzi w Emily najgorsze odczucia. Dlatego wyjeżdża na studia ale tam wada w kolejne kłopoty. Ucieka i z pomocą Raven ma zacząć nowe życie z dala od wszystkiego. Ale nie mówi przyjaciółce wszystkiego. Wszystko się zmienia gdy ktoś zaczyna wysyłać jej zdjęcia i ją szantażować. Z pomocą przychodzi Zack, syn nowego "chłopaka" matki. Tyle że Emily i Zack znają się od dzieciństwa i od lat nienawidzą. Jaki cel ma w tym Zack? Czy Emily mu zaufa? Co z tego wyniknie?

Zack to młody mężczyzna, który w życiu nie ma lekko. Jego ojciec to bogaty i wpływowy przedsiębiorca, jednocześnie jest bezwzględny i bezlitosny dla współpracowników i syna. Ciągle niezadowolony, robi mu wyrzuty. Ich relacja daleka jest o typowej ojciec-syn. Zack już dawno nauczył się, że musi radzić sobie sam. Potrafi zadbać o siebie, zwłaszcza że ojciec grozi mu ciągle wydziedziczeniem. Kiedy Pomaga Emily nie przypuszcza, że ich związek sprawi wiele problemów i zaogni konflikt z jego ojcem. Czy Zack się wycofa? Czy to, co połączy go z Emily to coś więcej niż porozumienie między dójka ludzi, którzy mają swoje problemu? Czy Emily będzie dla niego kimś więcej?

Historia wciągnęła od pierwszych stron. Początkowo miałam inne podejrzenia jak się to rozwinie, ale jak widać autorka znowu zaskoczyła nietuzinkową historią. Mamy kilka krzyżujących się wątków, które robią nam w historii galimatias. Pierwszy to wydarzenia na studiach Emily, po których uciekła i szukała pomocy u Raven, drugi  to otoczka łącząca Emily i Zacka i tu prostsze bo od początku jasne kto za tym stoi, oraz trzeci to konflikt Zacka i jego ojca. Oczywiście są inne poboczne wątki, które są składnikiem tej histori ale te trzy główne tworzą niejako filary. Tu także autorka zaskoczyła mnie na koniec, bo kiedy wszystko wskakuj na swój tor aż przetarłam oczy. Lubie gdy historia zaskakuje, ale nie sądziłam, że aż tak się potoczy.

Jeśli chodzi o postacie to są świetnie wykreowane, choć w zasadzie autorka bardziej skupiła się na parze głównych bohaterów. Ci poboczni, jak Raven czy James to są tylko jako tło. Zabrakło mi trochę rozwinięcia wątku z Hazel ale myślę, że autorka szykuje tom kolejny i może  to Hazel będzie jego główną bohaterką. Są też wątki, które są niejako małą odskocznią jak wątek z Madison, który trochę nas oderwał od wydarzeń. Ale za to autorka gdy powróciła do głównego nurtu historii to od razy z wielką pompą. Nie sądziłam, że za wszystkimi tymi wydarzeniami stoi ta, a nie inna osoba. Nawet nie brałam tej osoby pod uwagę. Nie zdradzę czy to ona, czy on, chociaż jakby zebrać wszystkie odpowiedzialne osoby za problemy Emily i Zacka to znajdzie się i kobieta i mężczyzna. Oprócz zawirowań w życiu dwójki głównych bohaterów autorka wplata także motyw przewodni serii Mystik. Może tym razem jest go mniej ale mimo wszystko dodaje pikanterii historii.

Zakończenie dynamiczne, mocno zaskakujące. Jednocześnie jest otwarte i nie do końca w pełnie może usatysfakcjonować czytelnika. Ale kto zna autorkę ten wie, że potrafi nieźle namierzać w historii a zakończenie nigdy nie są typowe. Polecam wam obie części, które w zasadzie można czytać oddzielnie ale dla pełnego obrazu idealnie jest gdy czyta się je razem.

Informacje dodatkowe o On ma władzę. Mystic#2:

Kup książkę On ma władzę. Mystic#2

On tu rządzi. Mystic#1
Kinga Litkowiec0
Okładka ksiązki - On tu rządzi. Mystic#1

On tu rządzi. Mystic #1 Gdy po raz pierwszy zobaczyłam Jamesa Collinsa, wiedziałam, że powinnam trzymać się z dala od tego mężczyzny. Było w nim coś...

Miasto mafii 2
Kinga Litkowiec0
Okładka ksiązki - Miasto mafii 2

Hope Clarke jest zadowolona z życia w Nowym Jorku. Do czasu. Staje się świadkiem zabójstwa, którego dopuścił się sam Lucas Rossi. Od tej chwili Hope...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis