Oni

Kosma jest inny niż wszyscy. Kosma ma zespół Aspergera i całkiem inaczej postrzega rzeczywistość niż neurotypowi. Pewnego dnia jego ułożony świat legł w gruzach, bo jego ojciec, jedyny opiekun zostaje oskarżony o morderstwo popełnione dziewiętnaście lat temu. Lecz co dziwne, nie ma zwłok... Czy młody mężczyzna porodzi sobie sam bez pomocy ojca? Czy jego tata faktycznie jest mordercą? Kosma nie wierzy w to i postanawia na własną rękę przeprowadzić śledztwo. Czy dowiedzie niewinności ojca?

ONI to wyrafinowany bardzo dobrze skonstruowany kryminał z bardzo ciekawą intrygą. Przy tej powieści nie idzie się nudzić! Autorka co rusz zaskakuje i wodzi czytelnika za nos.

Główni bohaterowie świetnie przedstawieni, wielowątkowe, choć do Burzy - komendanta Przemka Burzyńskiego - nie zapalałam odrazu sympatią, tak jak do Kosmy. Duży plus za pokazanie zespołu Aspergera, bardzo urozmaiciło to postać młodego mężczyzny i całą fabułę.

Podobało mi się również prowadzenie śledztwa dwutorowo, to amatorskie przez Kosmę i prawdziwe policyjne przez komendanta. Akcja z początku mozolnie albowiem ciekawie idzie do przodu, aby na końcu ruszyć z kopyta i wyjaśnić wszystkie niewiadome.

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, ale na pewno nie ostatnie.

Informacje dodatkowe o Oni:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2021-10-27
Dodał/a opinię: kotoksiazka

Zobacz opinie o książce Oni

Kup książkę Oni

Podłoga to tylko powierzchnia, po której chodzimy. Nie musi być sterylnie czysta.

To nie kwestia wieku, a raczej, jak mawiał mój wykształcony ojciec, następstwa wyborów życiowych.

Kryształowi. Łatwy hajs
Joanna Opiat-Bojarska0
Okładka ksiązki - Kryształowi. Łatwy hajs

"Zły pies wtrącił mnie do więzienia tylko dlatego, że nie chciałem zapłacić mu haraczu". Na portalu społecznościowym pojawia się post znanego judoki wzywający...

To koniec, Anno
Joanna Opiat-Bojarska0
Okładka ksiązki - To koniec, Anno

Dziennikarka telewizyjna Anna Rogozińska znajduje w skrzynce pocztowej tajemniczą kopertę. Z przesyłki wypada karta do gry – zaproszenie do morderczej...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;