Opowiedz mi swoją historię

Matylda jest psychologiem klinicznym, pewnego dnia umawia się z siostrą by odwiedzić ojca. Jednak tę wizytę musi odbyć sama. Jej tata ostatnio bardzo się zmienił i tym razem również ją zaskoczył wyjawiając sekret, że Matylda nie jest jego córką. Jak by tego było mało po powrocie do domu jej mąż postanawia od niej odejść. Główna bohaterka ma wrażenie, że jej świat się wali. Jej lekarstwem jest ucieczka w pracę. W szpitalu, w którym pracuje zostaje wezwana do młodej dziewczyny, która jest w ciąży bliźniaczej. Tak Matylda poznaje Natalię, która mimo młodego wieku wiele już w życiu przeszła. Natalka dzieciństwa lekkiego nie miała, od lat kochała się w koledze z klasy Kajtku ze wzajemnością. Tuż przed maturą okazało się, że jest w ciąży. Jednak los potrafi być okrutny i jej miłość ginie w wypadku. I tak Natalia trafiła do szpitala, bo rodzina zaczęła się o nią martwić. Jednak po rozmowie z psychologiem przyszła matka ucieka ze szpitala.

Czy Natalia się odnajdzie? Czy Matylda będzie w stanie pomóc młodej kobiecie, ale również sobie? Kim jest taksówkarz Jan, który ostatnio ciągle trafia na panią psycholog? Czy obie bohaterki nareszcie odnajdą szczęście?

To była moje pierwsza książka Katarzyny Janus i muszę stwierdzić, że bardzo mi się podobała. Na pewno sięgnę po więcej.

Historia dwóch kobiet, którym los rzuca kłody pod nogi. Z jednej strony Matylda, która ma przed sobą rozwód i okazuje się, że ktoś, kto ją wychowywał wcale nie jest jej ojcem. Z drugiej strony Natalia, która pochodzi z patologicznej rodziny i traci miłość swojego życia będąc w ciąży bliźniaczej. Czytając o losach młodszej z kobieta zastanawiałam się ile nieszczęścia może przytrafić się jednej osobie.

Dla Matyldy odskocznią od swoich problemów była właśnie praca. To tam poznaje Natalię i Jana jej brata. Dla Natalki wsparciem była rodzina i brat zmarłego Kajtka.

Dzięki tej książce czytelnik ma możliwość przekonania się, jak ważna jest przyjaźń i rodzina. I nie zawsze z tą rodziną musimy być połączeni krwią. Tak jak w przypadku Matyldy jej rodziną z czasem staje się Jan i jego siostra Natalia.

Przyznam, że bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie ta książka, bo łączy w sobie dramat i romans, ale również odrobinę kryminału. Bardzo szybko mi się czytało tę historię. I wam gorąco polecam, jeśli nie czytaliście jeszcze książek autorki to koniecznie musicie to nadrobić.

Informacje dodatkowe o Opowiedz mi swoją historię:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2022-05-18
ISBN: 9788381959896
Dodał/a opinię: MrsBookBook

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Opowiedz mi swoją historię

Kup książkę Opowiedz mi swoją historię

Dom pełen miłości
Katarzyna Janus0
Okładka ksiązki - Dom pełen miłości

Zanurz się w pięknej opowieści o poszukiwaniu szczęścia i o uroczym mazurskim domu, który swoim mieszkańcom daje nadzieję i wytchnienie. Zosia...

Opowieści Zuzanny
Katarzyna Janus0
Okładka ksiązki - Opowieści Zuzanny

Jakże często zdarza się, że przypadek kieruje naszym życiem? Stawia na naszej drodze ludzi, którzy wkrótce stają się dla nas kimś niesłychanie ważnym...