7 autorów, mających różniące się od siebie wykształcenie, ale jedno zamiłowanie, jakim jest pasja pisania, będą dodatkowo uczestniczyć w 6-odcinkowym cyklu dokumentalnym.
OPOWIEM CI O ZBRODNI, jest zarówno tytułem książki, jak i kryminalnego programu, w którym przedstawione będą prawdziwe i tragiczne wydarzenia z przeszłości.

Rozwija nam się promocja rynku czytelniczego i forma reklamy literatury, chyba już to wszyscy zauważamy. Łączenie opowiadań w książce przez kilkoro autorów w Polsce już nie jest nowością. Z zaciekawieniem oglądamy coraz więcej zwiastunów/traillerów wydawanych publikacji.
Tym razem forma przekazu przeniosła się na ekran. Już wkrótce się przekonamy czy zostanie kupiona przez odbiorców.
"Czym się różni archeologia od śledztwa policyjnego? Niczym.."
Dla mnie nie ma tu lepszych bądź gorszych opowiadań. Nie jest to bowiem fikcja literacka, gdzie można próbować oceniać fabułę i logikę kryminału. Każda z tych zbrodni na swój sposób została ciekawie i dość obrazowo przedstawiona. Autorzy przekopywali się przez akta spraw, które czasem miały miejsce kilkadziesiąt lat temu. Na podstawie zebranych materiałów, swoimi słowami wprowadzili czytelnika na nowo w popełnione zbrodnie. Ich motywy były różne. Niektóre z tych spraw zostały zamknięte, do niektórych powracano. Jednym razem niezrozumiałe, ba nawet niedorzeczne, innym razem znów szokujące. Czy wszystkie będą miały swoje zakończenie, a winni zostaną ukarani?

Miłość, kiełbasa, kasztany i Archiwum X i nie tylko to łączy ludzkie tragedie.
Celem zbioru tych opowiadań jest próba odpowiedzi na pytanie: dlaczego one zostały popełnione i co kierowało sprawcami.

Małgorzata i Michał Kuźmińscy, antropolożka i dziennikarz, piszący powieści etnokryminalne i tym razem zajęli się problemami społecznymi. Wyciągnęli na wierzch zbrodnię, która spowodowała we mnie wrzenie krwi i wielkie niedowierzanie. Jaka moc sprawcza może zadziałać w zamkniętym środowisku? Czy te opisane sytuacje naprawdę miały miejsce?
"Śledczy nie od razu zorientują się, że któraś z tych osób kłamie. Dojście do prawdy zajmie długie dwadzieścia lat".
Te wybrane zbrodnie dzięki temu dużemu przedsięwzięciu odżyją na nowo. Wszyscy ci pisarze, jak Marta Guzowska, archeolożka przekopywali się w brudach przeszłości. Niejednokrotnie tymi sprawami żyła cała Polska.
Ja nawet po przeczytaniu zbioru tych opowiadań, nie jestem w stanie pojąć rozumowania morderców. Opisane bestialskie czyny nie znajdą zrozumienia, mają jedynie wskazać zwykłe ludzkie słabości.

Pozycja obowiązkowa nie tylko dla fanów kryminałów, literatury faktu, ale również dla czytelników szukających prawdy we współczesnym świecie.

Informacje dodatkowe o Opowiem Ci o zbrodni:

Wydawnictwo: inne