Czego możemy spodziewać się po książce "Opowiem Ci o zbrodni"?

Data: 2018-10-01 17:42:35 Autor: Patryk Obarski
News - Czego możemy spodziewać się po książce

Już 17 października premierę będzie miała książka autorstwa czołowych polskich pisarzy kryminałów, którzy zaangażowani są w prace nad programem dla Crime Polsat – Opowiem Ci o zbrodni. Wraz z premierą serialu, pojawi się bowiem także i książka.

Opowiem Ci o zbrodni to program, w którym czołowi polscy pisarze przedstawiać będą jedne z najkrwawszych, najbrutalniejszych zbrodni w kraju. Kryminalne zagadki przedstawiane przez autorów chętnie czytanych kryminałów będą nie lada gratką dla fanów powieści kryminalnych.

W tym samym czasie Kompania Mediowa, czyli producenci serialu, wyda książkę, w której twórcy opiszą zbrodnie przedstawione w serialu. Swoją premierę książka będzie miała 17 października. Z całą pewnością tytuł pojawi się w regularnej sprzedaży w popularnych księgarniach internetowych.

Kto zaangażowany jest w projekt? Przede wszystkim polscy pisarze kryminałów: Katarzyna Bonda (m.in. Florystka, Pochłaniacz), Igor Brejdygant (m.in. Paradoks, Szadź),  Wojciech Chmielarz (m.in. Cienie, Żmijowisko),  Marta Guzowska (m.in. Ślepy archeolog, Głowa Niobe), Małgorzata i Michał Kuźmińscy (m.in. Śleboda, Pionek) oraz Katarzyna Puzyńska (m.in. Motylek, Trzydziesta pierwsza). To właśnie oni opowiedzą o wybranych przez siebie zbrodniach na kartach książki i na kanale Crime Investigation Polsat.

Oprócz pisarzy, w książce wypowiedzieli się także cenieni profesjonaliści – profilerzy (tutaj od razu na myśl nasuwa się Bogdan Lach znany z innej książki Bondy), psychologowie śledczy, policjanci czy kryminolodzy. Podczas omawianych spraw autorzy kryminałów będą próbowali przedstawić nie tylko podejrzanych, ale to, co najważniejsze w zbrodni – motyw i sposobność.

Jak udało nam się ustalić, na książkę Opowiem Ci o zbrodni składać się będzie 280 stron, a jej cena sugerowana wynosić będzie 39,90 zł. Książka ukaże się w formacie A5, a jej nakład wynosi 15 tysięcy egzempalrzy.

Oficjalna premiera – 17 października – już niebawem, wówczas wystartuje także program telewizyjny o tej samej nazwie. Sam tytuł został już nawet wydrukowany – egzemplarze autorskie otrzymała już Katarzyna Bonda, czym pochwaliła się na swoich kanałach w mediach społecznościowych.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Opowiem Ci o zbrodni
Katarzyna Bonda, Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Marta Guzowska, Małgorzata i Michał Kuźmińscy, Katarzyna Puzyńska1
Okładka książki - Opowiem Ci o zbrodni

Katarzyna Bonda, Igor Brejdygant,  Wojciech Chmielarz,  Marta Guzowska, Małgorzata i Michał Kuźmińscy, Katarzyna Puzyńska. To właśnie oni opowiedzą...

dodaj do biblioteczki