Kolejny sezon serialu z pisarzami. "Opowiem ci o zbrodni" ponownie od września w telewizji

Data: 2019-08-08 14:29:48 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

20 września emitowany przez stację CRIME+INVESTIGATION POLSAT będzie drugi sezon programu z udziałem popularnych polskich pisarzy powieści kryminalnych – powraca Opowiem ci o zbrodni.

Opowiem ci o zbrodni

Od 20 września widzowie ponownie będą mieli okazję zobaczyć na ekranach telewizorów popularnych polskich pisarzy, powraca bowiem program Opowiem ci o zbrodni, który pierwszy raz zadebiutował na antenie CRIME+INVESTIGATION POLSAT jesienią ubiegłego roku.

Czytaj także: Nowy serial Crime+Investigation Polsat z pisarzami!

Opowiem ci o zbrodni jest programem, w którym czołowi polscy pisarze kryminalni przedstawiają prawdziwe sprawy kryminalne z przeszłości. Pierwszy raz program pojawił się w telewizji rok temu, a wraz z nim ukazała się także książka, która przedstawiała zbrodnie omawiane przez pisarzy w telewizji.

W realizację projektu od pierwszego sezonu zaangażowani są Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz (w sierpniu wydaje nowy kryminał – Ranę), Marta Guzowska, Małgorzata i Michał Kuźmińscy (których nowa książka pt. Mara ukaże się na dwa dni przed emisją nowego sezonu) i Katarzyna Puzyńska. W drugim sezonie do obsady pisarskiej dołączają także Max Czornyj i Joanna Opiat-Bojarska.

Czytaj także: "Rana" - Wojciech Chmielarz z nową powieścią!

I tym razem polscy pisarze przyjrzą się najokrutniejszym polskim zbrodniom. Siedmiodocinkowy drugi sezon programu, omawiać będzie dokładnie siedem spraw, a w każdym z odcinków narratorami będą właśnie biorący udział w projekcie pisarze.

Wspaniała współpraca z pisarzami i ich zaangażowanie w projekt od początku dawały nadzieję na możliwość dalszej współpracy. W drugim sezonie do obsady dołączają Joanna Opiat-Bojarska i Max Czornyj. Zmieniliśmy również trochę formułę programu, poprzednio obecność pisarzy w programie była studyjna – byli oni łącznikami pomiędzy kolejnym etapem opowieści, a w tym sezonie biorą w niej czynny udział. Są na miejscu wydarzeń, rozmawiają z osobami zaangażowanymi w sprawę, z rodzinami ofiar, z ich znajomymi, z adwokatami, sędziami i prokuratorami. Na pewno to daje im większą świadomość sprawy i łatwiej będzie o niej opowiadać, mając informacje z pierwszej ręki – mówi Agnieszka Kubiak, dyrektor ds. lokalnych produkcji i kreacji z A+E Networks.

Oprócz omawiania sprawy przez autorów popularnych kryminałów, na ekranach zobaczymy także m.in. rekonstrukcje zdarzeń. W lipcu bieżącego roku na swoim Instagramie Małgorzata i Michał Kuźmińscy udostępnili zdjęcie z planu – byli oni wówczas w lesie w Halembie, dzielnicy Rudy Śląskiej, gdzie przed laty doszło do rytualnego mordu w bunkrze.

Oprócz tego, w programie pojawi się także sprawa wampira ze Stefanowic, mordującego starsze kobiety i historia 24-letniego Patryka z Gdańska, którego ciało znaleziono po trzech tygodniach od momentu, gdy wyruszył w samotny rejs.

Nowy sezon serialu wystartuje w piątek, 20 września o 22:00 na CRIME+INVESTIGATION POLSAT. Kolejne odcinki będą emitowane co tydzień.

Oprócz tego, podobnie jak przy emisji pierwszego sezonu, nakładem Kompanii Mediowej pojawi się także książka zawierająca zbiór opowiadań dot. spraw przedstawionych w serialu. Teraz, oprócz tradycyjnej wersji papierowej, przygotowany zostanie także audiobook dostępny w usłudze Storytel.

Będziecie oglądać program? Co o nim sądzicie?

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Opowiem Ci o zbrodni
Katarzyna Bonda, Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Marta Guzowska, Małgorzata i Michał Kuźmińscy, Katarzyna Puzyńska1
Okładka książki - Opowiem Ci o zbrodni

Katarzyna Bonda, Igor Brejdygant,  Wojciech Chmielarz,  Marta Guzowska, Małgorzata i Michał Kuźmińscy, Katarzyna Puzyńska. To właśnie oni opowiedzą...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun
Alfabet polifoniczny
Cienie dawnych grzechów
Mieczysław Gorzka ; Michał Śmielak
Cienie dawnych grzechów
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Pokaż wszystkie recenzje