Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender

Są takie ksiązki obok których trudno przejśc obojętnie. Jestem okładkową sroczką więc Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender od razu zwróciły moją uwagę. Po książkę sięgnęłam nie czytając wcześniej notki wydawniczej więc opowieść od pierwszych stron była dla mnie tajemnicą. Główna bohaterka Ava to owoc wielkiej miłości, ale miłości niespełnionej. Żyje na uboczu Seattle wraz z bratem bliźniakiem, matką i babcią i stara się być niewidzialna dla świata. Ava jest bowiem niezwykła, urodziła się ze skrzydłami niczym anioł i choć sama czuje się po prostu zwykłą dziewczyną na jej nieszczęście jest ktoś, kto widzi w niej wysłannika boga. Chorobliwa obsesja Nathaniela Sorrow sprawia, że życie Avy, do tej pory dość niezwykła i osobliwe zamienia się w koszmar.

Książka Leslye Walton tak jak tytuł jest dosyć osobliwa, czyta się nieźle i choć raczej nie dołączy do moich ulubionych powieści to była to całkiem przyjemna lektura.

Informacje dodatkowe o Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender:

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2016-03-02
Dodał/a opinię: trishya

Zobacz opinie o książce Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender

Kup książkę Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender

Czekała. Było to mało racjonalne zachowanie, ale cóż innego mogła zrobić? W ciągu siedmiu ostatnich miesięcy jej ciało stało się czymś obcym, a nadzieja powoli znikała jej z pola widzenia, aż w końcu stała się ledwo dostrzegalna; teraz była już tylko maleńkim punkcikiem majaczącym gdzieś w oddali. Ale dziewczyna wciąż czekała.

- Myślę, że jestem dziewczyną.
- Na pewno nie jesteś ptakiem - odpowiedziała Cardigan. - Ptaki nie mają nosów, rąk ani uszu, ani niczego takiego. Więc mnie też się wydaje, że jesteś po prostu dziewczyną. Chcesz, żebym do ciebie przyszła i pobawiła się z tobą?