Ostatnia księgarnia w Londynie

Witajcie po dłuższej przerwie! ❤
W końcu mam czas na czytanie. Nic już nie zaprząta moich myśli. Najpierw egzamin (teoria) zawodowy, później teoria z prawa jazdy, a dziś egzamin praktyczny. Wszystko zdane! 😍Czas na czytanie 😘.
W nagrodę przeczytałam książkę "Ostatnia księgarnia w Londynie". Był to niesamowicie dobry wybór! Książka przepełniona jest miłością, niezliczonymi pokładami nadziei a przede wszystkim pokazuje jak ważną rzeczą jest cieszenie się z tego co mamy tu i teraz. Im, bohaterom książki, udowodniła to II wojna, bombardowania Londynu. Niestety ale ona nie oszczędza nikogo, nie patrzy na wiek.

Czytając tego typu powieści, zawsze pojawia mi się w głowie myśl, że są one inspirowane prawdziwymi wydarzeniami, jest w nich jakaś cząsteczka prawdy. Ta myśl przeraża ale i zachwyca jednocześnie...
Sierpień 1939 to czas kiedy Hitler zapuszcza szpony na tereny Europy. Londyn szykuje się jak może na starcie wszechczasów. Grace razem ze swoją wierną przyjaciółką, chcąc wyrwać się z toksycznej rodziny, udają się do stolicy z nadzieją na lepsze życie. Niestety trafiają w sam środek burzy. Wyzwania rzucane młodym dziewczętom pod nogi wywołają w nich ogromne pokłady heroizmu i oddania ojczyźnie, na każdym kroku będą się poświęcać swoje zdrowie ale i życie. Ku chwale wolnej Wielkiej Brytanii.

Grace szukając pracy trafia do księgarni Primrose Hill Books, której właściciel przyprawia o gęsią skórkę. Jest opryskliwy i niemiły, lecz dziewczyna wie, że zmiany, które chce wprowadzić, będą powiewem świeżego powietrza w życiu sklepu.
Wystarczy jej tylko zaufać.
Ostatnie rozdziały książki rozdarty moje serce na strzępki. Emocje przy czytaniu są nie do opisania a tym bardziej opanowania. Cieszę się, że powieść trafiła w moje ręce.

Gratuluję autorce @madelinemmartin stworzenia literackiego dzieła. ❤

A Was kochani zachęcam do dania jej szansy. Polecam!

Informacje dodatkowe o Ostatnia księgarnia w Londynie:

Wydawnictwo: Muza