Ostatnia noc Olivii

Dla rodzica nie ma większej tragedii anizeli utrata ukochanego dziecka. Szczególnie, gdy jest to jedyne dziecko jakie posiadamy, które dodatkowo stało się całym naszym światem.
Abi zdecydowała się na samotne wychowywanie dziecka, gdy dowiedziała się, że jest w ciąży, a ojciec dziecka jedynie dał pieniądze na aborcję i zagroził, że jeśli tego nie zrobi zabje zarówno ją, jak i nienarodzone jeszcze dziecko. Niemniej jednak kobiecie, przy pomocy siostry udało się urodzić i szczęśliwie wychować córkę, która żyła w przekonaniu, że jej ojciec zmarł.
Dla Abi córka Olivia stała się całym światem, poza którym nie miała innego życia.
Olivia kocha swoją matkę, która poświęciła jej całe swoje życie, niemniej jednak nadchodzi dzień, gdy zaczyna wypytywać o swegoojca i dostrzega pewne nieścisłości. Jest ciekawa prawdy o losach ojca i chce wiedzieć, dlaczego mama postanowiła ją okłamać. Tylko, czy aby napewno zawsze chcemy tą prawdę poznać, czy może jednak szczęśliwsi jesteśmy, gdy nie wiemy wszystkiego.
Olivia to nastolatka, która zaczyna odkrywać śwat, miłość i znaczenie prawdziwej przyjaźni. Finał jej historii jest zaskakujący.
Świetna książka, która niejednokrotnie wprowadza w błąd i zmusza do myślenia. Tropy prowadzące do odkrycia prawdy o losach nastoletniej Olivii są mylne, co dodatkowo wciąga i intryguje podczas czytania! Książka, która trzyma w napięciu do ostatnich chwil. Zdecydowanie polecam.

Książkę odebrałam za punkty w portalu Czytam Pierwszy.

Informacje dodatkowe o Ostatnia noc Olivii:

Wydawnictwo: NieZwykłe