Ostatnia prawdziwa singielka

Historie Bridget Jones znamy wszyscy, nie bez powodu stała się już kultową bohaterką komedii romantycznych. Czy w tym temacie zostało powiedziane już wszystko?
Nie! Gdy w grę wchodzi Andrea Tang i jej chińsko-malezyjska rodzina zaczyna się jazda bez trzymanki.

Niezwykle zabawna opowieść o spełnianiu oczekiwań, poszukiwaniu Tego Jedynego, w formie pamiętnika sprawia, że naturalnie nawiązujemy tutaj do losów Bridget Jones w azjatyckiej scenerii.
I choć tematyka oraz kąśliwy humor głównej bohaterki nas usprawiedliwia, to muszę przyznać, że mimo mojej miłości do panny Jones, "Ostatnia prawdziwa singielka" wyróżnia się wyjątkową błyskotliwością i humorem z przysłowiowym jajem. Wartka akcja, przekomiczne zwroty akcji i romans, który został ukazany w sposób niebanalny - mi się podoba.

Szczególną uwagę zwróciłam na to, w jaki sposób autorka przestawiła nam kilka z azjatyckich obyczajów oraz na silnie wyczuwalną presję, jaką rodzina wywierała na bohaterkę. Kobieta po trzydziestce bez męża i dzieci? Przecież to hańba dla rodu... a przynajmniej wg rodziny Andrei, której niekoronowaną głową była babcia Tang.

Idealna książka na zimowe dni, pocieszna i rozczulająca. Podczas czytania wielokrotnie zaśmiałam się w głos, właśnie takiej pozytywnie zakręconej opowieści potrzebowałam w mroźne styczniowe wieczory. Zdecydowanie polecam i będę bacznie przyglądać się karierze autorki, bo debiutem postawiła sobie poprzeczkę bardzo wysoko.

Współpraca @wydawnictwo.kobiece

Informacje dodatkowe o Ostatnia prawdziwa singielka:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2022-01-26
Tytuł oryginału: Last Tang Standing
Dodał/a opinię: RudeKadry

Tagi: Romans współczesny bóg

Zobacz opinie o książce Ostatnia prawdziwa singielka

Kup książkę Ostatnia prawdziwa singielka

Lucie Yi NIE jest romantyczką
Lauren Ho0
Okładka ksiązki - Lucie Yi NIE jest romantyczką

Zabawna, oryginalna i (wbrew pozorom) bardzo romantyczna! Nowa powieść autorki ,,Ostatniej prawdziwej singielki". Lucie Yi, konsultantka zarządzania...