Ostatnia z dziewcząt Moon

Ciekawa i wciągająca powieść. Troszkę obyczajówka, troszkę kryminał, a troszkę saga rodzinna, i troszkę romans. Dobra na lato i dobrze napisana lekka literatura. W sumie książka skupia wszystkie poczytne wątki z literatury tzw. kobiecej, czyli wątek ucieczki na wieś, wątek poszukiwania tożsamości, wątek grzebania w rodzinnych historiach, wątek tajemnicy sprzed lat, wątek czarownic i magii, wątek miłosny, wątek małych miasteczek... Jednym słowem autorka Ameryki nie odkryła, ale nie o to w tym gatunku chodzi, ale o ciekawą historię, o lekkość pióra i o realne wzruszenie przy czytaniu. A bohaterka to kobieta miła, niezależna, ale uciekająca od wspomnień i od miłości. Nie chce się wiązać, bo czuje, że jej rodzinne obciążenia ją od tego dyskwalifikują. Gdy dostaje wiadomość o śmierci babki, jedzie na wieś, żeby uporządkować sprawy. Tam wracają one ze zdwojoną siłą, oraz zagadka kryminalna sprzed lat. Poza tym pojawia się dawna miłość. Wszystko to zazębia się w ciekawą akcję. Jak widać, niestety chyba raczej odbiorcami będą czytelniczki, kobiety.
Książka jest ciekawa i w sam raz na lato.
W zasadzie jeśli chodzi o recenzję to napisałam wszystko, co można. Dalej mogę streszczać lub pisać o tym, jak to przeżywałam wraz z bohaterką jej perypetie i że domyśliłam się kto był mordercą. Ale nie będę tego pisać, bo każdy czytelnik będzie miał własne przeżycia. Powieść jest ciekawa i warta uwagi. Nie jest to literatura wybitna, ale autorka napisała naprawdę ciekawą książkę. To jest, zdaje się, jej debiut pisarski. Myślę, że może stać się drugą Musso albo Fannie Flagg, bo tu szukałabym podobieństwa. Trafiła mi się ciekawa odskocznia od trudnych książek. Poza tym wątki zielarskie są dla mnie ciekawe, jako że ostatnio się zainteresowałam ogrodnictwem. Tutaj autorka pisze o ziołach, o herbatkach na różne dolegliwości oraz o mydłach własnej roboty. To jest ciekawe.
Poza tym książka ma myśl przewodnią, że warto mieć marzenia, że warto pokonywać rodzinne traumy i że warto jest zmieniać coś w swoim życiu, szczególnie jeśli jest to szansa na szczęście i na miłość.
Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl

Informacje dodatkowe o Ostatnia z dziewcząt Moon: