Ostatnia z dziewcząt Moon

Lizzy Moon chciała wybrać inną drogę w swoim życiu. Odciąć się od korzeni i rodowego dziedzictwa. Kobiety z rodu Moon mają nadzwyczajne moce i dary. Każda z nich nie wychodziła za mąż, ale musiała urodzić dziewczynkę, żeby dalej kontynuowała tradycję rodu. Lizzy ucieka z miasteczka i rozpoczyna życie w Nowym Jorku. Po ośmiu latach jej babka umiera i dziewczyna postanawia wrócić aby uporządkować rodzinne sprawy i sprzedać farmę. Przy okazji Lizzy chce uporać się z tragedią przed lat. Wtedy zostały zamordowane dwie siostry. Mordercy nigdy nie znaleziona, a podejrzenia podły na jej babkę. Z chwilą jak kobieta zaczyna swoje własne śledztwo, zdaje sobie sprawę, że jest ktoś w miasteczku, komu bardzo przeszkadza i nie podoba się, że Lizzy odgrzebuje starą sprawę. Czy Lizzy uda się oczyścić imię babki? Jak ułożą jej się sprawy z matką, która porzuciła ją jako dziecko? I czy na pewno sprzedaż farmy i ucieczka do dużego miasta jest dobrym pomysłem?
Historia zawarta w książce jest ciekawa i nietypowa. A to za sprawą tej szczypty magii, którą znajduje się w powieści. Razem z bohaterką powracamy do jej rodzinnego miasteczka i próbujemy rozwiązać zagadki z przed lat. Pojawiają się nowe wątki, na jaw wychodzą przeróżne tajemnice. Jest sprawa kryminalna, nutka grozy, zastraszanie. W książce możemy również znaleźć wątek miłośny, którego jednak nie mamy za dużo. Jest tak jakby na drugim planie. Autorka więcej miejsca poświęciła na trudną relację matka - córka. Lizzy, która ma wiele żalu do swojej matki, musi zmierzyć się z tym problemem i stanąć z matką twarzą w twarz. Czy uda im się zbudować relacje na nowo?
W książce, chociaż nie brakuje tajemnic, zagadek, niepoodziewanych zdarzeń, to akcja toczy się powoli. Czasami czułam się znużona i czekałam tylko na finał. Na zakończenie, którego mogłam się domyślić. Książka ma niecałe 500 stron więc było co czytać. Powieść nie jest zła, to historia, która wielu może się spodobać. Jednak ja nie zaliczę jej do swoich ulubionych. Coś mi w niej brakowało, tego czegoś, co by sprawiło, że lektura byłaby nieodkładana.
Jeśli lubicie powieści o rodzinnych sekretach, o tajemnicach, kryminalnych zagadkach to książka jest dla was.
A ja przeczytałam ją dzięki Klubowi Recenzenta serwisu Na kanapie :)

Informacje dodatkowe o Ostatnia z dziewcząt Moon:

Wydawnictwo: Świat Książki