Ostre cięcie

Młoda kobieta ginie od rany ciętej szyi. Sprawą zajmuje się komisarz Jan Tajler. Cały czas na swoim karku czuje oddech młodej dziennikarki, która również zainteresowana jest rozwikłaniem tego morderstwa. Na jaw wychodzą różne tajemnice, dla niektórych bardzo niewygodne.
Ostre cięcie to debiut literacki i muszę przyznać, że udany, choć nie rewelacyjny. Fabuła jest skonstruowana dość ciekawie, autor porusza problemy, które niestety w naszym społeczeństwie bardzo często są marginalizowane. Czyta się ją bardzo szybko, głównie ze względu na to, że nic nie jest tutaj oczywiście. Kiedy czytelnik ma już wrażenie, że zaraz się dowie kto za tym wszystkim stoi autor sprytnie wszystko miesza i śledztwo zaczyna się od początku. A cała akcja dzieje się w Opolu, do którego mam pewnego rodzaju sentyment.
Trochę irytowały mnie zbyt szczegółowe opisy, ale zdecydowanie można na to przymknąć oko. Dodatkowo konkrety główny bohater z charakterem, oschły facet, bez skrupułów, który uwielbia rocka (ja akurat za tym gatunkiem nie przepadam kompletnie ) to dodaje kolorytu całej historii i stwarza „ostry” klimat. I młoda dziennikarka, której praca wcale nie jest łatwa, przyjemna, a już na pewno bezpieczna.
Każdy rozdział stanowi kolejny dzień śledztwa, mogłoby się początkowo wydawać, kartkując książkę, że łatwo poszło, w zasadzie tydzień na rozwiązanie sprawy, ale… tak jak wspomniałam wcześniej co chwile poznajemy nowe fakty, które wszystko komplikują.
Z ogromną ciekawością czytam zawsze polskie debiuty literackie i cieszę się, że mogłam poznać kolejnego autora.
„Zbrodnia była początkiem. Potem zaczęła się podróż przez mrok ludzkiej duszy.”

Informacje dodatkowe o Ostre cięcie:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2020-09-28
ISBN: 978-83-8147-965-3
Dodał/a opinię: etiudyliterackie

Zobacz opinie o książce Ostre cięcie

Kup książkę Ostre cięcie