Pamiętaj, że byłam

Tom 2 cyklu Zapomnij, że istniałem

Poprzedni tom zakończył się przybyciem tajemniczej kobiety na wyspę Rafała Snarskiego. Kobieta przedstawiła się jako Weronika Snarska, która przecież oficjalnie nie żyje.

W tej części poznajemy właśnie jej losy. Cofamy się w czasie do dnia wypadku rodziny Snarskiego. Weronika i jej synek Kacper zostają porwani. Porywacze chcą rozdzielić matkę i dziecko, dlatego chłopiec jest przewożony w inne miejsce. W drodze samochód ulega wypadkowi, ginie chłopiec i kobieta która go przewoziła. Na wieść o śmierci synka Weronika wpada w histerię. Porywacze, żeby ją uciszyć dali jej leki uspakajające w zastrzykach. Kiedy Weronika się odcknęła nie pamiętała niczego, nawet swojego imienia.

Została umieszczona najpierw w szpitalu, potem przewieziona do Rosji i tam schowana przed światem. Weronika musiała nauczyć się na nowo żyć. W trakcie tych lat poznała mężczyznę, który zamieszkał w jej sercu na zawsze. Pokochali się, choć tak naprawdę zorientowali się o tym dopiero jak Weronika opuściła swoją kryjówkę, kiedy została puszczona wolno, ale tylko z pozoru.

Czy Weronika odzyska pamięć? Czy będzie z ukochanym? A co na to wszystko jej mąż?

W drugiej części tej historii, trochę cofamy się w czasie. Poznajemy żonę Snarskiego i jej losy, bo jak się okazało wcale nie zginęła w wypadku. Majewska pokazuje, że Weronice nie jest łatwo odnaleźć się w nowej sytuacji. Bez pamięci, wspomnień zdana w zasadzie na obcych ludzi. Kobieta jest zmuszona poddać się losowi. Czy dobrze na tym wyszła? Ciężko powiedzieć, bo mimo że straciła męża i synka, w nowym życiu zyskała miłość do mężczyzny i kogoś jeszcze. Ale nie będę zdradzać kto stanął na drodze Weroniki.

Początkowo dziwnie mi się czytało, bo myślałam, że to będzie dalsza historia Luizy, Rafała i ich córeczki. Owszem pojawiają się, ale główny wątek to Weronika. Ostatecznie uważam, że to dobra książka, taka lekka. Autorka połączyła obyczajówkę z sensacją i erotykiem, chociaż tego erotyku było bardzo mało. Zakończenie jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe, ale zwiastuje że kolejny tom będzie opisywał historię kogoś innego... Trzeba więc wziąć się za czytanie kolejnego tomu.

Informacje dodatkowe o Pamiętaj, że byłam:

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2020-09-16
ISBN: 978-83-7686-909-4
Dodał/a opinię: Magdalena Górska

Tagi: obyczajowe

Zobacz opinie o książce Pamiętaj, że byłam

Kup książkę Pamiętaj, że byłam

Konkurs na żonę
Beata Majewska0
Okładka ksiązki - Konkurs na żonę

Przystojny trzydziestolatek szuka żony – czy przy okazji znajdzie miłość? Młody prawnik z Krakowa, Hugo Hajdukiewicz, planuje jak najszybciej zmienić...

Kiedy spadnie pierwszy śnieg
Beata Majewska0
Okładka ksiązki - Kiedy spadnie pierwszy śnieg

Ona z odzysku, on po przejściach. Hanka i Kajetan - oboje poturbowani przez życie i partnerów, ona bardziej, ale to Kaj nie umie, a może nie chce, odmrozić...