Pamiętnik diabła

Tom 1 cyklu Kuba Sobański

Adrian Bednarek to autor, którego książki bardzo lubię i chętnie sięgam po kolejne,ktore zostają wydane.
Twórczość autora poznałam dosyć późno i wciąż nowe tytuły nie dawały mi szansy by sięgnąć po kultową serię o Kubie Sobańskim.
Wkoncu nadszedł ten moment i robię z nim maraton bo @wolinska nie da mi spokoju.

Kuba Sobański to dwudziestodwulatek, który studiuje prawo, ma dziewczynę, penthouse w Krakowie, sportowe auto i coś jeszcze.
Oprócz tego, że lubi imprezy, lubi wypić i wciągnąć coś białego to ma sekret.
Nie byle jaki sekret, a każdy kto go pozna spotyka się ze śmiercią.
To istny diabeł w ludzkiej skórze.
Morduje, a wszystko uchodzi mu na sucho.
Drugi tom
Rzeźnik Niewiniątek zostaje ujęty przez policję i skazany na dożywocie, a jednak piekło młodych kobiet trwa dalej, a kontynuuje je Rozpruwacz z Krakowa. Jego ofiarami mordowanymi w sposób rytualny są prostytutki.
W drugiej części dochodzi wręcz do paradoksu, ponieważ Sobański morderca- prawnik broni innego mordercy. Cóż za piękny obraz "prawości".
Sobański zrobi wszystko, aby wygrać proces.
Tylko co dla niego oznacza "wszystko".
Kim jest tajemnicza kobieta?

Zacznę od tego, że narracja jest prowadzona w pierwszej osobie. Narratorem jest nie kto inny jak Kuba Sobański, pewny siebie młody prawnik, któremu dziwnym fartem wszystko uchodzi na sucho. Jest to tak niewiarygodne, że aż zabawne.
Mało tego jest to postać negatywna, która powinna skończyć w więzieniu, a tymczasem ja go lubię. Niewiem czy kiedykolwiek, aż tak polubiłam głównego bohatera, który jest mordercą i jednocześnie pracuje jako prawnik.
Ma tak bujną wyobraźnię, a przy tym jest inteligentny i pomysłowy. Praktycznie niczego się nie boi, a nawet jest pewny, że zawsze mu się uda.
Wielu z was może powiedzieć, że jest to naciągana historia i odrealniona.
Pewnie tak też można ją odebrać, ale czy zawsze wszystko musi być idealnie i realnie przedstawione.
Mnie Sobański kupił i chętnie sięgnę po kolejne jego przygody.

Jeśli słuchacie audiobooków to polecam, bo lektor wymiata.

Informacje dodatkowe o Pamiętnik diabła:

Wydawnictwo: Zaczytani
Data wydania: 2022-09-28
ISBN: 9788382199031
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Zobacz opinie o książce Pamiętnik diabła

Kup książkę Pamiętnik diabła

Zły człowiek
Adrian Bednarek0
Okładka ksiązki - Zły człowiek

o miał być najpiękniejszy dzień w jego przestępczym życiu. Gdy po ślubie całe życie Sebastiana wali się jak domek z kart, mężczyzna postanawia dowiedzieć...

Pasażer na gapę
Adrian Bednarek0
Okładka ksiązki - Pasażer na gapę

Magda pomaga ukochanemu Maćkowi w ucieczce ze szpitala psychiatrycznego, do którego trafił, ratując się przed więzieniem. Misternie przygotowany...