Pandemia

"Pandemia" Jana Wagner, to historia na czasie. Napisana kilka lat temu, w tym roku pojawiła się w odświeżonej wersji - z całkiem nową okładką. To historia rosyjskiej rodziny, która ucieka przed tragicznymi skutkami pandemii, jakimi są grabieże, morderstwa, ogromna przemoc i ludzka znieczulica. Tajemniczy wirus atakuje ludzi, zamykane zostają miasta, następuje ograniczony kontakt z bliskimi, który czasami kończy się śmiercią... Nikt nie jest bezpieczny, nie istnieją pojęcia prywatność, własność i bezpieczeństwo. Czasy pandemii wymuszają na mieszkańcach zachowania o jakie wcześniej by siebie nie podejrzewali.
Główna bohaterka Anna ucieka ze swoją rodziną i sąsiadami. Przy okazji walczy z niechęcią i wrogością byłej partnerki swojego męża, agresją mieszkańców i wojska, oraz lękiem przed śmiercią. Kobieta zdaje sobie sprawę, że brak lekarstwa i szczepionki nie wróży nic dobrego. Zapasy, które zgromadzili kiedyś się skończą... Czy zdołają uniknąć najgorszego? Uratować siebie i swoich bliskich?

Cieszę się, że nie czytałam tego thrillera wcześniej, to znaczy na początku naszej obecnej pandemii. Z pewnością byłabym przerażona, bo książka właśnie tak została napisana - by wzbudzać przerażenie, ale również pobudzać wyobraźnię. Akcja trzyma w napięciu, jest wartka i pobudzająca. Czytelnik zagłębia się w ludzką psychikę, poznaje ją i próbuje zrozumieć jej działanie. Autorka świetnie ukazała wartości, które stają się dominujące w momencie zagrożenia.
Bohaterowie są zróżnicowani pod każdym względem. Mają różne psychiki, doświadczenia, podejście do życia i chorób, mają swoje rodziny, ale chcą jednego - chcą przeżyć i być bezpieczni.
Świetna książka nie tylko w czasach pandemii, fantastyczne ostrzeżenie i drogowskaz dla każdego z nas.

Informacje dodatkowe o Pandemia:

Kup książkę Pandemia

Pandemia
Jana Wagner0
Okładka ksiązki - Pandemia

Zmasowany wybuch pandemii nieznanej choroby nie pozostawił ludzkości żadnej nadziei - nie ma na nią szczepionki ani skutecznych lekarstw. Społeczeństwa...

Żywi ludzie
Jana Wagner0
Okładka ksiązki - Żywi ludzie

Pełen akcji thriller psychologiczny o tym, jak pozostać człowiekiem w nieludzkich warunkach Jedenaście osób - ośmioro dorosłych i troje dzieci - ukryło...

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz