Patron

W książce znajdziemy sporo klasztorów i ich przerażającego, zimnego klimatu. Miejscami czułam się jak w opactwie benedyktynów z powieści "Imię róży" Umberto Eco. Autor trzyma nas w niepewności, nie wszystko jest jasne od początku, buduje odpowiednie napięcie. Poruszył kontrowersyjny temat związku dwóch kobiet, plany korekcji płci jednej z nich. Na uwagę zasługują świetne opisy odkrycia morderstwa przez siostrę zakonną i sam opis zwłok. Podobały mi się ksywki bohaterów: Cyna, Zero i Hif. To dużo lepiej brzmi, niż gdyby śledztwo prowadzili: Cynowska, Witczak i Tymański. Ciekawym zabiegiem użytym przez autora jest pisanie wulgaryzmów wspak. Czytając wielokrotnie wracałam do punktu wyjścia i jeszcze raz analizowałam wyniki śledztwa. I co w tym wszystkim najlepsze, to wszystkie możliwe rozwiązania wydawały się mi wysoce prawdopodobne. Autor co rusz podsuwa nowe tropy, fakty i przypuszczenia. To książka brutalna, szokująca, pełna emocji i okrucieństwa, dlatego polecam ją osobom o mocnych nerwach.

Informacje dodatkowe o Patron:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka