Patron

Z żalem odkładałam pierwszą powieść Mateusza Lemberga, z ciekawością sięgałam po kolejny tom przygód policjantów ze stołecznej. I tym razem autor mnie nie zawiódł. Nawet lepiej... byłam bardzo pozytywnie zaskoczona, ponieważ "Patron" okazał się dużo lepszy od swojej poprzedniczki. Policjanci, których poznaliśmy w poprzedniej części, nie tworzą już zgranego zespołu. Odsunęli się od siebie i każdy pochłonięty jest własnymi problemami. Komisarz Witczak podstępem wydostaje się z zamkniętego oddziału Instytutu Psychiatrii i Neurologii, gdzie trafił po ostatniej akcji. Cynowska przygotowuje się do zmiany płci, Tymański nie radzi sobie z własnym życiem. Tym razem przychodzi im zmierzyć się z niezwykłym przeciwnikiem, który swoje ofiary "podpisuje" w dość makabryczny sposób. Śledztwo doprowadza ich do wydarzeń z 1991 roku w klasztorze braci żebraczych w Starym Brodzie... Lemberg stworzył tajemniczą, mroczną, niezwykle klimatyczną powieść. Nie jest ona lekka, potrzeba dużo skupienia, ponieważ tego wymaga skomplikowana fabuła pełna wielu wątków. Świat ukazany w powieści jest brutalny, nie ma w nim miejsca na sentymenty. Idealna propozycja dla wielbicieli kryminałów!

Informacje dodatkowe o Patron:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka