Pełnik

💀Dom na wzgórzu nie jest pusty.
Las skrywa więcej niż tylko cienie.💀

Czy taki opis zachęca Was, aby sięgnąć po tę książkę?

Emilia to prawniczka, która mieszka w Warszawie. Kiedy dowiaduje się, że jej ciotka zmarła, a ona dostaje w spadku jej posiadłość postanawia się przeprowadzić.
Dom znajduje się w miejscowości Pełnik leśnym terenie Kotliny Kłodzkiej.
To ogromna zmiana dla kobiety żyjącej w ciągłym biegu, tu chce zwolnić tempo.
Pełnik zna bo tu się wychowywała i spędziła młodość. Postanawia odnowić dworek i otworzyć hotel.
Dom jednak skrywa mroczny sekret, a do tego w jej życiu pojawiają się dwaj skrajnie różni mężczyźni.
To ona będzie musiała dokonać wyboru w którą stronę chce iść.
Co takiego ukrywała jej ciotka i przed czym chciała ją chronić?
Czy Emilia jest naznaczona? Co miejscowe legendy mają z tym wszystkim wspólnego? Czy mrok wygra z dniem?

Pełnik to powieść grozy. Skusiła mnie okładka i kilka słów wstępu na temat tej książki.
Był to strzał w dziesiątkę.
Mroczna tajemnica, opuszczony dworek, tajemnica ciotki skrywana przez lata, ktoś demoniczny, legenda, tajemnicze stowarzyszenie. Wszystko połączone w całość. Czego chcieć więcej.
Autorka odniosła się do wierzeń słowiańskich, które bardzo mnie zaciekawiły. Pełnik to nie tylko kwiat. Do tylko wstęp do czegoś mrocznego, do wierzeń, legend, do świata tajemnic.
Było to moje pierwsze spotkanie z piórem autorki. Styl bardzo mi się spodobał. Cała historia wzbudziła moje ogromne zainteresowanie, a zakończenie było wisienką na torcie.
Jeśli Autorka pójdzie w kierunku powieści grozy z elementami słowiańskich wierzeń kupuje w ciemno wszystko co napisze.

Informacje dodatkowe o Pełnik:

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2021-07-14
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna bóg

Zobacz opinie o książce Pełnik

Kup książkę Pełnik

Leksykon dzikich kobiet
Anna Lewicka0
Okładka ksiązki - Leksykon dzikich kobiet

Niniejszy leksykon poświęcony jest znanym z mitów, legend i baśni postaciom kobiecym przeistaczającym się w zwierzęta. Anna Lewicka, przeprowadzając...

Trylogia mocy i szału. Moc
Anna Lewicka0
Okładka ksiązki - Trylogia mocy i szału. Moc

Złowieszczy cień pada na rodzinę sióstr Olszańskich. Zdesperowana Sówka postanawia wziąć sprawy we własne ręce, by uwolnić Igę spod władzy...