Pielęgniarka

Rose jest mężatką i pracuje jako pielęgniarka w szpitalu. Kobieta zostaje oskarżona o morderstwo i przyznaje się do zbrodni. Wielu ludzi zastanawiają czy taka delikatna kobieta byłaby w stanie zabić bezbronnego pacjenta, jedną z takich osób jest pisarz i były dziennikarz - Theo. Mężczyzna chce odwiedzić Rose w więzieniu, wysłuchać to co ma do powiedzenia i jej zwierzenia przelać na papier. Z każdym kolejnym spotkanie Theo poznaję więcej szczegółów z przeszłości Rose, a tym samym dowiaduje się, że kobietę i ofiarę łączyło sporo zależności. Co skrywa Rose? Jak przeszłość wpłynęła na jej dotychczasowe życie? Czy Theo odkryje prawdę?

Jak tylko zobaczyłam kolejna mroczną zapowiedź @wydawnictwoslowne i przeczytałam opis "Pielęgniarki" wiedziałam, że będę musiała ją przeczytać! Książka jest debiutem autorki, więc tym bardziej byłam ciekawa co kryje się w środku. Styl jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki, co sprawiło, że wciągnęłam się w tą historię już od pierwszych stron i przeczytałam ją w jeden wieczór. Historia przedstawiona jest z perspektywy Rose i Theo, co pozwoliło mi lepiej poznać bohaterów, dowiedzieć się co czują i myślą, jakie emocje nimi targają oraz lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzje. Mamy również dwie przestrzenie czasowe: przeszłość i teraźniejszość, dzięki czemu mogłam od początku poznać historię Rose oraz jej powiązania z ofiarą. Akcja powieści toczy się swoim niespiesznym rytmem, jednak autorka cały czas trzymała mnie w napięciu, potęgując tym samym jeszcze większą chęć dalszego czytania. Autorka porusza w swojej powieści wiele ważnych kwestii: trudne relacje rodzinne na każdej płaszczyźnie, toksyczna miłość, które wywoływały we mnie naprawdę wiele skrajnych emocji. Było dokładnie tak jak jest napisane na okładce książki, gdy wydawało mi się, że już wszystko wiem i wszystkie elementy układanki wskoczyły na swoje miejsce Rose raczyła Theo, ale również i mnie kolejna opowieścią, która całkowicie zbijała mnie z tropu... Pod koniec już kilka rzeczy udało mi się przewidzieć, jednak takiego zakończenia się nie spodziewałam. Ilość intryg, knowań i sekretów w tej książce jest naprawdę spora, a autorka naprawdę świetnie to rozegrała. Naprawdę miło spędziłam czas z tą książką i czekam już na kolejne powieści autorki! Polecam! Moja ocena 8/10.

Informacje dodatkowe o Pielęgniarka:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2022-07-13
Tytuł oryginału: The Nurse
Dodał/a opinię: zakochanawksiazk

Zobacz opinie o książce Pielęgniarka

Kup książkę Pielęgniarka

Rodzicielstwo jest jak niekończący się dyżur, ze nawiążę do klimatów medycznych.

Najgorsze cechy charakteru zwykle ugruntowują się z czasem i ostatecznie wypierają te dobre.