Pierwsze słowa o emocjach. Warsztat słów

Dlaczego ważna jest rozmowa z dziećmi na temat emocji?

Bo pozwala zrozumieć rzeczywistość, rozwinąć świadomość siebie, przyjrzeć się własnym uczuciom i poszerzyć słownik emocji.

Na książki tego typu zawsze znajdzie się miejsce w naszej biblioteczce. @wydawnictwo.swietlik wydało fantastyczny zestaw 30 ćwieczeń i wizualizacji, które uspokoją dziecko oraz pomogą zadbać mu o swój umysł. Emily Sharratt to trenerka uważności i nauczycielka jogi, która fenomenalnie przemyślała temat emocjonalnego rozwoju dziecka i przyszła z pomocą wielu rodzicom. Wspólnie mamy szansę popracować tutaj nad ważnym tematem rozwoju najmłodszych, którzy będą potrzebować tutaj naszej asekuracji i wsparcia.

Każda rozkładówka poświęcona jest jednej z emocji, wyjaśnia, jak ją rozpoznać, a następnie podpowiada metodę “Co zrobić, gdy czuję…” (przykładowo nieśmiałość, miłość, niepokój czy szczęście”). Po prawej stronie od opisu emocji znajduje się pięknie wykonana ilustracja, która przedstawia sytuację związaną z określonym uczuciem, co pozwoli czytelnikowi lepiej zrozumieć przekaz autorki. Bohaterami są zwierzęta, a moim zdaniem najczęściej to one trafiają w gust czytelniczy dzieci.

To kompendium ludzkich uczuć przypadło do gustu mojemu 5-latkowi i w razie potrzeby sięgamy po tę książkę. W spisie treści szukamy emocji, która nas interesuje i działamy.

To niesamowite solidne tekturowe wydanie, które zachwyci głównie przedszkolaków, choć z pomysłów może korzystać czytelnik w każdym wieku. Sama znalazłam tutaj mnóstwo wsparcia.

Bardzo mocno polecam.

Informacje dodatkowe o Pierwsze słowa o emocjach. Warsztat słów:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2023-08-09
Kategoria: Encyklopedie, słowniki, leksykony
Tytuł oryginału: Feeling Words to Explain my Emotions: 30 Mindful Exercises
Dodał/a opinię: Justyna_M

Tagi: Dzieci od ok. 5 lat

Zobacz opinie o książce Pierwsze słowa o emocjach. Warsztat słów

Kup książkę Pierwsze słowa o emocjach. Warsztat słów

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;