Pierwszy rok

Tom 1 cyklu Czarny Mag

"Pierwszy rok" to pierwszy tom z serii "Czarny Mag". Jest to powieść należąca do fantastyki.

Przepełniona mnóstwem magii, fascynująca i bardzo porywająca. Opowieść o miłości, przyjaźni i wojnie. Nie mogłam się oderwać kiedy już zaczęłam czytać. Jestem zauroczona tą powieścią.

Ryiah, główna bohaterka jest właśnie taką dziewczyną której charakter sprawił że ją pokochałam. Tak samo ognista i wybuchowa jak jej włosy.

Jej marzeniem oraz marzeniem jej brata bliźniaka Alexa jest zostać magiem. Wyróżniają się w akademii jednak niskim pochodzeniem. Są ambitni ale muszą zdecydowanie więcej czasu przeznaczać na naukę niż reszta grupy. Tę determinację zwłaszcza widać u Ryiah. Wybrała sobie na cel najtrudniejszą formację i nie podda się dopóki nie osiągnie celu. Zadanie nie ułatwia jej arogancki książę i jego przyjaciółka Priscilla. Jest to też pierwszy raz kiedy do akademii przybywa książę. Wcześniej rodzina królewska nie mogła się szkolić na magów żeby nie mieszać się w sprawy korony. Jednak dla Darrena zrobiono wyjątek. Dlaczego ? Każdy daje odczuć naszej bohaterce że tu nie pasuje i powinna zrezygnować. Ma niewielką grupę przyjaciół między innymi swojego brata bliźniaka i przyjaciółkę która pomaga jej z walką wręcz. Sytuacja nagle staje się napięta kiedy arogancki książę zaczyna pokazywać Ry swoją sympatię. O co tutaj chodzi ? Przekonajcie się sami !

Autorka pisze lekkim piórem. Książkę czyta się z przyjemnością. Na kartach powieści można znaleźć ogromny talent pisarski. Nie mogę się doczekać następnej części aż mnie świerzbi żeby  w końcu ją dopaść. Jestem całkowicie oczarowana

A więc zdecydowanie polecam. I nie mam co do tego wątpliwości że każdy pokocha tę książkę tak samo mocno jak ja.

Informacje dodatkowe o Pierwszy rok:

Wydawnictwo: Uroboros
Data wydania: 2018-10-03
Tytuł oryginału: First Year
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Emilia Skowrońska
Dodał/a opinię: Roksana

Zobacz opinie o książce Pierwszy rok

Kup książkę Pierwszy rok

Adeptka
Rachel E. Carter0
Okładka ksiązki - Adeptka

Ryiah przetrwała próbny rok w Akademii Magii, ale dopiero teraz zaczyna się dla niej prawdziwa nauka. Dziewczyna dostała się do wymarzonej frakcji bojowej...

Ostatnia walka
Rachel E. Carter0
Okładka ksiązki - Ostatnia walka

On jest Czarnym Magiem, a ona zdrajczynią. Świat Ryiah runął, gdy odkryła niecne plany króla Blayne'a. Teraz musi zdradzić wszystko, co kocha,...