Plastik fantastik?

Wiele książek dla dzieci to najlepszy sposób na odkrywanie świata i zabawę, która angażuje całą rodzinę, dzieje się tak, ponieważ książki to nie tylko słodkie historie idealne na dobranoc, ale też ogrom wiedzy ujętej tak, by zaciekawiła nawet najmłodszych odbiorców.
Plastik towarzyszy nam na co dzień i tak naprawdę sami nie zdajemy sobie sprawy, ile mamy w domu plastikowych przedmiotów, uświadamiamy sobie to dopiero, jak zaczynamy o tym myśleć. Pomimo tego, że mamy z nim styczność na co dzień nie każdy potrafi o nim za dużo powiedzieć, a jest to bardzo ciekawe tworzywo, które zaskakuje swoimi właściwościami i możliwościami zastosowań.
Sięgając po te pozycje, nie spodziewałam się, że aż tak bardzo zaciekawi ona moją córkę, kiedy otworzyłam stronę z narysowanym domem i przedmiotami, które zostały stworzone z plastiku, Zuzia zaczęła chodzić po domu i pytać co z czego jest zrobione. Była to dla nas świetna lekcja, ponieważ i ja nie raz musiałam zastanowić się jakie to tworzywo, przy okazji zahaczyliśmy też o temat segregacji śmieci, który też znajdziemy we wnętrzu. Mamy również stronę, na której opisane jest, co możemy znaleźć plastikowego w gabinecie lekarza, a największym zaskoczeniem było dla córki to, że sztuczna szczęka również jest plastikowa.
Ta książka to skarbnica ciekawostek, wszystko jest świetnie wytłumaczone, a do tego jest ogrom pięknej grafiki także czytanie to sama przyjemność. Po przeczytaniu nie ma chyba już nic, co mogłoby mnie w plastiku zaskoczyć, czuje się bardziej uświadomiona, ale też trochę przytłoczona informacjami o tym, jak zaśmiecamy naszą planetę plastikiem, a wszystko przez to, że ciągle coś kupujemy, bo chcemy coś mieć lepszego, nowszego, a stare jeszcze dobre sprzęty wyrzucamy. Dzięki temu teraz dwa razy zastanowię się, czy to, co chce kupić, naprawdę jest mi potrzebne lub czy danej rzeczy nie da się naprawić, bo chce bardziej zadbać o przyszłe pokolenia.

Informacje dodatkowe o Plastik fantastik?:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2019-09-18
Tytuł oryginału: Plastics, Their Past, Present and Future
Język oryginału: Koreański
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Zobacz opinie o książce Plastik fantastik?

Kup książkę Plastik fantastik?

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;