Po prostu życie

"Każdy dzień życia jest darem i szczęściem. Czasem wystarczy zmienić nastawienie i zachwycić się, ileż mamy dobra. Docenić rodzinę, przyjaciół, zdrowie. I dany nam czas."

Pewnie (prawie) każda z Was gdy po raz pierwszy się zakochała pomyślała, że będzie to miłość do końca życia i będzie żyć ze swoim królewiczem jak w bajce...

Tylko życie to nie bajka... Fajnie było, gdy będąc małą dziewczynką, wierzyło się, że tak właśnie będzie... Niestety przyszła dorosłość, obowiązki, problemy... i wyobrażenia o dorosłym życiu legły w gruzach... Znacie to?

Tak właśnie było z główną bohaterką powieści "Po prostu życie" - z Ulą.
Ula zakochała się po uszy w swoim koledze - Waldku będąc jeszcze nastolatką. Kiedy Waldek nagle pojawia się w jej domu i oznajmia jej, że będzie jego żoną w przyszłości - dziewczyna jest w siódmym niebie.

Po pewnym czasie okazuje się, że Ula jest z Waldkiem w ciąży.. No i co to będzie jak ludzie ze wsi się dowiedzą! Nieślubne dziecko!
Waldek postanawia oświadczyć się Uli.

Na co dzień dziewczyna pracuje w sklepie mięsnym. Praca daje jej trochę popalić, ale może liczyć na dobre slowo od doświadczonych koleżanek.

Waldek natomiast postanawia otworzyć warsztat samochodowy, który zaczyna dobrze prosperować.

Zastanawiacie się pewnie co złego może stać się w życiu tych bohaterów skoro wszystko się układa?

Alkohol.
Zmęczenie.
Przepracowanie.
Dzieci.
Poronienie.
Przekręty.
Zdrady.
Obowiązki.

Z takimi problemami spotkacie się, gdy sięgniecie po powieść Pani Elżbiety. Tylko nie myślcie, że w książce były same problemy! Otóż nie! Gościł też uśmiech, zrozumienie, miłość, przyjaźń, dobre słowo, pocieszenie, rodzina, wiara.

Mnie osobiście książka się podobała. Jest życiowa, ukazuje problemy codzienności prostych ludzi mieszkających w małej wsi :-)

Szczerze mogę Wam ją polecić, bo czytało się ją lekko i przyjemnie.

Informacje dodatkowe o Po prostu życie:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2020-09-28
ISBN: 978-83-8219-108-0
Dodał/a opinię: Aneta Binkowska

Zobacz opinie o książce Po prostu życie

Kup książkę Po prostu życie

Przypowieść o pięknej miłości
Elżbieta Antoniewicz0
Okładka ksiązki - Przypowieść o pięknej miłości

Czasem miłość podąża bardzo krętymi ścieżkami, ale zawsze trafia do celu Gabrysia, dziewczyna z krakowskiego blokowiska, tuż po ukończeniu studiów wyjeżdża...