Pocałunki pod jemiołą

Jestem wielką fanką świątecznych klientów w książkach i zdecydowanie czekam cały rok, aby w odpowiednim momencie zacząć wprowadzać się we wspaniały, świąteczny klimat. Tak było i w tym roku.

Antologia "Pocałunki pod jemiołą" otwiera u mnie w tym roku sezon świątecznych klimatów i muszę przyznać szczerze, że to naprawdę udany początek tego wyjątkowego okresu!

Oby ta dobra passa trwała cały sezon!

Ostatnio coraz częściej i coraz chętniej sięgam po antologię, gdzie mogę poznać twórczość różnych autorów, historie nie są nadto rozbudowane i czyta się je bardzo szybko. Dokładnie tak było w tym przypadku. Poznałam twórczość wielu autorów, a w zasadzie autorek, gdzie większość z nich miałam przyjemność czytać po raz pierwszy. Jedne historię przypadku mi bardziej do gustu i wręcz pokochałam bohaterów, a obok innych przeszłam nieco bardziej obojętnie. Jednak w moim przypadku na wyróżnienie zasługuje historia Małgorzay Falkowskiej "Budka miłości", która wywołała we mnie wiele uśmiechu. Była to lekka i bardzo przyjemna historia zakochanych, których uczucie nie od razu połączyło. Chęć niesienia pomocy, która zbliża i łączy ludzi jest tutaj bardzo ważnym aspektem. Drugą wyróżniającą się historią jest "Świąteczna obietnica" Katarzyny Grabowskiej. Ta opowieść natomiast wprawiła mnie w nostalgiczny klimat, wywołała wiele wzruszeń i nie ukrywam, że podczas jej czytania zdarzyło mi się uronić łzę. Podczas czytania możemy również odczuć brak bliskich nam osób i ich wspomnieć, co czasem wywołuje radość, a czasem łzy. Brak bliskich przecież najbardziej odczuwalny jest właśnie w takim, wyjątkowym okresie.

Książka składa się na wspaniałe opowieści, które przypadną do gustu wszystkim tym, którzy lubią świąteczne klimaty. Ja podczas czytania bawiłam się naprawdę wyśmienicie i zdecydowanie poczułam świąteczny klimat, który już powoli zaczynam wprowadzać do swego domu!

Jeśli ktoś lubi świąteczne książki i chętnie sięga po antologię to zdecydowanie polecam połączenie tych dwóch atutów w książce "Pocałunki pod jemiołą"!

Informacje dodatkowe o Pocałunki pod jemiołą:

Wydawnictwo: Videograf
Data wydania: 2021-11-23
Język oryginału: Polski
Dodał/a opinię: Małgorzata Styczeń

Zobacz opinie o książce Pocałunki pod jemiołą

Kup książkę Pocałunki pod jemiołą