Pociąg

Zastanawialiście się kiedyś jakby to było, zostawić swoje dotychczasowe życie,wyjechać gdzieś i zacząć wszystko od nowa? Wsiąść do pierwszego pociągu jaki zatrzyma się na stacji i pojechać w siną dal. Nie mając dachu nad głową , pracy, rodziny, przyjaciół.
Taka sytuacja spotkała 29 letnią Ewę. Kobieta ciężko doświadczona przez los. Pół roku wcześniej w pożarze straciła wszystko. Zginęła jej mała córeczka Ula. Mąż obwinia ją o śmierć dziecka, gdyż w tym czasie ona była z kochankiem. Rozwodzą się , ale Tomek pała chęcią zemsty . Przysiągł uprzykrzyć jej życie. Ewa ucieka , ukrywa się przed nim, nie chce iść na policję bo Tomek też jest policjantem, nie wierzy więc że jej pomogą. Przez 6 miesięcy mieszka u przyjaciółki Dominiki, niestety były mąż właśnie dowiaduje się o tym,kobieta musi uciekać. Kupuje bilet na najbliższy pociąg , który z Radomia wiezie ją do Krakowa.
W przedziale miała szczęście trafić na ludzi gotowych wyciągnąć pomocną dłoń. Stanisław uroczy starszy pan i Michał 45 letni komornik. Obaj mężczyźni pomogą jej ogarnąć życie,odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Na tym przypadkowym spotkaniu nie kończy się ich znajomość, zaczyna się przyjaźń a może i coś więcej? Ale o tym przekonajcie się sami z lektury tej książki. Dowiedzcie się czy Ewa odzyska spokój , czy Tomek dopnie swego i wpadnie na jej trop.
"Pociąg" to debiut autorki . Bardzo udany, na naprawdę wysokim poziomie. Lekkie pióro i wciągająca fabuła sprawiają że przez powieść się płynie.Ja jestem zachwycona . Pani Iza wykreowała bardzo rzeczywisty świat , barwnych bohaterów. Lektura wzrusza, porusza i bawi, gdyż postacie są specyficzne , ich dialogi doprowadzają do śmiechu.
Jest to historia o tym jak przypadki kierują życiem. A także o zdradzie, przyjaźni i obsesji. Przeraża mnie że można chcieć zniszczyć osobę którą się kochało , spędziło z nią kilka lat życia. Jak od miłości można tak szybko przejść na nienawiść? Ewę i Tomasza spotkała niewyobrażalna tragedia, ale to nie tłumaczy zachowania mężczyzny.Który z racji wykonywanego zawodu, powinien stać na straży prawa i chronić ludzi , a nie stać się przestępcą.
Ta powieść dowodzi jak ważne jest dopasowanie preferencji seksualnych w związku. Jeśli oczekiwania są inne , budzi to frustrację i może prowadzić do zdrady. Mamy tu śmiałe opisy seksu, ale nie wulgarne.
Opowieść o przeszłości pana Stanisława bardzo mi się podobała, przeszedł wiele w życiu. Jak widać można odciąć się od przeszłości i zmienić się w naprawdę wartościowego człowieka.
Zakończenie zaskakuje i mam nadzieję, że to furtka do kontynuacji tej historii.
Szczerze polecam tę książkę.

Informacje dodatkowe o Pociąg:

Kup książkę Pociąg

Wolff
Iza Maciejewska0
Okładka ksiązki - Wolff

Aleksander Wolff. Olek. Kawał drania z dziurą zamiast serca.Amelia Wysocka. Mela. Boryka się z epilepsją, a jej niska samoocena wpływa bardzo niekorzystnie...

Pieprz
Iza Maciejewska0
Okładka ksiązki - Pieprz

Emocjonalna bomba! Nie taka oczywista kontynuacja Pociągu. Zdawałoby się, że mimo wielu przeciwności uczucie, jakie połączyło Ewę i Michała, przetrwa...