Podróżniczka

Tom 2 cyklu Pasażerka

Etta Spencer i jej ukochany- Nicholas Carter podróżują po różnych epokach i krajach, poszukując astrolabium – najpotężniejszego artefaktu wśród podróżników. Jednak tym razem, z powodu rozłąki zmuszeni są kontynuować swoje poszukiwania osobno. Czy jeszcze się spotkają? Tego nie zdradzę, ale przygotujcie się na fascynującą podróż po czasoprzestrzeni, pełną intryg i niespodzianek.

„Karmiłam się pragnieniem zemsty przez lata. […] Zemsta była dla mnie celem, uczyniłam ją ostatnim rozdziałem swojej opowieści. Wówczas jednak uświadomiłam sobie, że najdoskonalszą zemstę wywrę wtedy, gdy zamiast patrzeć wstecz, skieruję wzrok naprzód”.

Na wstępie powiem, że nie czytałam ,,Pasażerki", która jest pierwszą częścią przygód Etty i Nicholasa. Doskonale o tym wszystkim wiedziałam, jednak przez panujący szał na ,,Podróżniczkę", dałam się ponieść emocjom i nie mogłam powściągnąć swojej ciekawości. Książkę zamówiłam, bo stwierdziłam, że rzadko kiedy czytam tomy po kolei i teraz też nie będzie problemu. No i się zdziwiłam! Jednak wydawnictwo SQN przygotowało mapę, która mnie uratowała, bo można na niej znaleźć np. zasady podróżników i określenia, którymi się posługują, a także streszczenie „Pasażerki”. Całkiem możliwe, że bez niej pogubiłabym się w akcji „Podróżniczki”.

„Podróżniczka” jest moją pierwszą książką o podróżach w czasie i powiem, że bardzo mi się one podobały. Można było zwiedzić Kartaginę w 148 r. p.n.e., a za moment Piotrogród w 1919 r. Co więcej, styl autorki bardzo fajnie oddaje klimat danej epoki. Lubię książki, w których akcja toczy się szybko i jest pełna ich zwrotów, no i na tej płaszczyźnie „Podróżniczka” również nie zawiodła. Momentami, aż ciężko się było od niej oderwać, koniecznie musiałam wiedzieć co będzie dalej. Wielki plus za dobrze wykreowane postaci. Jedynie chyba zakończenie pozostawiło we mnie lekki niedosyt, co nie oznacza, że było złe.

„…życie samo w sobie to bardzo niepewna sprawa i jedynym remedium na jego szaleństwo jest śmiałość”

Książka bardzo mi się podobała. Żałuję tylko, że nie czytałam „Pasażerki” i kiedy tylko nadarzy się okazja, to nadrobię. Polecam wszystkim. Za możliwość przeczytania dziękuję portalowi www.czytampierwszy.pl

Informacje dodatkowe o Podróżniczka:

Tłumaczenie: Maciej Pawlak
Dodał/a opinię: Blanka94

Zobacz opinie o książce Podróżniczka

Kup książkę Podróżniczka

Przysięgi są dla świętych i naiwnych. Zwykle nie możemy nawet dotrzymać tych, które składamy samym sobie.

Każdy jest czyimś niewolnikiem, czy sobie to uświadamia, czy nie.

Księżniczka, łajdak i chłopak z Tatooine
Alexandra Bracken0
Okładka ksiązki - Księżniczka, łajdak i chłopak z Tatooine

Ta historia zaczyna się tak, jak wiele innych: dawno, dawno temu... Daleko poza migoczącymi gwiazdami, które widzisz na nocnym niebie... Za czasów...

Srebro w kościach
Alexandra Bracken0
Okładka ksiązki - Srebro w kościach

Pierwszy tom nowej serii fantasy Alexandry Bracken, autorki cyklu Mroczne umysły orazbestsellerowejpowieści ,,Lore". Historiainspirowana legendą arturiańską...