Polluks

Tom 2 cyklu Bezlitosna siła

Martyna to kobieta, która wiele w życiu przeszła. Po swoim pierwszym, nieudanym małżeństwie postanowiła zawalczyć o siebie i swoje życie. Młodo wyszła za mąż za Janusza, który wydawał się byc ideałem. Pokochała go zarówno Martna, jak i cała jej rodzina. Dlatego, gdy Janusz okazał się idealny jedynie z pororu, a w rzeczywistości okazał sie tyranem, który szukał byle powodu do wylądowania swoich emocji na żonie, Martyna postanowiła się od niego uwolnić. Uciekła z rodzinnego miasteczka i wyjechała w nieznane, gdzie założyła fundację, która miała pomagać kobietom, które znalazły się w podobnej sytuacji. Fundacja świetnie prosperowała i rozwijała się z każdym dniem.
Patryk to facet po przejściach, którego w życiu wiele spotkało. Nie miał łatwego dzieciństwa, co przeniosło się na jego dalsze, dorosłe życie. Miał również swoje mroczne tajemnice, które siedziały głęboko w jego głowie i nie pozwalały normalnie żyć. Nie miał rodziny, ale Konstanty - jego najlepszy przyjaciel, był jak jego brat. To on towarzyszył mu w najtrudniejszych momentach jego życia. Patryk prowadził również dyskotekę, w której razen z Konstantym ujawniali swoje mroczne oblicze jako Polluks. Organizowali i sami brali udział w nielegalnych, podziemnych walkach w klatkach, które niejednokrotnie były niebezpieczne.
Martyna również przyjaźniła się z Konstantym i to właśnie tak poznali się z Patrykiem. Ona zakochała się w nim już trzy lata temu, niemniej jednak męczyła ją ciągła zabawa w kotka i myszkę. Za każdym razem, gdy wydawało jej się, że zaczynają się do siebie zbliżać Polluks wykonywał odpychający ja ruch, gdy w jej głowie budziły się nadzieje, on momentalnie je gasił, ale miał również ku temu swoje powody. Obawa przed miłością, a raczej przed brakiek umiejętności jej okazania. Jednak dwie osoby, które od dawna maja się ku sobie, ale nie potrafią tego okazać muszą w końcu spróbować zbudować związek.
Kobieta po przejściach i mężczyzna ze skomplikowaną osobowością i wieloma sekretami, czy taki zwiazek może się udać, a tych dwoje moze stworzyć cudowna szczęśliwą rodzinę.
Miłosna historia skomplikowanego związku ludzi po przejściach, którą czyta się szybko i bardzo przyjemnie. W powieści przewijają się również bohaterowie z pierwszej części serii Bezlitosna siłą, którym po niełatwych początkach i wielu życiowych przejściach udało się stworzyć szczęśliwy związek.
Polecam wszystkim, którzy lubią choć na chwilę podczas czytania przenieść się w lekką historię innych.

Książkę odebrałam za punkty w portalu Czytam Pierwszy.

Informacje dodatkowe o Polluks:

Kup książkę Polluks

Revenge
Agnieszka Lingas-Łoniewska0
Okładka ksiązki - Revenge

Tego nikt się nie spodziewał! Dilerka Emocji zaskakuje bonusowym tomem kultowej serii! I nie zawodzi - ten finał zwali was z nóg. Revenge to wyjątkowy...

Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska0
Okładka ksiązki - Przyjdę, gdy zaśniesz

Mroczny, wciągający thriller z niespodziewanym zakończeniem - Agnieszka Lingas-Łoniewska tworzy przerażającą psychopatyczną rzeczywistość, od której...