Połów

Tom 2 cyklu Vestmanna

II część trylogii autorstwa Ove Løgmansbø pt. „Połów” stanowi w dalszym ciągu szereg tajemnic mających związek z popełnionymi zbrodniami.

Problemy z odnalezieniem się w rzeczywistości ma Olsen, gdyż wciąż do końca nie potrafi sam odpowiedzieć na pytania, które dotyczą prowadzonego w toku śledztwa.

Ponowne spotkanie Olsena z Katrine owocuje w pozytywny sposób, ale za to obojgu służy niepewnie, ponieważ narażeni na niebezpieczeństwo z każdej strony.

Zwróciłam szczególną uwagę na okazywany brak zrozumienia i szacunku obywatelskiego wśród pracowników policji oraz jak Olsen był ogólnie traktowany przez mieszkańców Wysp Owczych.

Olsen w tej części nie był bohaterem negatywnym. Podobała mi się jego waleczność w obronie własnej.Potrafi kochać, ale skrywa swoje uczucia względem córki Ann- Marie, starając się zrozumieć,że utrudniony jest kontakt z nim nie jest łatwy,z tego względu,że ona ma tatę mordercę.

Czy on nim jest naprawdę?

Tego w początkowej fazie części drugiej autor nam Czytelnikom nie ujawnia.

Pomocna dłoń od policjantki Katrine, która dostrzega w nim człowieka godnego zaufania, w chwili kiedy go potrzebuje nigdy jej nie zawodzi.

Autor wnikliwie opracował plan działania oraz strategię jaką będą podejmowali jego bohaterowie występujący w II części trylogii.

W każdym z przedstawionych przez rozdziałów uwidoczniona jest analityczna i obrazowa pomysłowość wśród bohaterów.

Pojawiają się nowe interesujące teorie w sprawie popełnionych zbrodni, pełne niedomówień, niepewności,gdyż są tak skonstruowane ,aby Czytelnik wraz z autorem na czele mógł odkrywać zagadkę zamieszczoną na każdej z 411 stron.

Książka składa się z 48 rozdziałów.

Nie zabraknie okazywanego poczucia humoru wśród bohaterów wyrażanym w tekście dialogowym w sposób dopasowany do sytuacji.

Tę książkę czyta się dobrze ze względu na odpowiednio dobraną czcionkę w tekście.

Elementem ułatwiającym przeczytanie jest to, że autor uwzględnił w rozdział: dzień, czas,godzinę.

Miękka oprawa ze skrzydełkami, a w jej tle umieszczona jest czaszka nawiązująca do tytułu książki, Poznań, 2016, Wydawnictwo Dolnośląskie- Publicat.

Chętnie przeczytam część ostatnią trylogii- „Prom”.

Polecam przeczytanie 2 części trylogii „Połów” autorstwa Ove Løgmansbø.

Informacje dodatkowe o Połów:

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2016-10-26
ISBN: 978-83-271-5582-5
Tłumaczenie: brak
Dodał/a opinię: Emilly26

Zobacz opinie o książce Połów

Kup książkę Połów

Prom
Ove Logmansbo (właśc. Remigiusz Mróz) 0
Okładka ksiązki - Prom

Prom płynący z Hirsthals w Danii zatrzymuje się na wodach przybrzeżnych Wysp Owczych. Z jednostką nie ma kontaktu, nic jednak nie wskazuje na to, by miała...

Enklawa
Ove Logmansbo (właśc. Remigiusz Mróz)0
Okładka ksiązki - Enklawa

Wyspy Owcze. Jedno z najbezpieczniejszych miejsc na świecie. Od 1988 roku zdarzyło się tutaj tylko jedno morderstwo, a mieszkańcom pojęcie przestępstwa...