Polowanie na potwory

Tom 1 cyklu Poradnik dla babysitterek

Gdy tylko przeczytałam opis tej książki wiedziałam, że przypadnie mi do gustu. Zbliża się Halloween dlatego przyjemnie już zacząć wczuć się w ten klimat. Może jest to historia dla młodszych czytelników, ale starsi też spędzą z nią kilka przyjemnych i przyprawiających o dreszcze chwile.

Od samego początku jesteśmy wciągnięci w wir wydarzeń. Co chwila coś się dzieje. Główna bohaterka odrywa wiele tajemnic i musi zrobić wszystko, by odnaleźć chłopca i by jej mama nie straciła przez nią pracy. Zaczyna się pogoń, przygody, walka z potworami i odkrywanie swojego prawdziwego przeznaczenia, a wszystko to w zaczarowaną i straszną noc.

Jeżeli chodzi o bohaterów to zostali oni naprawdę dobrze wykreowani. Kelly to młoda dziewczyna, która wie czego chce i robi wszystko by zrealizować swoje cele. Jest odpowiedzialna, zabawna i lojalna. Jak na swój wiek, zachowuje się bardzo dojrzale. To nie jest kolejna głupiutka bohaterka, która potrzebuje swojego księcia z bajki, który za każdym razem ją uratuje, chociaż mały wątek miłosny się pojawia. Polubiłam również Liz, która miała swój charakterek, miała cięte riposty i pod tą warstwą nonszalancji kryła się skrzywdzona przez los osoba. Berna też była świetna i niesamowicie pomocna!

Styl autora był przyjemny i dość lekki, w niektórych momentach było czuć ten brak większego doświadczenia. Jednak nie zmienia to faktu, iż jak na pierwszą książkę autora wyszło mu to bardzo dobrze. Od samego początku byłam zaangażowana w akcję, nie było większych zwolnień w fabule i końcówka to było coś świetnego. Także jeżeli kolejne książki będą na podobnym poziomie to ja będę w pełni usatysfakcjonowana! O czym warto jeszcze wspomnieć to przepiękne ilustracje, których w książce jest mnóstwo! Doskonale wkomponowały się w powieść i sprawiły, że lepiej można było sobie wyobrazić wszystkie wydarzenia. Dodatkowo o prawie każdym potworze, który pojawia się w powieści jest osobna notka z poradnika o jego najważniejszych cechach. Ten dodatek to było coś!

Także podsumowując, ta książka to świetna propozycja dla osób, które chcą poczuć dreszczyk emocji, a nie chcą sięgać po typowe horrory. To wciągająca opowieść o sennych koszmarach, które z pewnością prześladowały każdego z nas i o tym jak z tym walczyć. To powieść dla młodszych jak i starszych, która wciągnie od samego początku i zabierze w świat pełen przygód i wymyślonych potworach. Serdecznie polecam, a mi zostało tylko czekać na kontynuacje :)

Informacje dodatkowe o Polowanie na potwory:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2020-10-14
Kategoria: Dla młodzieży
Tytuł oryginału: A Babysitter's Guide to Monster Hunting #1
Dodał/a opinię: Paulina Balcerzak

Tagi: Narrative theme: Love & relationships bóg

Zobacz opinie o książce Polowanie na potwory

Kup książkę Polowanie na potwory

Misja na Wyspie Potworów. Poradnik łowczyni potworów
Joe Ballarini0
Okładka ksiązki - Misja na Wyspie Potworów. Poradnik łowczyni potworów

,,Misja na wyspie potworów" to trzecia część przygodowej dziecięcej serii Poradnik łowczyni potworów Przezabawna historia o tajnym stowarzyszeniu babysitterek...

Bestie i bystrzaki. Poradnik łowczyni potworów. Tom 2
Joe Ballarini0
Okładka ksiązki - Bestie i bystrzaki. Poradnik łowczyni potworów. Tom 2

Drugi tom przezabawnej serii o tajnym stowarzyszeniu babysitterek chroniących dzieci przed potworami. Niecodziennie dowiadujesz się, że na twoje życie...