Poszukiwacz zwłok

Recenzja przedpremierowa

Na czele grupy śledczej tropiącej zabójcę stanęła Laura Wilk. Policjant, w dodatku kobieta! W zmaskulinizowanym świecie nie każdemu się to podoba. A jakże! A „ona urodziła się po to, żeby ścigać popaprańców, zboczeńców i zabójców. I to tych najgorszych. To był jej główny życiowy cel.” Jest prawdziwą Wilczycą. Ma do rozwiązania sprawę zabójstwa nastolatek, która wydaje się nie do rozwiązania. Wpadając na dowód zbrodni wcześniej niedostrzeżony przez innych sama znajduje się w samym środku intrygi, która sięga o wiele dalej niż jest w stanie początkowo dostrzec. Jednocześnie jej przyjaciel Maciej Lesiecki, psycholog, od nieznajomej kobiety dostaje zlecenie na odnalezienie ciała zaginionej a być może nawet zamordowanej kuzynki, Marii Cybulskiej. Czy te dwie sprawy się łączą? I czy zawsze warto dążyć do odkrycia prawdy? Czy walcząc z własnymi demonami jesteśmy w stanie pomagać innym? Kim jest Poltergeist? Odpowiedzi znajdziecie u „Poszukiwacza zwłok”.

Na kanwie zabójstw nastolatek i pościgu za „Poszukiwaczem zwłok” Mieczysław Gorzka zbudował niezwykłą intrygę z drugim dnem. Pierwsza nitka fabularna pokazuje jak chęć zdobycia władzy, olbrzymich pieniędzy przesłania niektórym zdroworozsądkowe podejście do rzeczywistości i pcha w ramiona korupcji i niezgodnych z prawem czynów. Skorumpowani funkcjonariusze policji, najwięksi biznesmeni i politycy i ich mroczne historie wstrząsają a mnożące się pytania coraz bardziej przerażają.
Kolejna nitka fabularna analizuje wpływ dysfunkcyjnej rodziny, rodziców i otoczenia szkolnego na dorosłe życie człowieka. Kreacja Macieja Lesieckiego to prawdziwe mistrzostwo i znawstwo psychologicznych mechanizmów. Wpływ traumy przeżytej w dzieciństwie ma niebagatelny wpływ na dalszy rozwój psychiki człowieka. Stając się dorosłym sam wybiera najlepszą dla siebie drogę z pełną świadomością, że „pomóc możesz sobie tylko sam...”. Dla mniej wprawionych w psychologiczne zagadnienia Autor świetnie wplótł wyjaśnienie.
W ofensywie do rodzin dysfunkcyjnych pokazana silna więź relacyjna pomiędzy rodzeństwem. Laura w najgorszym momencie swojej ucieczki od śmierci udaje się po pomoc do swojej siostry. Siła siostrzanej miłości jest ogromna i pokona wszystkie przeszkody rzucane pod nogi. A gdy chodzi o życie rodzeństwa nie ma półśrodków...
W relacjach z ludźmi wiemy o nich tyle, na ile ich poznamy i ile o sobie powiedzą. Czy przyjaźń to tylko słowo, czy mocna, silna więź z drugim człowiekiem? Przyjaźń Laury i Macieja zostaje wystawiona na próbę. Czy Laura ulegnie emocjom, czy będzie potrafiła je oddzielić od rozumu i zapomni o poszlakach a tym samym uratuje to, co dla niej najważniejsze.

Wyrafinowany, wymagający, trzymający w napięciu od pierwszej strony kryminał. Mistrzowski kunszt prowadzenia akcji i zaskakujące jej zwroty. Wzajemne przeplatanie się głównych nitek fabularnych. Krótkie zdania budujące dynamizm powieści i idealne tempo odbioru. Psychologiczne kreacje bohaterów na najwyższym poziomie. Wyśmienicie zbudowana intryga nie do rozwiązania. Przekonaj się, naprawdę warto!!

Mieczysław Gorzka gratuluję i czekam na kolejny tom! Mam swój typ zabójcy i chcę się przekonać, czy wyciągnęłam wszystko, co umieszczone między wierszami.
Wydawnictwu Czarna Owca dziękuję za pre booka. Jestem niezmiernie zaszczycona z możliwości przedpremierowego przeczytania powieści.
Dziękuję Pani Bognie Piechockiej z PRart Media za propozycję i możliwość zrecenzowania pre booka.

Informacje dodatkowe o Poszukiwacz zwłok:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2023-08-09
Dodał/a opinię: Jeanette

Zobacz opinie o książce Poszukiwacz zwłok

Kup książkę Poszukiwacz zwłok

Cienie przeszłości (tom 1). Martwy sad (oprawa twarda)
Mieczysław Gorzka0
Okładka ksiązki - Cienie przeszłości (tom 1). Martwy sad (oprawa twarda)

Jakie tajemnice kryje przykościelny sad? Komisarz Marcin Zakrzewski zostaje w środku nocy wezwany do brutalnego morderstwa na jednym z osiedli na...

Nie Anioł
Mieczysław Gorzka0
Okładka ksiązki - Nie Anioł

Na jednym z wrocławskich osiedli zamordowany zostaje dawny kolega nadkomisarza Marcina Zakrzewskiego, ,,Parol" Szawczak. Zabójca kontaktuje się z Marcinem...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;